Гладене на дрехи на 7м. Бебе

  • 1 745
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 572
Гладете ако искате. Аз обичах да гладя и се нагладих като беше бебе Simple Smile

Ама още по-добре спрете цигарите. Миете ръце, но има пасивно пушене, дори и да не си позволявате да пушите пред бебето. Много по-вредно е, отколкото да не гладите дрехите и да не поддържате всичко стерилно. Да не мислите, че на бабите ни някой е гладил месеци наред всички дрехи?

# 16
  • Мнения: 43
Ясно много благодаря за отговора! Simple Smile Всеки човек е индивидуално различен сам по себе си затова исках да съберя малко мнения по въпроса 😊

# 17
  • Мнения: 12 790
Чак стерилни ръце едва ли е нужно, но чисти да. Гладенето - аз съм гладила за моите, докато не им бяха зарастнали пъпчетата. После вече не. Но си е въпрос на мерак, като ти се занимава - глади си.

# 18
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Ако гладиш от хигиенна гледна точка- няма нужда. Съвременните перилни препарати и перални са достатъчни.
Аз гладя от естетическа гледна точка, не обичам смачкани дрехи.

# 19
  • Мнения: 4 408
Докато тръгне в казарма Wink

# 20
  • Мнения: 4 762
Аз до ден-днешен гладя всичко, но това е защото обичам да гладя. Така изглеждам и по някое предаване или филм. Никога не съм гладила с цел хигиена (освен когато веднъж се оказах с въшки от яслата на сина ми), а само защото и аз не обичам смачкани дрехи и чаршафи.

# 21
  • Мнения: 2 748
Аз гладех до годинката.Глади до когато сметнеш за редно! На мен пък ми казват,че не е нужно да го пера с бебешки препарати нито пък да деля неговите дрешки от нашите,но аз не ги слушам и си купувам препарати само за него и пера отделно неговите

# 22
  • Мнения: 534
Radii, за твоето дете с чувствителна кожа си е повече от задължително да переш се бебешки/sensitive препарат. Понеже и моето е така, аз просто пера на всички ни с такъв.
Иначе и аз гладих до около годинка и на двамата.

# 23
  • Мнения: 10 423
Нищо не съм гладила. Не упражнявам тази дейност.

# 24
  • Мнения: 2 748
sweet-memory  и аз мисля така,защото свекървата си позволи до като бяхме на гости да пуска да му пере дрехите с обикновени препарати и с общи дрехи на всички и резултата беше пъпчици из цялото тяло. Предопредих я изрично да не го прави повече особено при наличието на негови препарати за пране . А дори да не беше това по-спокойна ще съм да му пера дрехите отделно от нашите . За гладенето лично аз го правех за мое успокоение ,че всичко ще е наред ,понякога не съм смогвала и съм взимала дрешки направо от сушилника ,не е имало проблем

# 25
  • Мнения: 1 259
Сещам се от съветите на Ванга за живота, тя казваше оставете децата да се цапат, така се изгражда имунитет. И аз считам, че прекаленото гладене, поддържане на стерилна среда изнежват детето и утре, когато така и така ще е част от поголонтата мръсотия навсякъде, ако е свикнал на прекалена хигиена, утре това може да избие в алергии.

# 26
  • Мнения: 2 476
Утре просто виновни стават онези непрокопсаници - другите родители - заради които нашето писано яйце боледува, защото те водят заразните си деца близо до нашето златенце!

# 27
  • Мнения: 534
Не съм съгласна. Двете ми деца са гледани в еднакви условия. Големият се скъса да боледува и то тежко, а малкият за сега е доста здрав и минава само с хрема. Последния пример е от преди празниците. Баткото се разболя на 23.12 с училищен вирус- хрема и кашлица. Понеже пътувахме и нямаше как да изолирам малкия от батко му(обикновено гледам да го правя, особено като беше малко бебе). Малкият цъфна на 25ти. Ами баткото се влачи 2 седмици. На малкия му мина за 3 дни само с хрема.

# 28
  • Мнения: 6 764
Не съм съгласна. Двете ми деца са гледани в еднакви условия. Големият се скъса да боледува и то тежко, а малкият за сега е доста здрав и минава само с хрема. Последния пример е от преди празниците. Баткото се разболя на 23.12 с училищен вирус- хрема и кашлица. Понеже пътувахме и нямаше как да изолирам малкия от батко му(обикновено гледам да го правя, особено като беше малко бебе). Малкият цъфна на 25ти. Ами баткото се влачи 2 седмици. На малкия му мина за 3 дни само с хрема.
Всъщност не са при еднакви условия. Бебе 1 е било само. Бебе 2 си има брат, който от малък му тренира имунната система.

# 29
  • Мнения: 534
Ами той големия от 4 месечен беше постоянно болен до 2г. Даже в болница лежахме. Нямам представа от къде лепваше всички тези вируси. Това ако не е тренировка на имунната система не знам. Да не говорим, че като лепнеше нещо, всички го хващахме. Така както боледувах в бебешкия му период, никога преди не бях боледувала. На 3г като започна ДГ ходи 2 дни, после месец вкъщи. За цялата учебна година не знам дали е ходил 1 месец сумарно. Това боледуване ми беше най-големият кошмар, само като чуех, че подсмърча и ми призляваше. Малкия пък има контакт с вируси, но не се разболява. И ковид имахме като беше на 5м и не го хвана.

Последна редакция: ср, 17 яну 2024, 23:36 от sweet_memory

Общи условия

Активация на акаунт