По-бърз растеж на косата - тема 11

  • 8 051
  • 139
  •   1
Отговори
# 105
  • Някъде там
  • Мнения: 4 874
Показвам резултата, който постигнах от декември до сега, като съм се подстригвала три пъти. Последно подстриграх косата през м.април и вкарахме етажи, т.е подстригах доста от косата.
Първата снимка е направена 31.12.2023, втората е правена днес  .

През тези месеци използвах основно два шампоана, първо започнах с енергезиращ шампоан на Виши, след като свърши си закупих шампоан на Нугела, както и  терапията-спрей на Нугела, преди баня нанасях маслото за укрепване на скалпа и косата на марката Mielle. Това са всички продукти, които съм използвала и са с насоченост за по-бърз растеж. През този период най- често използваните от мен маски са Олиосета с камелия, хидратиращата маска на Нугела. От време на време използвам бонд маска на марката Олиосета, терапията на LAKME К2.0, както и спрей-ампула на Лалга.


Ще махна снимките малко по късно, моля да не ме цитирате.

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 07:29 от Искрица

# 106
  • Мнения: 2 068
Браво, Искрица! Комплекта на Нугела го взех и аз, повлияна от теб и при мен има вече ефект. Доволна съм, откакто го взех мия косата само с този шампоан ( два пъти месечно само ползвам ДПШ ). Слагам хидратираща маска с био арган на Лакме и от време на време филъра на Олиосета. Маслото на Mielle  преди всяко миене на косата ли го нанасяш? Аз имам един укрепващ серум с абсолю от коприва на Икаров, но не съм редовна, слагам го от време на време.

# 107
  • Някъде там
  • Мнения: 4 874
Браво, Искрица! Комплекта на Нугела го взех и аз, повлияна от теб и при мен има вече ефект. Доволна съм, откакто го взех мия косата само с този шампоан ( два пъти месечно само ползвам ДПШ ). Слагам хидратираща маска с био арган на Лакме и от време на време филъра на Олиосета. Маслото на Mielle  преди всяко миене на косата ли го нанасяш? Аз имам един укрепващ серум с абсолю от коприва на Икаров, но не съм редовна, слагам го от време на време.
Маслото на Mielle го нанасях преди всяко миене на косата, използвах една цяла опаковка и не съм подновявала, но най-вероятно ще си го поръчам отново.
В момента не използвам нищо с насоченост за растеж на косата, тествам  новата серияа  за блясък на Nuxe, знам, че не е за растеж, но съм пристрастена към аромата, ухае точно Huile Prodigieuse Simple Smile

# 108
  • Мнения: 835
Кое бюджетно помага растежа на косата и какви масла за косата да ползвам пак е ужасно суха

# 109
  • Мнения: 2 711
Вяра, за растеж на косата помагат горчиченото (синапено) масло и рициновото масло, те са базови масла.

https://www.zoya.bg/%D0%A7%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D0%B0% … ?filters=KTC-m282

https://www.zoya.bg/%D0%A7%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE-%D1%80%D0%B8% … ?filters=KTC-m282

В тях е добре да се сложат етерични масла. Етеричните масла, които спомагат растежа на косата са розмарин, мента.

За дължините най-евтините и добри според мен са кокосовото и бадемовото. Най-добрият вариант, който мога да ти предложа за бюджетен вариант е да си купиш един голям буркан, който е 800гр-1000гр. кокосово масло и да си го ползваш него, като го разтопяваш на водна баня. Имам един от ЛИДЛ, който мисля, че купих за 18 лева и беше килограм, но го свърших. Сега съм с един на Драгон, който беше пак под 20лв.
https://remedium.bg/dragon-superfoods-bio-kokosovo-maslo-studeno … h1000-ml-133949/p

# 110
  • Мнения: 11 029
Ползвам шампоана на Нугела с червен лук от началото на април, като редувам с още един. Не ползвам друг продукт с цел растеж. Косата ми сякаш порастна изведнъж. В момента е почти до подмишниците и изглежда здрава и плътна.
Виждам доста нови бебешки косички по темето и се надявам да дръпнат на дължина.

# 111
  • Мнения: 835
Вяра, за растеж на косата помагат горчиченото (синапено) масло и рициновото масло, те са базови масла.

https://www.zoya.bg/%D0%A7%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D0%B0% … ?filters=KTC-m282

https://www.zoya.bg/%D0%A7%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE-%D1%80%D0%B8% … ?filters=KTC-m282

В тях е добре да се сложат етерични масла. Етеричните масла, които спомагат растежа на косата са розмарин, мента.

За дължините най-евтините и добри според мен са кокосовото и бадемовото. Най-добрият вариант, който мога да ти предложа за бюджетен вариант е да си купиш един голям буркан, който е 800гр-1000гр. кокосово масло и да си го ползваш него, като го разтопяваш на водна баня. Имам един от ЛИДЛ, който мисля, че купих за 18 лева и беше килограм, но го свърших. Сега съм с един на Драгон, който беше пак под 20лв.
https://remedium.bg/dragon-superfoods-bio-kokosovo-maslo-studeno … h1000-ml-133949/p
ако ползвам това кокосов масло само него ще ми омекне ли косата и да дръпнеш на дължина ограничен ми е бюджета и ме разбирате с малко дете дъм на квартира сме и не мога да отделя много средства все пак всеки се простира според чергата си както се казва

# 112
  • Мнения: 2 711
Разбирам Ви напълно. Вижте какъв съвет бих Ви дала като най-бюджетен. В темата и не само много жени си правят чай от корен от репей и нанасят в корените. При мен това нямаше никакъв ефект, иначе е бюджетно.
Предлагам Ви да си купите кокосово масло, не е нужно да е био, не е нужно да е органик, каквото намерите на изгодна цена. От ДМ или Лили вземете едно такова етерично масло от розмарин. Преди да се изкъпете разтворете на водна баня 4-5 лъжици кокосово масло. Разделете то на две части, в едната сложете няколко капки етерично масло и намажете в корените, за да предизвика растеж. А другата част нанесете по краищата, за да ги подхрани. Маслото от розмарин е 5-6 лева, за толкова може да намерите и кокосово. Тези продукти ще Ви стигнат за 2 месеца, може и повече.
Препоръчвам Ви и тези витамини за коса, които са бюджетни, но има ефект от тях. 6 лева са и са 60 броя, пие се по 1 на ден и ще Ви стигнат за 2 месеца.

Последна редакция: пн, 20 май 2024, 16:49 от Janice_

# 113
  • Мнения: 835
Разбирам Ви напълно. Вижте какъв съвет бих Ви дала като най-бюджетен. В темата и не само много жени си правят чай от корен от репей и нанасят в корените. При мен това нямаше никакъв ефект, иначе е бюджетно.
Предлагам Ви да си купите кокосово масло, не е нужно да е био, не е нужно да е органик, каквото намерите на изгодна цена. От ДМ или Лили вземете едно такова етерично масло от розмарин. Преди да се изкъпете разтворете на водна баня 4-5 лъжици кокосово масло. Разделете то на две части, в едната сложете няколко капки етерично масло и намажете в корените, за да предизвика растеж. А другата част нанесете по краищата, за да ги подхрани. Маслото от розмарин е 5-6 лева, за толкова може да намерите и кокосово. Тези продукти ще Ви стигнат за 2 месеца, може и повече.

ще опитам благодаря защото и като бях при моята фризьорка все казва освен балсам и кристали няма какво друго да омекоти косата ти какъв е този отговор от нея по колко пъти седмично да правя това с маслата и колко време да седя с тях след като ги сложа после да мия ли с шампоан и балсам и ще омекоти ли ъвзърдатс ми суха коса това и кога най рано ще има ефект и ще стане по дълга отгоре в корена и по дължините така ми е косата сега

# 114
  • Мнения: 4 023
Случайно някой да е ползвал този шампоан, в състава му пише, че има къна ... та въпроса ми е дали променя цвета на косата? Вече го поръчах но все пак ще ми е полезно ако някой сподели.


Аз също съм писала за серията на Nugella&Sule и потвърждавам,че наистина действа.
Поръчала съм си и така нашумялата маска  из инстаграм на Karseell дано е това, което обещава.

# 115
  • Мнения: 2 711
Вяра, мажете корените с кокосовото масло и масло от розмарин, а крайщата само с кокосово масло, стойте така 2-3 часа и след това измийте с шампоан. След това нанесете балсам в крайщата, за да не са сухи.

# 116
  • Мнения: 835
Вяра, мажете корените с кокосовото масло и масло от розмарин, а крайщата само с кокосово масло, стойте така 2-3 часа и след това измийте с шампоан. След това нанесете балсам в крайщата, за да не са сухи.
аз мия косата си два пъти в седмицата ужасна ми е косата мога ли два пъти в седмицата да слагам тези масла и ще я омекоти ли има ли вероятност да направя така че повече да нее суха

# 117
  • Мнения: 6 589
Искрица, страхотен резултат!
Би ли споделила малко повече подробности за употребата на маслото на Миеле?
По цялата дължина ли нанасяш, в корена слага ли се, смесваш ли с друго масло, колко време стоиш? Ей такива нещица. Blush

# 118
  • Някъде там
  • Мнения: 4 874
Искрица, страхотен резултат!
Би ли споделила малко повече подробности за употребата на маслото на Миеле?
По цялата дължина ли нанасяш, в корена слага ли се, смесваш ли с друго масло, колко време стоиш? Ей такива нещица. Blush
Преди миене на косата разпределям по скалпа ,стоя не повече от от 2 до 4 часа, понеже може да запуши космените фоликули и да има обратен ефект. Около 10 минути преди отмиване, нанасям и една пипетка по дължините на косата.
Маслото не омазнява и не отежнява. С тази насоченост харесвам много и маслото на Ла Елиа.

# 119
  • Мнения: 2 711
Вяра, мажете корените с кокосовото масло и масло от розмарин, а крайщата само с кокосово масло, стойте така 2-3 часа и след това измийте с шампоан. След това нанесете балсам в крайщата, за да не са сухи.
аз мия косата си два пъти в седмицата ужасна ми е косата мога ли два пъти в седмицата да слагам тези масла и ще я омекоти ли има ли вероятност да направя така че повече да нее суха

Няма как косата да стане по-суха, това са масла и подхранват. Да, добре е 2 пъти в седмицата преди къпане да се слагат както съм описала маслата на слалпа и кокосово масло в краищата.

Общи условия

Активация на акаунт