Олеле, принцеският вирус!

  • 6 643
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
 Бях чувала за това и го приемах философски.
Но когато детето се разболя, започнаха да ме глождят едни съмнения, едни догадки...
Ето симптомите:
1. Рисува основно принцеси. Еднотипни, с широки рокли, в анфас.
2. Доколкото рисува други неща, те в 50%  от случаите са добавки към принцесите - замъци и пр.
3. Види ли нещо в "йозово", вдига личице към мен и пита "хубаво е, нали" (щото обикновено съм гледала да намекна, че има и други цветове). Ако кажа, че е хубаво, грейва (а то една циклама безподобна...)
4. Сподобихме се с барбиподобни кукли. Даже две. Първата й я купих собственоръчно поради следия казус - на рождения й ден планираната от мен торта-замък рухна през нощта в хладилника и трябваше бързо да направя ефектен заместител, ерго правих тортата-принцеса със закупена от близката будка трилевова китайска кукла. Както знаете, тези торти се правят с горната половина на куклата, забучена върху полукълбо от блатове и крем и облечена с фондан (щото каквито са дългокраки, много матриал ще отиде да се скрият оригиналните краци). След като ходи да гледа около 15 пъти тортата в хладилника, след празненството изтръгна половината кукла от тортата и почна да играе с нея. Тук реших, че обичам детето повече от добрия вкус, съчлених куклата, измих я и я облякох. След което се принудих да й купя нормална кукла от същия сорт, защото трилевовата версия беше ужасна. Горе-долу по същото време й подариха и Барби, тъй че сега си има таман две.


Та!!! Искам да попитам минава ли тази принцеска болест, колко държи и оставя ли трайни поражения!?
Наскоро един приятел развиваше тезата, че жените-илюстраторки се познавали по маниера, защото дългогодишното рисуване на принцеси белязвало навеки начина им на зографисване Laughing
Споделете опит, моля  Thinking

# 1
  • Мнения: 920
Съдейки по форума, не минава. Всички тук са родили принцове и принцеси.

# 2
  • Мнения: 2 040
Аз пък не виждам нищо лошо в това детето да рисува принцеси .. всяко малко момиченце (с редки изключения, разбира се, че веднага някой ще каже, че не е минал през това) е рисувало принцеси, искало е да бъде принцеса ... невиждам проблем .. Като стане тинейджър и тръгне по дискотеки, едва ли ще ходи с подобни на барбитата си рокли (освен ако не са на мода) ...
И по- бих се очудила, ако дъщеря ми предпочита войници, камиони, картечници и тем подобни момчешки играчки, пред куклите ..  Grinning

Последна редакция: пт, 02 фев 2007, 10:47 от Irena80

# 3
  • Мнения: 2 700
Ами да ти кажа, острата фаза минава и заминава, но има рецидиви. Още повече, че артикулите в магазините непрекъснато навяват спомени и нови желания. Ако търсиш стенен часовник за детска стая обикновено попадаш или на Спайдермен и т.н. или на всякакви вариации на принцеси. Има не малко книжки за оцветяване пак с подобни героини. Раничките, а и голяма част от детските несесери, тетрадки, моливи и т.н. са или на "новите" героини (стил Уинкс или Уич), или с добре познатата "Барби".
При дъщеря ми рисуването не беше голям проблем (защото ходеше на рисуване, където им задаваха различни теми), но минахме през този период. С кукли отдавна не играе, но за сметка на това се заглежда във всеки магазин за кукли и въпреки че има 5 Барбита не би отказала и още (не знам за какво са й, защото тя действително с тях не играе).
В ДГ градина е въпрос на мода (всички имат и си ги сравняват).
Има деца, които въобще не се прихващат. Има такива, на които им минава за година-две (поне при дъщеря ми беше така). Но има и такива, при които е трайно. Наскоро съученичка на дъщеря ми (2-ри клас) ни беше на гости и единственото нещо, с което искаше да си играе бяха Барбитата (а има изобилие от такива екземпляри у тях).
Доколкото знам това е период, в който детето, търсейки своята идентичност, се оприличава подсъзнателно на определени герои, които са го маркирали.

# 4
  • Мнения: 524
Като малка много рисувах принцеси. Лекува се този вирус- особенно, като срещнеш принца-жабок. И колкото и да го целуваш той все магаре си остава...

Желая на малката сладурана винаги здрави и остри моливи! Дори и "йозови". Hug

# 5
  • Мнения: 1 629
хихи, това с 'йозовото', като изхождам от две племенници 4г и 8г, да не те плаша, ама е болест. Може да е ужасен боклук(дрешката, играчката), но щом грее в ужасяващо цикламено, бива одобрявана с възхита. Голямата ми племенница е мургаво дете, чернооко, чернокосо и розовото и стои като в кичозен индийски филм. Не ще и да чуе, че не и отива, последният ми опит да изложа предимствата на зеленото и жълтото, завърши с рев. Пее се отвратната песничка за милата кукла Барби(блях), чантите, тетрадките, интериорът даже е в ужасни розови краски. Това е порочен кръг. Подозирам, че ще следва любов към русата коса и набрашняване на лицето.
Предлагам ти да спреш това още сега, докато не е тръгнала захаросаната йозова лавина. Пускай и филмчета с индианчета, япончета, африканчета, гледайте такива книжки, купете такива кукли. Измисли нещо за националните носии, абе, ще се справиш ти. Няма оправия, инак.

# 6
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Неспасяемо е, впоследствие мутира в Уинкс-, Уич- и тям подобни вируси (докато Ането стане на 7-8 още ще се нароят).
 Ако си остане само с рисуването - радвай се, но обикновено продължава с желание за закупуване на съответните аксесоари, тоалети и литература. Под последното разбирам най-вече плиткоумните книжки за Барби и разните списания "Принцеса" (то май е най-четивно, има и задачки), "Барби чаровница" (мъка,мъка-а... че и комикс), "Уинкс" (3,99лв.!) и т.н. А пък във всички са вложили едни атрактивни (за момиченцата) аксесоарчета - шнолки, пухчета, чантички...
Ама няма начин да опазиш децата от бълващата отвсякъде реклама на продуктите на Дисни и Мател. Всеки парцал, на който са сложили размазана термолепенка Барби става последен писък на модата, със съответната цена (ако лепенката е на принцеса - цената се удвоява).

# 7
  • Мнения: 3 740
Минава, минава.
Моята щерка го изкара сравнително безболезнено. Имаше розов период, рисунки на принцеси и бла-бла, но за кратко. Сега като види розово, се втриса, а когато след горещи молби от страна на племеницата ми й купих сп."Принцеса", ме направи бербат, че съм увреждала детето.

# 8
  • Мнения: 5 877
Оххх, аз се чудя дали евентуалните бойни действия от моя страна няма да разпалят повече йозовия огън.
Въпрос 2: дали ще отшуми, оставено на себе си
Въпрос 3: дали може да се използва по някакъв начин - примерно покрай принцеската си фаза харесва балет, ако може леко да се отмести акцента натам... или пък да се заинтересува да им прави рокли на тез кукли...

иначе поне перхидролът и брашното ще ми се спестят, тя си е бяла и русолява, най-много мен да подгони с един пакет самонабухващо...

# 9
  • Мнения: 6 206
Анде, много те уважавам и обичам, но мисля, че тук се притесняваш излишно или от липса на други зорове сама си създаваш.
Ами нормално е, както е нормално момчетата да са луди за Спайдърмен и Костенурките нинджа.
Като се сетя сега ами на мен всичките украси за момичета са ми розови и цикламени, най-вървежните ми рокли са розови.
Сама казваше, че ще следваш интересите на детето, довери му се, остави го и ще отмине.

# 10
  • Мнения: 7 723
И мойте дъщери имат същата диагноза.
Вирусно е, много заразно,
а често- и хронично  Wink

# 11
  • Мнения: 2 196
Писах,писах сутринта,затри ми се поста заедно с форума. Wink
Ани я държа,има-няма,2 години.Отшумява си самичко заболяването.
Все още налита на розово/към което аз развих хронична непоносимост/,но вече поне не вика на всички останали цветове ''бозаво''.
Сега е Хорейшио от ''От местопрестъплението''.
А понякога и бездомно коте. Crazy

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И аз се чудя кога отминава тази мания...

При нас обаче слабост са принцовете. Всеки ден се жени за различен, но все пак фаворит си остава Филип от "Спящата красавица"  Crazy

Фантазира какво ли не, даже като разказва звучи много истински.

# 13
  • Мнения: 5 877
Каспър, нямам нищо против принцесите като такива.
Обаче в една екосистема ако даден вид се размножи твърде много, другите загиват и видовото разнообразие страда.
Розовото не е лош цвят, наред с другите цветове.

# 14
  • Мнения: 3 740
И по- бих се очудила, ако дъщеря ми предпочита войници, камиони, картечници и тем подобни момчешки играчки, пред куклите ..  Grinning

Какво има да се учудваш? Точно това бяха предпочитанията ми като дете. Както и футбол, колела, катерене по дърветата и "стражари и апаши", ние им викахме "хайдути и стражари". Умирах за филми за войната /поревавах съответно в подходящите моменти/ и исках да стана разузнавач. Сега съм майка на 4 деца и списувател на свободна практика. Peace

Оххх, аз се чудя дали евентуалните бойни действия от моя страна няма да разпалят повече йозовия огън.

Май решението не е в бойните действия, а в отвличането на вниманието и паралелните марш-наскоци.  Simple Smile Тя има достатъчно голям избор на интересни занимания, за да се фиксира само върху едно.

# 15
  • Мнения: 2 768
 Joy

доста ме развесели темата, Анде  Joy

Ами верно е, и при нас вируса прогресира в Уинкс, Уич, Брац и прочие. Няма начин, в училище всички ги тресе тази треска, доста е заразно  Laughing
Но като че ли има известно подобрение на клиничната картина, продължава да препочита "розавото", но не толкова, колкото преди. В гардероба й започнаха да се забелязват и други цветове. За училище й купих раница без Барбита и Уинксове, но все пак розова... ама с кафяво, даже ми хареса  Grinning Но това след една тирада (абе направо театър) от мен и Малена колко са глупави раниците с герои, как вече не й подхождат и т.н.

# 16
  • Мнения: 6 039
oх, Андааа, колко хубава тема за такива като мен, дето им предстои /дано ни подмине/
аз нали съм от клуба "HATE BARBIE" МНОГО МЕ ВЪЛНУВА ТЕМАТА


абе мразя я тая кукла #Cussing out Joy и се чудя с омразата си, дали няма да предизвикам огромна любов в дъщеря си към това "същество"
тя засега няма никакви мераци, ни към розово, ни към каквито и да е кукли, ама знае ли човек - чуждото влияние - градини, приятелки и т.н.
а щом е заразно, ще огранича контактите й  с момичета /има ли заразени и момчета?/ Wink

# 17
  • Мнения: 2 353
  Според мен надценяваш опасността. Днес е Барби, утре е пожарникар, вдругиден куче...децата в някои отношения са актьори, искат да пробват различни роли. В крайна сметка не си пада по Лепа Брена, нали? Остави я да си напълни тази тубичка, сама ще я остави като й писне.
  Веднъж казах на Калина, че принцесите са лигли. Тя се обиди жестоко. Оттогава спазвам ненатрапчива дистанция между своите и нейните емоции и вкусове.

# 18
  • Мнения: 2 792
/има ли заразени и момчета?/ Wink


Всъщност да има- Момчил, но пък не престава да иска да е принц, дори това му беше коледния подарък(костюм на принц). Май Барби манията му мина, тя не беше нещо особено, харесваше му да се занимава с тях да ги преоблича и да им готви и сервира,  отдавна не се е занимавал с тях сега е на вълна колички, така че всяко чудо за три дни. Но определено той е по-голям фен от сестра си.

 Димана и тя мина през принцесите и розовото и сега от време на време има един лек розов уклон, но не е прекален. Балерина така и не пожела да става, а Барби не я впечатли много, но пък сега е фенка на  Брац и клуб Уинкс.
  Не съм предприемала кой знае колко драстични действия относно маниите- рисумат й се принцеси, ок нека рисува държала съм да съобразява стилистиката, подходящи цветове, да изглеждат различни такива неща... Носи и се розово- ок нямам нищо против, но пък избираме готина и разчупена кройка, по-различен модел ей такива неща. 
Единственото, на което съм се възпротивила категорично е дрехите с пайетки и камъчета, тогава се научих да обяснявам какво значи кич и претрупаност.
  До някъде им повлиявам и със собствения си вкус, защото на шопинг обикновено са с мен и при избиране на модели и те участват с мнения и ако ми предложат, някой кичозен розов боклук, аз категорично отсичам, че такива неща не нося, те ако искат да носят  Mr. Green
 Малко извън темата аз май винаги излизам от темата, но децата са страхотен стайлинг съветник, стига да си на ясно с вкуса си, не лъжат ако нещо не ти подхождаи реагират искренно, когато наистина комбинацията е добра, това от личен опит го знам  Laughing

# 19
  • usa
  • Мнения: 2 113
леле, анда, каква мъка те е сполетяла Confused!!! аз се имам за голяма късметлийка поради факта, че въпреки наличието на две отрочета от женски род, в къщи барбита не са вирели. снабдихме се с няколко експоната под формата на подаръци, но бяха удостоени с нищожно внимание. преди година-две ги засякох да гледат накакъв игрален филм по дисни канала с главен герой барби - безумна история за някаква кукла от този вид, която се съживява и накрая на историята става експонат в музея  Sick... на такъв бъзик ги подложихме с баща им, че вече като чуят барби и настръхват... общо взето гледам да не им се меся агресивно в изборите, дори дрехи с камъчета и пайети се пречупих и купувам напоследък, но барби не бих могла да преглътна. това е за по-големи дечица, но все пак да го споделя. тук всяка учебна година в училище имат научен панаир (директен превод на мероприятието), нещо като тнтм(ако си го спомняте...) - децата си избират някаква тема от науките - биология, физика, химия, математика, задават си въпрос, правят някакакво изследване или опит и извод на базата на това изследване и го оформят като проект. та си спомням една година в местния научен музей беше направена изложба от такива проекти на ученици от околни училища и един от тях доказваше, защо ако съществуваше девойка с пропорциите на барби не би могла да оживее. много се зарадвах, когато щерките се задържаха пред проекта и го изчетоха подробно. може би един такъв поглед върху нещата би променил мнението за барбитата, но на по зряла възраст  newsm78...
факт е обаче, че явно всяка девойка минава през някакъв лигав период, бил той барби, йозово, принцеси, ниопетс същества(лигавото залитане на моите дъщери...) или нещо друго непознато за мен. ключовият момент е този период да приключи преди да настъпи старческата деменция... според мен не я спирай да рисува принцеси, но не ги и възхвалявай особено, използвай целия си майчински авторитет да и насочваш вниманието към други ценностни обекти, пазарувай дрехи без нея с цел да избираш такива в различни от йозовото краски и се надявай болестта да мине скоро и ането да изгради траен имунитет към вируса...

# 20
  • Мнения: 382
Преди време влязох в едно училище,на етажа на първокласниците.Беше междучасие и в стаите нямаше много деца,но това,което ме впечатли бяха розовите облачета из стаите.Веднага ти става ясно къде е седнало момиченце.Скоро имаше тема в Красива мама"-"Униформени ли сме?".Ами май на практика така излиза,майките облечени с последните модни дрешки и обувки,а момиченцата са по своему униформени с избора на розово и бяло .Търпение ,докато се преболедуват тези периоди!  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 1 654
Рисуваме принцеси, принцове, поставяме им т. нар. спийч бабълс и се получават едни бонбонени комикси CrazyА толкова смешки пише в тях, че искрено се забавлявам да ги чета-тайно защото се сърди ако се  Joy

# 22
  • Мнения: 4 392
Този вирус явно трае дълго..Гледай "йозовото " колко е модерно. Неизживяно детство ни тресе сигурно... Joy
На Симона някой и подари подобна кукла (от ментетата). Играта с нея се състои в дърпането на косата и.. hahaha
Голям кич са тези кукли, но май всички ще си минем по реда.. Simple Smile

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Толкова слабо ни засегна този вирус, че чак се чудя дали съм компетентна Laughing
Деница определено не е принцески тип - дай и панталони и пистолети. Има само една розова пола и една блуза - просто от бебе и се говори, че е зеленоока и на нея и отиват цветовете, които си подхождат със зелено. Принцеси не рисува, беше една от малкото, които не искаха замък за Коледа...
Виж, за малката имам известни съмнения, че най-лошото предстои. Дано да се лъжа.

# 24
  • Мнения: 5 877
Е, и при нас засега не е в най-тежката фаза, слава богу, носи и други цветове, включително и синьо, но йозовото й е най-мило.
Аз досега не я и спирах откъм принцески напъни, но принцесите бяха по-раздвижени, например една спаси змейче и то я научи да лети и да бълва огън...  Mr. Green
а сега ги рисува едни... статични.

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не бих се впрягала на твое място...Просто принцесите позират Joy

# 26
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Никак не ми харесва това разделение на мъжко и дамско още от бебета. За дрехи, играчки, храна - абе, всичко. Неизбежно е детето да не се влияе от това.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 2 040
И по- бих се очудила, ако дъщеря ми предпочита войници, камиони, картечници и тем подобни момчешки играчки, пред куклите ..  Grinning
Какво има да се учудваш? Точно това бяха предпочитанията ми като дете. Както и футбол, колела, катерене по дърветата и "стражари и апаши", ние им викахме "хайдути и стражари". Умирах за филми за войната /поревавах съответно в подходящите моменти/ и исках да стана разузнавач. Сега съм майка на 4 деца и списувател на свободна практика. Peace

Аз бих се учудила ако дъщеря ми ги предпочита, иначе в детската ми градина имаше момичета, дето си играеха само с момчетата и техните играчки и въобще никакво внимание не обръщаха на момичешките неща, та знам че може и така .. то няма лошо, кой какво го влече ...
Аз също съм играла футбол с момчетата и съм се катерела по дърветата и още куп момчешки игри, но беше временна криза при мен  Laughing
Иначе до ден днешен розовия ми е любимия цвят ...  Peace

# 28
  • Мнения: 3 034
Марена тази "болест" я порази преди няколко месеца, но честно казано аз изобщо не се притеснявам, напротив включвам се в играта й. А го правя по една проста причина - спомням си много добре как самата аз играех на принцеси като малка. бях изровила отнякъде едни стари комбинезони /на знам как се пише тази дрешка, срам  Embarassed/, ама цветни и по цял ден се мотаех с тях. Играех много с Барбита, с кукли, преобличах ги. И след време ми мина. Не виждам това да е оставило трайни поражения в моята персона, совен че по някакъв начин възпита вкус към облеклото. Сега се обличам предимно шарено, цветно.
А сега мисля да използвам това увлечение на Марена,за да възпитам вкус у нея самата, вместо да се боря с него и така да разпалвам любопитството й още повече. Вече научихме, че принцесите се обличат не само в розово, но и в червено, зелено, лилаво, синьо, жълто...
 Има и още едно положително нещо,което виждам. Вярно е, че в началото Марена рисуваше САМО принцеси, после започна да рисува Макка-принцеса, мама-принцеса, баба-принцеса, Ваяна-принцеса. Сега обаче започна от около седмица-две да прави някакви нечероятни "модели" - т.е. изобразените жени, които вече не е задължително да са принцеси са облечени в много интересни, цветни дрехи. И, което най-много ме радва, изпипва разни детайли - коченца, връзки...

А с риск да ме 'линчувате', ето каква рокля и уших, за да си представя, че е принцеса /това поради липса на каквито и да било комбинезони в къщи... Mr. Green/ :


Така че, мисля, че е по-добре да им се радваме и да използваме тази им болест да развием у тях умения и качества, които смятаме за ценни, вместо да изпадаме в паника... Peace

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 12:51 от iviche

# 29
  • Мнения: 5 877
Не бе, не изпадам в паника, това беше в кръга на шегата все пак....
Просто се питам как да реагирам. Не съм сигурна.
Аз самата не съм имала такъв период, то и мургаво момиченце с коса два сантиметра... не се вписвах особено в "принцеския модел". Нямам интуитивна реакция. Затова се чудя.
Вероятно ще използвам по нещо от всичко предложено в темата.

# 30
  • Мнения: 3 034
Не бе, не изпадам в паника, това беше в кръга на шегата все пак....

Да де, разбрах, просто и аз го казах в кръга на шегата...то ако човек от такива неща изпада в паника...

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Дъщеря ми го изболедува това в периода 4-5 години, имахме всякаква розова покъщнина и волейболен отбор от Барбита, книжки всякакви и списания за Барби , рисуваше всякакви дългополи и дългокоси принцеси, имаме и всички съответни филмчета на Дисни.

Това преля в ХариПотъроМания , която се задържа май по-дълго, но помете принцесешкия вирус без следа.
Сега гледам из къщи се мотае една сгъваема къща, която на мен ми беше жал да изхвърля, сина ми я влачи и май след неговата намеса вече е готова за изхвърляне .

А девойката , бивша принцесопоклоничка , сега е метълка ( тя така смята, иначе слуша рок  Simple Smile Simple Smile ) , а аз се уредих с розов суичър и розои джинси за вкъщи  Laughing

# 32
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Ох нещо се дублира постинга, а не мога да го изтрия  Embarassed

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 13:55 от flavi

# 33
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Аз пък си имам малка мъжкаранка в къщи. Въобще не я интересуват нито кукли, нито барбита, не иска да носи поли и рокли. Предпочита да играе с оръжия, инструменти и колички. Любимите и герои са супермен, спайдърмен, костенурките нинджа. Само това се гледа нонстоп. Аз също бях против розовото в началото, но сега като гледам накъде вървят тенденциите у дома започнах да купувам розови дрехи, да я моля да и направя прическа и да се опитвам да я заинтригувам с игра на кукли. Честно казано направо се плаша от това залитане към мочешките дрехи и неща.

# 34
  • Мнения: 5 140
Може би е заразно и Ния започна да си пада много по розавото, блестящото, лъщящото, камъченца, пайетки и т.н.
Ох, а за Барби да не говорим.
Иска да и купувам списанието за Барби, защото има корони, розови ластици и други джаджи в РОЗОВО.
Не казвам, че не го харесвам розовия цвят, напротив даже има някоя и друга розова дрешка....но всичко да е в този цвят ми идва в повече.

# 35
  • Мнения: 479
Възползвам се от темата, за да питам нещо, за което диренето във форума не дава резултат.  Въпросът ми е какъв би бил подходящият подарък за една шестгодишна принцеса, боледуваща от принцеския вирус. Кукла БАрби за шестгодишна госпожица ми се струва неподходящо (макар че де да знам!) Има ли някакви игри и занимания (с барбита и принцеси), подходящи за предучилищници?
  Thinking 

# 36
  • Мнения: 5 877
Пфф. Зависи от целта.
Комплект синци за низане на гердани ми се вижда неутрално - хем е за гиздене, хем е за сръчност.
Иначе на шест години сто на сто има всичко барбиподобно.
От симпатичните принцесообразни неща имаме още магнитна книжка за принцеса Puppa (от Книгомания, героите и декорите се местят, много е забавно да се накачулят два свещника и една саксия на главата на краля).
Вълшебна пръчица (то е за фея, ама пак става).
Замък. Има един, за който сто пъти ми се каза да го запомня за следващия й рожден ден.
А, щях да забравя - всякакви glitter pens, химикали с брокат, ще бъдат хит.

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 21:56 от Aнда

# 37
  • Мнения: 11 607
Не отминава.....периода! Моята рисува също само принцеси! Принципа при нас е - колкото по-шарено - толкова по-хубаво, колкото по-циганско - да ме прощавате, ама едни шикерено розови неща - толкова по-модерно и колкото по-лъскаво - толкова по-яко! Въобще златно, сребърно с циганско розово - идеалната комбинация....... Имаме едно приятелско дете - на 13г. е и двете така си пасват в рисуването и играенето на принцеси,че са само за снимка как се вживяват в играта!

Не ми пука! Аз не си играех едно време с кукли и сега като я гледам.......чак и се чудя на акъла! Ама като има желание - нека си играе! пак по-добре отколкото с други неща!

Да живее всичко розово и лъскаво!

# 38
  • Мнения: 1 680
Понеже моята принцеса е още малка да рисува принцеси, ще издам вируса, който е завладял моя принц. Беше на 2г. и 3м. когато му подариха първия влак. До сега вече 2г. и 1м. играе само с влакове, купуват му се предимно влакове, има огромен влак с мостове и тунели(цял проект), поръчваме торти с влакове, рисуваме предимно влакове. За един ден повтори думата влак 127 пъти(рекорда). Забравих да пиша , че спи с влакове. Ходим на гара "Искър" да гледаме влакове, на метрото т.е влака стрела, возили сме го на влак до морето и 8 часа не мигна от превъзбуда. Запознахме се с един батко машинист и цяла вечер не се отдели от него да го пита как се въртят колелата и др. (не ми се изреждат). Утре за детската пак сме приготвили релсите  с локомотивче.
Всички казват че ще мине но като че ли се задълбочава.
Е дано скоро се изкажа и за принцеския вирус Wink.

# 39
  • Мнения: 5 877
Днес дегизирахме куклите като Одилия и Одета.
В балерински одежди пропорциите им не ми изглеждат толкова странни.
А може би се сбърквам.

# 40
  • Мнения: 479
Пфф. Зависи от целта.
Комплект синци за низане на гердани ми се вижда неутрално - хем е за гиздене, хем е за сръчност.
Иначе на шест години сто на сто има всичко барбиподобно.
От симпатичните принцесообразни неща имаме още магнитна книжка за принцеса Puppa (от Книгомания, героите и декорите се местят, много е забавно да се накачулят два свещника и една саксия на главата на краля).
Вълшебна пръчица (то е за фея, ама пак става).
Замък. Има един, за който сто пъти ми се каза да го запомня за следващия й рожден ден.
А, щях да забравя - всякакви glitter pens, химикали с брокат, ще бъдат хит.


Подарък за рождения ден на една от аверките на Теди. Питах майка й днес на какво би се зарадвала най-много (защото не се познаваме и нямам наблюдения за детето), тя каза Барбита, Хари Потъровци и такива неща.

Синците са хубаво нещо. Теди обича да ниже Blush Вчера ми наниза гердан от нарязани сламки. Кажи обаче, моля те, какъв е този замък и къде се продава? Магнитната книжка също ми се струва добра идея.

# 41
  • Мнения: 6 039
Възползвам се от темата, за да питам нещо, за което диренето във форума не дава резултат.  Въпросът ми е какъв би бил подходящият подарък за една шестгодишна принцеса, боледуваща от принцеския вирус. Кукла БАрби за шестгодишна госпожица ми се струва неподходящо (макар че де да знам!) Има ли някакви игри и занимания (с барбита и принцеси), подходящи за предучилищници?
  Thinking 

има
ЗАБРАНЕНО ЗА МАЛКИ МОМИЧЕНЦА!!!
 Joy
http://www.halloweencostumes4u.com/Merchant2/graphics/00000003/18332.jpg
http://images.channeladvisor.com/Sell/SSProfiles/10056249/Images … rbieMakeUpSet.JPG
http://www.plotzworld.com/uploaded_images/barbie%20head-777736.jpg
http://www.toymania.com/news/images/0802_bigbratz.jpg

# 42
  • Мнения: 479


Уау!  Мисля, че това ще се хареса доста (поне доколкото съм виждала малката госпожица).
(На последната родителска една мама питаше може ли дъщеря й да ходи с грим на детска  Flutter , защото това бил хитът в момента - детските гримове). Сега вече знам какво е туй чудо детски грим. А де да го намеря? В Марсел дали ще имат такива.
Благодаря ти Malenna!
Анда, извинявай, че се натресох в темата с питането си! И ти благодаря за отговора   bouquet

# 43
  • Мнения: 1 866
Мисля, че е най-добре да оставиш детето само да се пребори с вируса, защото това е начинът да си изгради траен имунитет към него. В противен случай може да остане за цял живот лабилна в това отношение. Като мен. Аз просто се разтапям като вида кукла Барби и розови дрешки. Все още здравият разум ме възпира да изпадна в розовоманията (или ползвам розовото в горе-долу разумни количества), дъщеря ми няма още Барбита (но мисля, че скоро ще има Grinning) и стаята й е в оранжево (колкото и трудно да го преживявам)...По едно време бях стигнала дотам да мечтая да имам още едно момиченце, за да им направя принцеска стая, но съдбата ме дари с момченце и така ме избави от изкушението. Колежките ми много ме подиграват с това ми влечение и просто прихваха да се смеят като им споделях тази си слабост. Но те не знаят какво ми струва всекидневната абстиненция на фона на постоянните изкушения.  Grinning Мисля обаче, че ако дъщеря ми един ден прояви желание за принцеси, ще се отприщя и ще наваксам без особени скрупули неизживяното. Иначе рискувам един ден като изкукам, да се превърна в розова бабичка и тогава наистина ще бъде зловещо.   hahaha

# 44
  • Мнения: 2 792
Възползвам се от темата, за да питам нещо, за което диренето във форума не дава резултат.  Въпросът ми е какъв би бил подходящият подарък за една шестгодишна принцеса, боледуваща от принцеския вирус. Кукла БАрби за шестгодишна госпожица ми се струва неподходящо (макар че де да знам!) Има ли някакви игри и занимания (с барбита и принцеси), подходящи за предучилищници?
  Thinking 
  Честно казано, точно подчиняването на всеки подарък на Барби-принцеския вкус, според мен поддържа този временен уклон и го превръща във времево постоянен  Grinning. Не че в къщи няма и показаните от Малена гримове, блясъци, лакове със звездички и сърчица  Crazy
  Съгласна съм с Анда за разните подръчни материали, самата аз съм фен и с удоволствие подарявам маркери, химикали, телбодове и всякакви подобни...
  В този сайт има доста идеи за подаръци, които ще бъдат одобрени, Димана и Момчил имат от комплектите с тату и силиконовите фигурки, които се лепят на прозорци, не са купувани от Бг., но съм виждала да се продават и тук.

# 45
  • Мнения: 1 512
Кристина от около месец- два се изживява като принцеса или фея, в мига, в който се преоблече с рокля, сукман или пола. Танцува като балеринка, имаме всякакви "принцеско- фейски" аксесоари като вълшебни пръчици, ефирни крилца, панделки и ластичета в розово. Мен този цвят не ме дразни, защото отдавна не е преобладаващият в гардероба й, както и този на куклите.
Същевременно девойката си има червен автовоз с четири колички и в коридора правим състезание с тях. Пак в коридора ритаме футбол, тя е вратар и пази. От време на време е тигър или лъв и гони нахалните вълци, които се крият в кухнята под масата. Mr. Green Освен това близкото й обкръжение се състои главно от момчета, от които тя се научи да търчи бясно, да скача, да се катери и прочие полезни за мускулите и настроението занимания Grinning
Затова не се притеснявам толкова от принцеския вирус. Бях подготвена, че ще ни се лепне, но ето че имаме други занимания, които ще предотвратят преминаването на вируса в хроничен проблем. И аз съм си играла с Барбита, обожавах да ги преобличам, слагах си на баба герданите с перлите и обувките на токчета и си въобразявах разни принцове. Резултатът от този вирус при мен - няколко тоалета в розово и разбира се, моят принц Laughing Mr. Green

# 46
  • Мнения: 3 491
Възползвам се от темата, за да питам нещо, за което диренето във форума не дава резултат.  Въпросът ми е какъв би бил подходящият подарък за една шестгодишна принцеса, боледуваща от принцеския вирус. Кукла БАрби за шестгодишна госпожица ми се струва неподходящо (макар че де да знам!) Има ли някакви игри и занимания (с барбита и принцеси), подходящи за предучилищници?
  Thinking 
Към добавеното от Анда - комплекти за готвене съм виждала тук за деца на тази възраст. Истински, само че умалени, и може би розови.  С тях вървят съответен цвят престилка, ръкави, готварска шапка. Включват например тел и съд за бъркане на тесто, мерки и теглилки, лъжици, форми и тавички, които стават да ги сложиш на котлона или пъхнеш във фурната. Аз съм подарявала такова нещо, надявам се да се използва.

# 47
  • Мнения: 486
Тоя вирус го борим с много подготовка (инвестиция в друг тип кукли и предупреждения към всички приятели и познати, че Барби подаръци са повече от нежелателни), много разговори (защо мисли, че дадено нещо е хубаво; всички цветове са красиви, и т.н...) и доста търпение. Засега има успех, дано да е все така!

# 48
  • Мнения: 5 877
Пфф. Зависи от целта.
Комплект синци за низане на гердани ми се вижда неутрално - хем е за гиздене, хем е за сръчност.
Иначе на шест години сто на сто има всичко барбиподобно.
От симпатичните принцесообразни неща имаме още магнитна книжка за принцеса Puppa (от Книгомания, героите и декорите се местят, много е забавно да се накачулят два свещника и една саксия на главата на краля).
Вълшебна пръчица (то е за фея, ама пак става).
Замък. Има един, за който сто пъти ми се каза да го запомня за следващия й рожден ден.
А, щях да забравя - всякакви glitter pens, химикали с брокат, ще бъдат хит.


Подарък за рождения ден на една от аверките на Теди. Питах майка й днес на какво би се зарадвала най-много (защото не се познаваме и нямам наблюдения за детето), тя каза Барбита, Хари Потъровци и такива неща.

Синците са хубаво нещо. Теди обича да ниже Blush Вчера ми наниза гердан от нарязани сламки. Кажи обаче, моля те, какъв е този замък и къде се продава? Магнитната книжка също ми се струва добра идея.
Замъка съм го виждала на втория етаж в местния магазин "Европа" (има детски магазин), но го има и посевместно в разните му Марсели. Аз лично си правя оглушки, защото ми се вижда скъп за пластмасово нещо, което за три месеца игра ще се изпочупи (някъде около 30-40 лева беше, затова и питах колко ви е близка принцесолюбителката). Йозов, разбира се, доста големичък.
В същия магазин има дървени играчки, които са доста симпатични. Шезлонг за кукли, дървена люлка за бебета и т.н. Цените им са около 10-15 лв.
Блажка, комплект за готвене е готина идея, тук не съм виждала огнеупорни. Виж, пластмасовите се намират навсякъде. Комплект готварска шапка и престилка могат да се намерят в интернет-магазините.

А защо не пробваш по втората, харипотъровската линия?

# 49
  • Мнения: 479
Благодаря много! Страхотни сте!

Анда, ще търся и по харипотъровска линия, но тя не ми е така чужда  Laughing, както Барбитата и разните там аксесоари. Нахварляхте страхотни идеи (знаех си, че тук е мястото  Heart Eyes) и за замъци (да, права си - 30-40 лв. ни е малко скъпо), и за аксесоари
самата аз съм фен и с удоволствие подарявам маркери, химикали, телбодове и всякакви подобни...
 
- аз също подарявам подобни неща. Змеят Тед определено им се кефи. Но все пак имах нужда от консултация, защото за пръв път избираме подарък за девойчица и то по-голямка . За мен беше важно да разбера на какво биха се радвали момиченцата, които се кефят на Барбита. Сигурна съм, че в детските магазини има изобилие от "йозови" и принцесоподобни неща, но трудно бих избрала, ако нямам предварителна идея кое би се харесало.
Днес съм задала тайна мисия на Теди  - да пита девойчето за какъв подарък си мечтае.

Още веднъж благодаря   bouquet

# 50
  • София
  • Мнения: 1 621
Ох, за този "вирус" мога да говоря с часове. Grinning Дъщеря ми го хвана преди повече от половин година със цялата му симптоматика...Отначало ми беше забавно, но впоследствие взе да ми омръзва. Не признава нищо друго освен рокли, поли или сукмани. Даже и с рокля иска да спи. Особен проблем ми създават тези желания сега през зимата. Задължително трябва да е с принцеска блузка, никаква друга (разбирай блузка с къдрички) Crazy.Розовото е основен цвят, естествено. Добре, че се навива и на други цветове, стига да е рокля. Само, че трябва да е със специален принцески чорапогащник. Филмчетата за Барби са на голяма почит. Гледаме предимно тях. И аз, и тя вече отдавна ги знаем наизуст. Рисуват се предимно принцеси, принцове и замъци. Всякакви принцески аксесоари сме си събрали вкъщи. Явно няма да отмине скоро при нас. А острата фаза уж премина...знам ли? Абе, това да са ни грижите...понякога ми е много забавно, друг път се дразня, ама и това ще отмине и друго ще дойде. Hug

# 51
  • Мнения: 3 271
Анде, настъпи ме по мазола  Crazy
И аз много да пиша с часове. Ще кажа само, че преди да имам момиче го ненавиждах йозовото, а куклите Барби ми бяха нещо, което мислех, че никога не бих позволила на детето ми. Е, това с теориите и реалността се оказа поредният мит на родителството. Сега даже ми харесва да я виждам в розово  Crazy Тя, разбира се рисува и харесва предимно розови "неща", но с подходящи цветенца, пепрудки и т.н. има много разнообразни дрехи. Отделно, че здраво екслоатирам пони манията й, това дава голяма свобода Simple Smile
За куклите - купихме една булка миналата есен, защото бешена такава вълна. Но на Коледа получи още 5-6  Sick от градината, от роднини... Явно всички мислят, че това енай-подходящият подарък за 3.5-4 г. госпожица. Не играе твърде много с тях, основното занимание е да ги облича за бал  Whistling Голямата ми радост е, че най-после се вдъхнови от основното занимание на брат - да строи с кубчета и т.н. така че за рожденият й ден след месец съм замислила някой от момичешките комплекти на Лего с цветя и подобни "тухли", така че да се отдадем на строене на замъци, градини с цветя и каляски Simple Smile
Рокли, поли и сукмани - голяма мания. През зимата се справяме като чат-пат удовлетворяваме тези мераци с плътна блузка, чорапогащник, късо плътно панталонче/гащи (не севиждат под роклята  Wink ) и дебелото зимно яке  Peace Ама как грее в тези дни и как се хвали на всеки срещнат колко е красива с рокля  4470

Както казах мога да разказвам с часове... Ще стане на 4 след месец, държи я от поне 1 год.

Василиса, много съм съгласна с теб, затова и никога не е имало проблем синът ми да вози кукленска количка или да се включва в играта на сестра си с обличането на куклите. Супер рядко се случва, но го има. И между другото се развива добър вкус, защото забелязвам как умело съчетава дрехите по цветове и т.н - добро "обучение" за мъж  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 5 877
А то пък за беда точно за 4 годишни не виждам никакви "йокли" по магазините.
Като беше малка, имаше купища подарени рокли, никога не съм имала нещо против да я обличам с тях, отиват й наистина. А тя не се е впечатлявала.
А сега, когато по някакво стечение на обстоятелствата сме оборудвани предимно с панталончета в тъмносиньо и тъмнозелено, изведнъж я прихвана желание да се облича в рокли. Горката аз, само две рокли си имам. Полите явно не се броят.

Ах, вчера беше много смешна. Пътуваме в тролея и й показвам облаците (бяха много красиви, една светлина изотдолу) и я питам какви цветове вижда. Тя каза, че вижда синьо, сиво и розово и почна да пита ту мен, ту баща си харесваме ли тази комбинация. И понеже решихме да й угодим, заключи премъдро: "Нашето семейство харесва синьо, сиво и йозово".

# 53
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Еее, ама признай, че сиво и йозово си отиват, какво пък Mr. Green
А Василена пък точно полите ги признава за дреха, не роклите. Има няколко дънкови сукманчета, на които казва рокли и 5-6 поли. Поли обича много. Но не мисля, че е от принцеския вирус, а от това как аз съм облечена.

# 54
  • Мнения: 5 877
Готина е комбинацията, признавам. Особено с онова графитено сиво на облаците.
Просто ми стана смешно дълбокомисленото обобщение.

# 55
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Децата имат склонност към обобщения и буквализъм. Твърде малък опит имат, за да знаят, че обощения се правят от представителна извадка Joy

# 56
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Голямата щерка е на 5 и  още ни тресе този синдром Embarassed.Барбита у дома бол,по всеки празник все това си пожелава-барби булка,барби принцеса,барби майка и т.нТази коледа пожелахме и мъж в колекцията-искаше Аладин и Жасмина Mr. Green.
 За дрехите няма смисъл да казвам-2 панталона и поне 20 рокли са ни в гардероба.До градината ходим с панталони и там се преобличаме.За цвят признава само розово и лилаво.Ама и на друг склонява,щом ще е рокля Mr. Green Laughing


А то пък за беда точно за 4 годишни не виждам никакви "йокли" по магазините.
Като беше малка, имаше купища подарени рокли, никога не съм имала нещо против да я обличам с тях, отиват й наистина. А тя не се е впечатлявала.






Има,има-мноооого йокли има за 4-5 годишните,само ела да видиш нашия гардероб  Mr. Green,ще се уплашиш.Всякакви модели,материи,цветове...и за всяка една и чорапогащник в подходящ цвят,като сложиш и блуза и....,разорили сме се с тия две щерки. Crazy

# 57
  • Мнения: 3 268
Дъщеря ми е на 4г и изобщо няма такъв синдром.Кога се проявява?Калина рисува само животни и приказки за животни обича.Има 3 Барбита,с които изобщо не играя,все едно не съществуват.Иначе обича розовия цвят и повечето дрешки са й розови.

# 58
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Има,има-мноооого йокли има за 4-5 годишните,само ела да видиш нашия гардероб  Mr. Green,ще се уплашиш.Всякакви модели,материи,цветове...и за всяка една и чорапогащник в подходящ цвят,като сложиш и блуза и....,разорили сме се с тия две щерки. Crazy

Забрави бикините- задължително в цвета на блузата.
Василена днес е на градина в следния вид: дънков сукман, светлолилава блуза, бял чорапогащник на сини и лилави райета, лилави бикини и фиби в два цвята лилаво.

# 59
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

Има,има-мноооого йокли има за 4-5 годишните,само ела да видиш нашия гардероб  Mr. Green,ще се уплашиш.Всякакви модели,материи,цветове...и за всяка една и чорапогащник в подходящ цвят,като сложиш и блуза и....,разорили сме се с тия две щерки. Crazy

Забрави бикините- задължително в цвета на блузата.
Василена днес е на градина в следния вид: дънков сукман, светлолилава блуза, бял чорапогащник на сини и лилави райета, лилави бикини и фиби в два цвята лилаво.


 Joy Joy JoyДа са ни живи и здрави,че и ние покрай тях.Да печееееелим,та да купуваме рокли.

# 60
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Записваме се в клуба Grinning

# 61
  • Мнения: 5 877

Има,има-мноооого йокли има за 4-5 годишните,само ела да видиш нашия гардероб  Mr. Green,ще се уплашиш.Всякакви модели,материи,цветове...и за всяка една и чорапогащник в подходящ цвят,като сложиш и блуза и....,разорили сме се с тия две щерки. Crazy

Забрави бикините- задължително в цвета на блузата.
Василена днес е на градина в следния вид: дънков сукман, светлолилава блуза, бял чорапогащник на сини и лилави райета, лилави бикини и фиби в два цвята лилаво.
Ъххх. Как пък не се е сетила и за това да има претенции....  hahaha
Иначе преди няколко дни я пратих да се нагласи сама (имахме излизане вечерта) и се беше облякла всъщност много добре в разни нюанси на тъмночервеното... та има някаква полза от цялата работа, тоест може да се има доверие на детето да се облече само.

# 62
  • Мнения: 3 034
Дъщеря ми е на 4г и изобщо няма такъв синдром.Кога се проявява?Калина рисува само животни и приказки за животни обича.Има 3 Барбита,с които изобщо не играя,все едно не съществуват.Иначе обича розовия цвят и повечето дрешки са й розови.

Стефи, не е задължително да се появи. Все пак не говорим за епидемия, а за прост вирус - някои ги подминава.... Joy

# 63
  • Мнения: 532
Мен и до днес си ме тресе този вирус и обичам да си помечтавам след дълъг и труден ден.Така ,че ако и на моята "принцеса" и се прииска да е такава не бих я спирала,защото най-силно  принцеса може да се чувства именно докато е дете.После като ни завърти живота ,само ни е до принцеси. Grinning
 Hug

# 64
  • Мнения: 4 629
Сигурно има неизлечими случаи. Все още съм влюбена в йозовото, а като малка рисувах много принцеси  в анфаз с огромни йокли  Grinning Радвам се, че родителите ми не са се оплаквали от болестта ми. Според мен децата тррябва да ги оставяме да си изживяват страстите, а не да ги насърчаваме в други посоки, които на нас ни се виждат по-добри, по-подходящи....Аз наистина не разбрах какво те притеснява, но пък това си е твоя работа  Peace

# 65
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Прекалено насериозно взехте темата. Шегуваме се, разбира се.

# 66
  • В офиса
  • Мнения: 4 014
Ей, ама с принцеси пак може да се играе на интересни неща. Ние поне много си разиграваме разни приключенски версии. Принцесата Х е пленена от злия магьосник/страшния дракон, сестра й, принцеса У, тръгва да я освободи. По пътя намира карта, която указва точното място на тъмната пещера/кула. Тук се рисува карта с лабиринт, детето трябва да намери пътя до кулата, като отчете, че трябва да преплува езерото на тишината, да мине през гората на маймуните и да изкачи динозавърската скала. Случват се разни премеждия по пътя, напр. трябва да се сложат 'камъни', т.е. листи хартия в езерото и да се мине само по тях, пък отдолу разни гадини те гъделичкат и се мъчат да те съборят. Викаме и този-онзи на помощ, я джедаи, я нинджи, я мравки. И, естествено, се появява принц, който накрая се жени за една от сестрите. Романтика.
Тук препоръчвам разните барби филмчета - магията на пегас, 12-те танцуващи принцеси, принцесата и бедното момиче. Не са толкова лоши.
Все си мисля, че принцесешкият вирус се лепва точно кагато започват да се осъзнават сексуално да го кажем. Един вид опитват да впечатлят я някое момченце, я да бъдат по-конкурентни сред приятелките в ДГ. И често върви със сватбомания и разни романтични мечтания.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ох, така като ви чета, и ние сме заразени - а, още няма 4  Tired
Значи, тя щяла да бъде булка и да ходи на бал с принцове.
Въпрос: Мамо, като порасна нали ще стана принцеса?  Simple Smile
Още нямаме претенции към облеклото, но много държим да си сложим крем на бузите и после да се разкрасим с червило!  Blush
Барбитата служат за преобличане и изразяват сложните роднински връзки - мама, дъщеря, кака и леля...  Blush

# 68
  • Мнения: 5 877
Ей, ама с принцеси пак може да се играе на интересни неща. ...
заради такива идеи пуснах темата, де  Laughing
иначе аз се опитвам да разнообразявам нещата с приказки за скокливата принцеса, поспаливата принцеса (дето проспала цялата приказка), Осмиянковите приказки за принцеси (там има една, дето откраднала три змея и една друга, дето много искала да я пуснат да играе с децата) и т.н. Тя обича това, сама си измисли за принцесата, дето помогнала на едно змейче да намери майка си и татко си и то от благодарност я научило да лети и да бълва огън  bowuu
Обаче седне ли да рисува, все един и същи модел ги прави. Що тъй става? Дал пък да не й предложа да си рисува куклите от натура?

Аа, имам и още една любима - след като й казах, че мравките имат кралица-майка, си измисли приказка за една човешка принцеса, която изпила едно лекарство, смалила се, отишла в мравуняка и там станала мравешка принцеса, дъщеря на кралицата-мравка. Всъщност оказало се, че поначало си била мравешка, ама била омагьосана да стане човешка.

Та събирам още предложения за разнообразяване и декомерсиализиране на принцесешкия период.Тинки, мерсаж за приключенските версии.

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 11:04 от Aнда

# 69
  • Мнения: 3 271
Ей, Тинки, супер, че се включваш, домъчня ми за теб! Надявам се, че вече сте влезли в ритъм и ще те виждаме по-често.
Барби имат една поредица с Лебедово езеро, Рапунцел, Лешникотрошачката - оригиналната музика и горе-долу сюжет, стават и ги пускаме заради това. Даже Вики гледа Simple Smile Освен това както казах Катето най-после се зариби да строи, изрязва и т.н докато майсторим принцески инвентар Simple Smile Така че и аз съм приела вируса нормално и гледам да измъкнем нещо положително от цялата работа Simple Smile

# 70
  • Мнения: 5 877
А на Цветан дава ли му роля в игрите  Laughing
Може да направим конкурс за хоуммейд принцесешки замък, че купешките са скъпи. Награда една тайна дума.

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 14:26 от Aнда

# 71
  • Мнения: 3 271
Може да направим конкурс за хоуммейд принцесешки замък, че купешките са скъпи.

Става! А наградата нещо йозовко ли ще е  ooooh!

# 72
  • Мнения: 5 877
Виж горе. Награда една тайна дума, вълшебна.

# 73
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Наградата може да е каляска за принцесата. Те са достатъчно йозови Mr. Green
Имаме такава, оригинална немска. И тяхното розово е точно толкова набиващо се на очи  Whistling

# 74
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
а ще има ли място и за рицари?  Sick Praynig
че ние само змейове и орки избиваме и побеждаваме.  Mr. Green
много сме добри с мечовете и имаме цяла камара доспехи

# 75
  • Мнения: 3 491
Красота ...  bouquet Аз нямам принцеса, но на този приключенски принцип е една от игрите в I Spy Fantasy, където трябва да откриеш разни обекти (много хитри езикови игри има на моменти), да забъркаш магии, и в крайна сметка да освободиш принцесата от змея. Моите деца не са прихванали този вирус и не се напъват да стават принцове, но щом трябва да се освободи принцесата от I spy, не могат да устоят.

# 76
  • Мнения: 3 447
Забрави бикините- задължително в цвета на блузата.

Ооо, това е и моето фешън правило  Joy

Анде, не искам да те плаша, но... като се зажени Ането, принцеският вирус ще я тресне отново с пълна сила  Laughing

# 77
  • Мнения: 7 723
Я, ама вие и клуб ли сформирахте  Shocked
Пу, и аз да се запиша с два броя болни  Laughing

# 78
  • Мнения: 219


http://barbie.everythinggirl.com/ - царството на Барби.


Срам не срам, то за този клуб май съм аз, онзи ден след като си напазарувах продукти за зелевата супа, се повъртях около щанда с играчките и... еми купих нови дрешки за нашата Барби. Има и халатче в лила...
То всъщност Барби ни я подариха миналото лято и доскоро просто си стоеше на шкафа, но след като /пак аз виноват/ купих един брой списание Барби, е погледнах с други очи на нея.
Та Барби и приятели значи карат ски, сноуборд и благодарение на нея и ние се позаинтересувахме по-ентусиазирано от зимните спортове...Как да не й подновя гардероба Grinning




Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 21:03 от brazilkata

# 79
# 80
  • Мнения: 5 877
Забрави бикините- задължително в цвета на блузата.

Ооо, това е и моето фешън правило  Joy

Анде, не искам да те плаша, но... като се зажени Ането, принцеският вирус ще я тресне отново с пълна сила  Laughing

що бе... аз съм се женила веднъж с панталон и веднъж с бяла поличка до коленете. Никви принцеси нямаше.
Сега ще е шаферка обаче на брат ми, там ще оттрещи яко.

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 21:36 от Aнда

# 81
  • Мнения: 3 491

Анде, не искам да те плаша, но... като се зажени Ането, принцеският вирус ще я тресне отново с пълна сила  Laughing
Не е задължително.  Simple Smile И мене на тази възраст ме тресеше здраво, не знам докога продължи, все пак под влияние на този вирус прочетох "Кралица Марго" в трети клас и си умирах по розово и магазини за парфюми и бижута. Барби нямаше тогава, но при всички положения щяха да са мечтата на живота ми. Родата предричаше, че "това порасне ли, няма да има удържане". Нищо подобно.
Жених се с бяла блуза и бяла пола, без гримове и бижута. Блузата още я ползвам, 14 години вече, много здрава излезе.  Grinning

# 82
  • usa
  • Мнения: 2 113
като стана дума за приключения на принцеси и спасяването им от дракони, препоръчвам поредицата Enchanted Forest Chronicles от Patricia C. Wrede, вижте дали е преведена на български. хем става дума за принцеси, хем главната принцесата е различна от типичната представителка на тази професия - обича да домакинства и да се дуелира, иска да се учи на магии, няма нищо против да е отвлечена от дракон и всячески се опитва да избегне спасяването и от принцовете.

# 83
  • Мнения: 1 427
Може да сме малки, но и ние сме принцески Mr. GreenНапоследък Йоана се е запалила по "каките" ,както нарича принцесите.От сутрин до вечер е облечена с една рокля (лятна), върти се ,играе "бет' (балет).Онази вечер се затръшка , че иска принц Майкъл да я гушка ooooh!И като той не дойде, тя се залепи да прегръща монитора.Пояснявам:въпросният Майкъл е възлюбения на Пепеляшка в една крайно грозна откъм анимация версия на приказката.А от този филм и тръгна манията да се кипри в моите или на баба си обувки Crazy

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 08:52 от marianna

# 84
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Анда, щом ги рисува статични, защо не ги направите манекени, а госпожицата да играе моделиер - така ще оправдае "розовия" период в модната колекция  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 5 877
Може.
Аз съм се зарекла и друго - да ги изрязваме и да ги движим из различни декори (като кукли), въобще някакъв сюжет да се завърти. Ако ги залепя на по-твърд картон, може да се направят подвижни ръцете и краката (доколкото се виждат крака, де).

Тази сутрин ме разпитва подробно що не ходя с рокли.

# 86
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Тази сутрин ме разпитва подробно що не ходя с рокли.
Боже, колко познато! Joy
От 4 години, като наближи мой празник, все повежда баща си към "женските" магазини да ми избират рокля (аз сигурно вече 20-на години такова чудо нямам в гардероба, даже булчинската ми беше под наем).
За нейните си празници първо желание винаги е рокля!

# 87
  • Мнения: 364
за протокола - и ние сме заразени  Grinning -от няколко месеца без да има изгледи за скорошно подобрение.... с всяко по-голямо парче плат (покривка, чаршаф и подобни) се прави рокля за бал, само се жалва - нямам обувки, как ще танцувам на бала....(зимен сезон, какво да се прави  Grinning), събираме списание "Принцеса", кукли (добре, че са Симба!), филмчета и т.н. Хубавото е, че започва тя да си измисля истории за принцеси, крале и кралици (принцове рядко се явяват)...така че поощрявам !

Общи условия

Активация на акаунт