Лазерна корекция на зрението

  • 1 229
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, нося очила 13г вече и съм се насочила да си направя лазерна корекция. С астигматизъм съм - 4 и - 5. До момента имам добри отзиви за св.Петка във Варна, луксор в Пловдив и др Тасков в Търговище. Някой може ли да даде мнение за някоя от клиниките и ако имате повече информация по темата ?Благодаря предварително.

# 1
  • Melmak
  • Мнения: 2 991
Аз се оперирах преди година. Към кой метод сте се ориентирала? Консултирахте ли се с лекар вече?


Втори живот живея след операцията, преродих се.

# 2
  • Мнения: 839
Здравейте, нося очила 13г вече и съм се насочила да си направя лазерна корекция. С астигматизъм съм - 4 и - 5. До момента имам добри отзиви за св.Петка във Варна, луксор в Пловдив и др Тасков в Търговище. Някой може ли да даде мнение за някоя от клиниките и ако имате повече информация по темата ?Благодаря предварително.
Мисля,че в "Луксор" работи др.Тасков баща и ходи да оперира в Търговище
 Точно с него ме консултираха за евентуална лазерна корекция. Мисля,че може да ми се доверите.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Здравейте,
А каква е препоръчителната възраст? Вече 20 години нося лещи, но в момента съм във възрасттта, в която се случва старческото променяне на диоптъра. Дали не трябва да я изкачам да мине?

# 4
  • Melmak
  • Мнения: 2 991
Консултирайте се с лекар. Повечето са ми казвали, че е най-добре около 29-30 годишна възраст.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Да, ще се консултирам, разбира се, но аз съм доста на 29-30  Simple Smile

# 6
  • Melmak
  • Мнения: 2 991
Не съм сигурна дали всеки лекар ще се съгласи да направи корекцията. Като цяло в Турция правят всичко, аз не съм фен на медицината на конвейр там. Моята лекарка върна един мъж преди мен, който беше към 40 и нещо и вече имаше проява на далекогледство. Идеята е да се направи такава корекция преди това, защото късогледите в някакъв момент стават едновременно и далекогледи. Съответно мъката е голяма - очила за близо, очила за далече.
Ако човек се коригира на около 30 годишна възраст, то след години ще е само с 1 очила, за далекогледството.

Някои лекари може и да се съгласят да направят корекцията. Но като цяло дали човек е подходящ, не зависи само от това. Има и по-млади хора, които не са подходящи и не бива да се подлагат на корекция. Лекарите определят след определени изследвания и тестове. Разширяват се зенците и се прави обстоен преглед. При мен беше няколко часа, защото след като видят, че човек е годен за операцията, трябва да се определи точен диоптър.

# 7
  • Мнения: 2
Здравейте, нова съм тук, но не зная вече къде да пиша и да питам... имам ужасно много проблеми с очите... преди години ми попадна информация за доктор Мете ( очен хирург в Турция). Имаше страхотни отзиви но тогава нямах възможност да реагирам... сега имам, но загубих всички негови данни и не ги намирам... ще бъда благодарна на мнения и /или данни негови... благодаря предварително
Само да кажа, че проблемите ми са доста - висок диоптър, астигматизъм, вътрешно кривогледство...може би зачатъци на перде... и имам чувството че с всеки ден все по не виждам... Sad

# 8
  • Мнения: 2
Здравейте отново, както вече писах, нова съм тук и не знам  аз ли не се ориентирам добре или наистина няма нито един коментар или отговор за моя въпрос... ще съм благодарна на всякаква информация... благодаря предварително
Оставям и имейл - lills.kresteva@abv.bg

Общи условия

Активация на акаунт