Праz

  • 14 211
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 537
Салата
1 гл праз нарязана на ситно и разбъркана с един буркан лютеница, бързо и вкусно. Може и като гарнитура към паржолки.
Това е много вкусно,и ние правим отвреме на време.
Аз ще ти кажа моя специалитет със праз,което е любимата салатка на мъжа ми:
праз,
сварени яйца,
лимонов сок,
олио
сол,малко черен пипер/по желание/
Праза си го нарязваш на ситно,яйцата също/но не чак много ситно/Убъркваш,слагаш си подправките по вкуса ти и е готово Grinning

# 31
  • Мнения: 4 212
аз правя праз с ориз, много бързо, вкусно и мързеливо  Mr. Green

сварявам праза в подсолена вода(10 минути) задушавам го в тава на котлона, добавям ориз, бульон, 4ер пипер зърна и после пека във фурната докато изври водата.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 328
Karimma,  моля те издай тайната на тази домашна подправка- много ме заинтригува. Иначе идеята ти за постния праз е превъзходна!
Скоро я направихме за тази зима, така че - ето я: 10 връзки магданоз; 1 кг чушки, 1 кг моркови, 1 голяма глава целина с шумата, 1 кг сол. Зеленчуците и подправките се измиват добре, оставят се да се отцедят, след което се почистват, обелват и пр., и се смилат с машинка за месо. Добавя се солта, всичко се обърква добре и се сипва в буркани - може на винт, а може и с обикновени капачки тип "Омния" - без значение е, тъй като солта има ролята на консервант, бурканите не се стерилизират. Когато се слага от тази подправка, трябва да се внимава с количеството - една, най-много две супени лъжици, защото е много солена и ще се пресоли ястието. Добре е също да се сложи съвсем в края на процеса на приготвяне, за да се запазят витамините в свежите зеленчуци и подправки, което не би станало, ако ври заедно с останалите съставки на гозбата.

# 33
  • Мнения: 978
Благодаря ти. За съжаление няма да мога да я пробвам тази година тъй като нямам буркани. Но следващата ще се запася.

# 34
Праз с фасул на фурна

Предварително се сварява фасула .  (около една купичка) Вземат се 4-5 стръка праз. Нарязват се и се запържва с олио. Като поомекне се добавя червен пипер. След това се долива водичка да омекне напълно от фасула. Прибавя  сварения фасул и още малко водичка. Подправки - ч. пипер, джоджен на вкус, сол. Количеството се изсипва в тавичка и се запича във фурната до получаване зана загоряла  на     

Общи условия

Активация на акаунт