Боя след трайно изправяне

  • 253
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте!
Наскоро правих терапия с кератин за трайно изправяне. Целта ми беше да сваля натрупаният цвят, за да мога да боядисам косата в по-светъл тон. В корена преобладава белият и жълт цвят а дължините ми са рижави. Някой правил ли е тази процедура с цел сваляне на цвета и минаване към русата гама? Не искам да я обезцветявам, мисля да пробвам Деколор за още изсветляване и да се боядисам след това за да хване боята. Ще се радвам на всякакви съвети!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 839
Често гледам клипове на фризьори във Facebook, например Косара стил, и тя там показва как сваля натрупана боя, използвайки киселинен продукт. Нарича го киселинно измиване. Защо терапия с кератин, ако целта не е била изправяне, а изпиране на цвета? Това е по-скоро някакъв страничен ефект.

# 2
  • Мнения: 3
За изпиране изискват косата да е била равномерно боядисвана и сваля един тон.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 616
Аз също се опитвам да си изсветля косата, но избрах най-смотания и бавен начин, с боя с напластяване. Говорих с колорист и тя ми каза, че ако косата е била боядисвана само с професионална боя, може да се изпере и смени цвета. Моята има както професионална боя, така и от магазина, имам амонячна и безамонячна мазана през годините, така че, резултата няма да е никак добър и се реших на нещо, което не съм сигурна, че ще довърша. Става бавно и тегаво, но засега удържам фронта.

Моя приятелка се опита да махне черното с киселинен продукт. В салона е станала с медени отенъци които ѝ допаднаха и така си тръгна,  след няколко дни когато ѝ сложили русата боя, косата ѝ отново потъмняла. Тя твърди, че е сигурна, че боята е била руса и според нея се получило някаква реакция. Не посмя да слага Деколор след това, защото косата ѝ вече беше станала доста суха.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 839
Да, това също е възможно, да се върне цветът при нанасяне на нова боя, както е и нормално да остане с меден оттенък след изпирането. Поне няколко седмици след такава процедура правилата за стандартно боядисване не са приложими, така че може би по-добре да се изчака през това време с новите цветове. Аз дори не се и боядисвам, но си правя балеажи и кичури и едната фризьорка имаше навик да поставя тъмна боя в корена, за по-добра преливка, уж безамонячна. Е, от това уж безобидно нещо имах като филм отзад на косата и да се направят новите кичури беше кошмар.

# 5
  • Мнения: 3
Моята също с годините беше боядисвана  с различен вид боя. Пробвах и с наслагване, но имам прекалено много бели коси и гледката е покъртителна. Може би ще пробвам деколор на един кичур, за да видя какво ще стане. Иначе след терапията съм с медни нюанси, но явно не достатъчни за русо…

# 6
  • София
  • Мнения: 1 616
Има бели коси които  почти не се оцветяват с руси бои, тъмните ги покриват перфектно. Имам колежка, която е с дебел и плътен  косъм и при нея русото почти не хваща, ходи с някакъв жълт нюанс на белите коси. Друга  също с бяла коса, но по-мека и фина  си става руса. И двете са го избрали, за да не им личат толкова много корените.
Аз бих пробвала само в корените  или на някой кичур, дали русото ще покрива белите коси, преди да мъча косата и накрая да не стане това което искам, но пък да е суха като метла.
Аз се боядисвам с основен цвят русо и слагам пепелни отенъци за да се слива уж с по-тъмната, като целта ми е  като изрежа тъмната и пепелното се измие, да стана нещо медено. Докато стене това, може вече да искам нещо друго де Joy Имах коса почти до кръста, сега я направих малко под рамената уж по-бързо да я изравня, но най- вероятно ще ми трябва почти година.

Общи условия

Активация на акаунт