Трагедия в семейството ми

  • 6 411
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 451
Джемма, прегръщам те! Моите съболезнования! Моят татко ( Бог да го прости) разбра за смъртта на собствения си баща едва след като се прибра от Иран месец по-късно. Никой не посмя да му каже преди това...

# 61
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, прегръщам те! Моите съболезнования! Моят татко ( Бог да го прости) разбра за смъртта на собствения си баща едва след като се прибра от Иран месец по-късно. Никой не посмя да му каже преди това...

И моят също. Не беше тук, когато дядо почина, разбра 40 дни по-късно, когато си дойде. Когато майка му почина- тя беше в кома известно време, чакаше го, почина точно като се прибра от рейс. Сега пак го няма, когато леля си отиде. За съжаление пропусна и сватбата на сестра ми, както и кръщенето на малкия ми син. Това е риск на професията. Cry
Много го обичам и предпочитам аз да поема този товар, но да предпазя него, знам че ще му е много тежко, той много обичаше леля. За съжаление нищо не мога да направя.

# 62
  • Мнения: 5 301
Моите съболезнования  Flowers Rose Flowers Rose, Джемма !

# 63
  • Burgas
  • Мнения: 92
Много съжалявам за това което преживяваш. Sad Моите съболезнования! Прегръщам те! Бъди силна!

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 519
Моите съболезнования Flowers Rose Flowers Rose

# 65
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Моите съболезнования! Мир на праха й!

# 66
  • Мнения: 4 380
Джемма, Джемма, за бога не извършвайте тази чудовищна несправедливост да не казвате за случилото се на близки роднини! Shocked Какво значи "ще се разстрои"? Вие там не сте ли разстроени? Ужасно е да крият от теб толкова важно нещо, повярвай! На хиляди километри от България съм. Преди 1 години почина баба ми. Съобщиха ми след погребението и и бях просто бясна. Sick Наскоро се спомина дядо ми и почти същата история. Добре че е снаха ми -само часове след погребението звънна плахо и ми каза, че решила че трябва да знам. Много съм и благодарна- щяха кой знае още колко да крият... ooooh! Разбери, Джемма, макар и далеч, ние също имаме огромна нужда да бъдем мислено с роднините си в момент на подобно нещастие. Това ни прави по-силни, сплотявани с близките много повече. Просто кощунство е да се крие! Това се възприема един вид като..."ти не си тук- значи отпадаш от живота и проблемите на семейството и нямаш право да си част от тях". МНОГО БОЛИ!

# 67
  • Мнения: 952
Джемма миличка, приеми моите съболезнования!
Бъди силна и не се обвинявай за случилото се.
Бъди силна! Прегръщам те!

Дано леля ти почива в мир, на по-добро място, близо до хората които я обичат.  Praynig
Вярвам, че сега тя бди над вас и ви закриля.

# 68
  • Мнения: 1 629
Моите съболезнования, мила Джемма.

# 69
  • Балчик
  • Мнения: 9 220

Ох и аз се разкъсвам- хем да кажем, хем да не кажем. Много е трудно да се вземе решение. На сестра ми вече казахме. Тя беше подготвена донякъде, така че... Издирвахме леля ми толкова много време, че уж очаквахме и този вариант.
За татко обаче- не знам. Много ще е трудно да му кажем като дойде.Но пък и сега ако му кажем- работата му е много отговорна, свързана с машини, а и той не е в идеално здраве. Ще се разстрои, че не може да е тук и може да стане беля. А и единствено с радиограма може да му съобщим за момента. Майка взе решение - да не му праща такава.

# 70
  • Мнения: 4 380

Ох и аз се разкъсвам- хем да кажем, хем да не кажем. Много е трудно да се вземе решение. На сестра ми вече казахме. Тя беше подготвена донякъде, така че... Издирвахме леля ми толкова много време, че уж очаквахме и този вариант.
За татко обаче- не знам. Много ще е трудно да му кажем като дойде.Но пък и сега ако му кажем- работата му е много отговорна, свързана с машини, а и той не е в идеално здраве. Ще се разстрои, че не може да е тук и може да стане беля. А и единствено с радиограма може да му съобщим за момента. Майка взе решение - да не му праща такава.

Повярвай Джемма, ще се разстрои много повече от факта, че не сте се отнесли с уважение към чувствата му. Ще се чувства многократно по-зле от факта, че това е скрито от него, и че мислено не е могъл да бъде с вас в скръбта. Как ще тръгне друг път на пътуване, знаейки, че ако се случи нещо лошо в дома му, той дори няма да бъде поставен в известност?
Виж, мъката си е мъка, работата-работа. Ако сметнат за нужно, от ръководството му ще му дадат нужното време да дойде на себе си и ще го подкрепят в изживяването на траура. Но ще си ляга с мислена молитва за упокой на душата и и ще се чувства по-добре от този факт, отколкото в последствие да си спомня как се е веселил на някакво парти, когато за полагали сестра му в гроба.

# 71
  • Мнения: 81
Джемма, моят баща също пътува.  Когато починаха родителите му, избрахме да му кажем.  Дано сте взели по-доброто решение. Кураж.


п.п. Татко също е в Аржентина в момента, може да са на един и същ кораб.

# 72
  • Мнения: 780
Джемма , приеми и мойте съболезнования . долу горе знам за какво става въпрос , защото и аз преживях нещо подобно преди 12 години с брата на майка ми - моят вуйчо - лека му пръст - намерихмего мъртъв / убит или сам е умрял и до сега не сме разбрали - никой нищо не ни казва/

# 73
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
п.п. Татко също е в Аржентина в момента, може да са на един и същ кораб.

Писах ти на лични.

# 74
  • Мнения: 920
Джема, не посмях да коментирам казването или не. Вие се познавате и знаете най-добре.
Но бъди подготвена, че може да ви обвини. Може и да е за добро. По този начин ще си изкара част от болката.

Общи условия

Активация на акаунт