Цервицит?

  • 418
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, бях на гинекологичен преглед и докторът ми пусна цитонамазка. При резултата излезе “NILM / PAP II / Цервицит”. Отидох при него, за да ми каже какво да правя в тази ситуация, понеже разбрах, че е вид възпаление на шийката на матката и трябва да се лекува…при което, обаче, той най-спокойно ми каза, че резултатите ми са супер и цервицита бил хроничен?? Имали ли сте някакъв опит с този вид възпаление и дали докторът ми е обърнал достатъчно внимание… нямам още деца, а не знам дали с този цервицит ще мога да забременея

# 1
  • Мнения: 2 474
Друг АГ с допълнителни изследвания. Освен цитонамазка, да се направи колпоскопия, МБ и да се пуснат ДНК изследвания за всякакви полово-предавани болести, които не се хващат на обикновена МБ - хламидия, микоплазми и уреаплазми.
Цервицит определено не значи супер резултат, било то остър или хроничен.
А относно забременяване и т.н. - много зависи каква е причината за това възпаление, но в повечето случаи, след правилно лечение не би следвало да е проблем за забременяване. Просто не мога да кажа нищо категорично, защото е трудно само с това заключение от цитонамазката да се прецени.

# 2
  • Мнения: 68 648
Потърсете темата за цитонамазката тук във форума, има много, много полезна информация в нея.

Общи условия

Активация на акаунт