Колики на 6 месеца..Възможно ли е?!?

  • 759
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте,бебето ми е на 6 месеца и 4 дни.От 2ия месец започнаха коликите,имаше период,в който всеки ден 2 часа след обяд беше страшен рев,през другото време със носене беше поносимо положението.Този период беше около месец и малко.И от тогава до сега положението е следното..Няма рев както беше,но има едно мрънкане,свиване на крачетата,често пръцка и се оригва,събужда се целият червен с рев.През деня спи по около 30 мин на дрямка.Има дни в който не е толкова зле положението,но има дни в който е спокоен само на ръце и не можеш да го оставиш.През ноща обаче всичко е различно.Вечер заспива,буди се 1-2 пъти за храна,яде и заспива за секунди.Няма мрънкане,няма плач,чувам го обаче че пръцка много,но не се буди.Незнам колики ли са,мислех да не би да преяжда или да е гладен,пробвах всякакви варианти промяна няма.Захранен е на 5 месеца,но и със захранването нямаше промяна,тоест не е от него.Всичко си е едно и също от към 3ия месец.Има ли някоя майка с подобен случай,да каже някой съвет 🙂

# 1
  • Мнения: 13
И при нас е същото, захранен е на 5 месеца. Вмомента е на 7 и се събужда от свиване и пръцкане. Нямаме една нормална вечер, положението е ужас.

# 2
  • Мнения: X
Да, късни колики са това. Рядкост са, моя брат до 7 месец е имал.

# 3
  • Мнения: 745
Възможно е, разбира се. Моето дете имаше до след 7-я месец. Страшно чудо беше и нищо не помагаше, какво ли не купих да пробвам. Стискате зъби и това е. Знам, много е изнервящо, аз лично още към третия ли, четвъртия месец ли да беше само като чух, че могат да продължат и 8 месеца…. още тогава едва издържах вече. Много е трудно за родителите, но е нещо напълно нормално.

# 4
  • Мнения: 49
Възможно е, разбира се. Моето дете имаше до след 7-я месец. Страшно чудо беше и нищо не помагаше, какво ли не купих да пробвам. Стискате зъби и това е. Знам, много е изнервящо, аз лично още към третия ли, четвъртия месец ли да беше само като чух, че могат да продължат и 8 месеца…. още тогава едва издържах вече. Много е трудно за родителите, но е нещо напълно нормално.
По скоро ме притеснява,дали със сигурност са колики.Ходихме на преглед,пусках изследвания уж всичко е наред.Иначе вече свикнах с тях.

# 5
  • Мнения: 116
Възможно е, разбира се. Моето дете имаше до след 7-я месец. Страшно чудо беше и нищо не помагаше, какво ли не купих да пробвам. Стискате зъби и това е. Знам, много е изнервящо, аз лично още към третия ли, четвъртия месец ли да беше само като чух, че могат да продължат и 8 месеца…. още тогава едва издържах вече. Много е трудно за родителите, но е нещо напълно нормално.
По скоро ме притеснява,дали със сигурност са колики.Ходихме на преглед,пусках изследвания уж всичко е наред.Иначе вече свикнах с тях.
Колики са си. Моят син беше така. Имаше колики от първите дни още и продължиха дълго. Горе долу докато не навърши годинка си имаше проблеми със стомахчето. Бях го водила по какви ли не прегледи и навсякъде ми казваха, че проблем няма( и слава богу, че нямаше). Сега имам една хубавица на 2 месеца и е същата работа, силни денонощни колики, рев, мрънкане, абе да луднеш. При нея колко ще продължат не знам....

Общи условия

Активация на акаунт