Сополи на бебе на 3 месеца

  • 577
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте! Имам бебче на 3 месеца, което често има сополи, но не някакви течни, а по-твърди, малки и си стоят в нослето. От време на време когато диша се чува леко като хъркане, но като цяло бебето ми изглежда добре. Знам, че е нормално понякога да има някакъв секрет, но тъй като с майка ми все се разправяме за това, че според нея ходи "гол", започнах да се филмирам много с тия секрети. Weary При вашите бебечета има ли/имало ли е такива подобни?

# 1
  • Мнения: 5 334
Абсолютно нормално е. Вие нямате ли засъхнали сополи в носа?
Бабата да облича себе си, ако й е студено.

# 2
  • Мнения: 16
Абсолютно нормално е. Вие нямате ли засъхнали сополи в носа?
Бабата да облича себе си, ако й е студено.


То тя си се облича,с 10 ката дрехи, а той,горкият, само с едно гащеризонче мръзне в нейните очи. Но аз самата не съм хич зиморничава, ходя по тениска вкъщи и не мога да си представя на него да му сложа повече от 1 кат, поне на температурата , която поддържаме. Благодаря за бързия отговор! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 190
Може да е засъхнало мляко при тих рефлукс. До шести месец се води нормално. Хъркането е от това. Новородените често кихат, за да се отърват от тези корички, някои майки ги почистват със спрейове, имаше някакви със пречистена солена вода, но не си спомням името, Стеримар май беше. На бебето обикновено не му пречат.

# 4
  • Мнения: 2 748
Ами и моя има засъхнали суполи(като  всеки нормален човек) .
Аз промивам нослето с физ.разтвор на стреймар и леко масажирам нослето и каквото има излиза илк пък с респиратора,иначе сам няма как да си бръкне в нослето,че да го почисти както правим ние възрастните !
Моя съвет е да бе слушате толкова бабата,защото знаем какви са те и почиствайте със спрейче за да излизат засъхналите суполки,защото както казах няма как само да си почисти нослето

# 5
  • Мнения: 5 139
Бабата си е обличала детето, сега е ваш ред.

Проверете влажността в стаята, засъхнали сополи има и по тази причина. Консултирайте се дали не става дума за рефлукс. Капвайте физиологичен разтвор или пръскайте, ако трябва. Ако не може да диша - инхалации, но не звучи като да има нужда.

# 6
  • Мнения: 138
Здравейте, да при нас също имаше такова нещо, твърди засъхнали, стоящи в нослето.. С физиологичен разтвор омекваха и при нужда ползвахме аспиратора. По-възрастните също бяха на мнение, че щото ходи "гол" нали.. нищо такова.
С времето отмина. Но при всички/или почти всички новородени го има. Израства се. Пробвайте с физиологичен разтвор.
Здравейте! Имам бебче на 3 месеца, което често има сополи, но не някакви течни, а по-твърди, малки и си стоят в нослето. От време на време когато диша се чува леко като хъркане, но като цяло бебето ми изглежда добре. Знам, че е нормално понякога да има някакъв секрет, но тъй като с майка ми все се разправяме за това, че според нея ходи "гол", започнах да се филмирам много с тия секрети. Weary При вашите бебечета има ли/имало ли е такива подобни?

Общи условия

Активация на акаунт