Банка, от която сте доволни

  • 1 116
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 328
Зависи от условията в договора ти с ДСК. Аз рефинансирах с кредит от друга банка - ЦКБ, от която съм доволна. Но и дебитната ми сметка, по която получавам заплатата си, е там, а и ползвам преференциални условия, та може да е заради това /че съм доволна/. Инак - рефинансирането с кредит от друга банка е принципно възможно, но първата банка, естествено, се ослушва, за да се принудиш, поради липса на информация, да изтеглиш и следващия кредит от тях.
От ДСК - също лоши впечатления. Миналата година бях подготвила всички документи за един никак не малък по размер, макар и потребителски, кредит. Когато отидох да подготвят и разпечатват проекта на договор - едва тогава, служителката ми разпечати и два броя записи на заповед - един - за мен, и един - за поръчителя ми. За размер, надвишаващ с една вноска общия размер на заема, и срок, по-дълъг с 3 месеца от общия срок на договора. Условие за подновяване на обезпечението в намален с всяка месечна вноска размер - тц. Шашнах се - нахалство безумно от страна на банката. След проверка в други банки се оказа, че само ЦКБ и още една /не я помня/ нямат подобно изискване. Сега никоя не би трябвало да го има според разпоредбите на Закона за потребителския кредит, но това е друга тема.

# 16
  • Мнения: 1 418
БИОХИМ.Писах и в една друга тема.Много добри условия за ипотечен кредит.Брат ми се занимава с финанси и той ме посъветва да отида там.

# 17

Общи условия

Активация на акаунт