Професия учител - 18

  • 25 709
  • 445
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 348
По английски няма в сайта на Просвета. Търсих ги преди да пиша тук, но не намерих.

Скрит текст:

# 376
  • Мнения: 198
Изпращам линк на лично съобщение.

# 377
  • Мнения: 2
Здравейте! Майка ми трябва да се пенсионира през следващата година. В момента е допълнително осигурена в пенсионен фонд Доверение. Има малко повече от 1г. и се колебае дали да не си ги прехвърли към НОИ. Дали има някой, който може да ни посъветва? Проведохме консултация както с НОИ, така и с Доверие, но всеки естествено препоръчва своето като най-добро. Благодаря!

# 378
  • Мнения: 441
Майка Ви учител ли е?
Здравейте! Майка ми трябва да се пенсионира през следващата година. В момента е допълнително осигурена в пенсионен фонд Доверение. Има малко повече от 1г. и се колебае дали да не си ги прехвърли към НОИ. Дали има някой, който може да ни посъветва? Проведохме консултация както с НОИ, така и с Доверие, но всеки естествено препоръчва своето като най-добро. Благодаря!

# 379
  • Мнения: 2
да, учител е.

# 380
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
Здравейте! Майка ми трябва да се пенсионира през следващата година. В момента е допълнително осигурена в пенсионен фонд Доверение. Има малко повече от 1г. и се колебае дали да не си ги прехвърли към НОИ. Дали има някой, който може да ни посъветва? Проведохме консултация както с НОИ, така и с Доверие, но всеки естествено препоръчва своето като най-добро. Благодаря!
НОИ от години упорито агитира за такова прехвърляне. Но там средствата не се унаследяват. НОИ не смогва да изплаща пенсиите и търси начин да запуши дупките. Според мен.
В пенсионните фондове средствата остават за наследниците, ако се случи нещо с титуляра. И се изразходват за този, който се е осигурявал, а не за покриването на разходите на всички пенсионери.
Аз не бих направила прехвърляне.

# 381
  • София
  • Мнения: 3 503
Странна птица - странно мнение! НОИ е държавна институция. Винаги е смогвал и ще смогва да плаща. Не се притеснявайте за тях.

Наскоро правих изчисления за майка ми. Ако искате пишете ЛС да Ви разкажа докъде стигнах. Далеч не е толкова лесен изборът, колкото го изкарва странна птица. И в двата случая има средства, които остават за наследниците и такива, които не остават. Няма как тук да опиша всичко - кодекс, наредби и калкулатори.

# 382
  • Мнения: 1 995
Колеги, каква Ви е организацията за 24 май, който уж е почивен ден? Почти навсякъде се организират разни паради с деца, компенсират ли Ви за този ден? При нас се очертава доста по-натоварен ден от останалите, а се води почивен 😕
Някъде има ли ясно упоменато длъжни ли сме да присъстваме?

# 383
  • European Union
  • Мнения: 1 414
Всяка година присъстваме, никога не ни компенсират. В допълнение, трябва да давам отчет за всеки ученик, който не присъства на празничния парад, още познат като манифестация. Броя си го като един от многото плюсове на учителската професия.
И за 25 май си пускаме отпуск. Преди няколко години някой беше решил, че "неучебен, но присъствен" означава, че учениците трябва да са в училище, а ние да ги забавляваме. Поне това отпадна.

# 384
  • Мнения: 1 995
Кети В, благодаря, явно навсякъде е едно и също 😕

# 385
  • Мнения: 408
На 24 ще ходим на екскурзия.

# 386
  • Пловдив
  • Мнения: 14 092
В КТД на община Пловдив има точка, че 25-ти май се дава като компенсация на работещи в образованието, които участват в тържества за 24-ти. Само че тази година 25-ти е в събота и няма как да стане. Но други години поне имаме полза от това.

# 387
  • Майничка
  • Мнения: 12 624
Ако ние, като учители, се скатаваме на 24.05., как искаме децата да имат отношение към този празник и струва ли си изобщо тогава да бъде празник?

# 388
  • Мнения: 1 909
Напълно подкрепям! Толкова го обичам този празник, такава емоция ми носи, че не си представям да правя друго точно тогава, освен да бъда на тържеството с ученици и колеги.

# 389
  • Мнения: 4 943
И аз харесвам празника и обичам да присъствам. Изпълваме с много положителни емоции, дори е любимият ми училищен празник! ☺

Общи условия

Активация на акаунт