Едно секцио, едно вагинално раждане и... още нещо

  • 18 752
  • 118
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 309
daizy, а този проблем с матката не си ли остава или е отстранен вече?


За съжаление си остава и ми предстои операция /надявам се да е безкръвна/ за отстраняване на преградата , за да мога да си гарантирам безопасна /поне от тази гледна точка/  бъдеща бременност и евентуално вагинално раждане...иначе благодаря ти за милите думи, знам че няма за какво да съжалявам, ама ей на човърка ме и това е.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 567
И аз прочетох разказа ти на един дъх. Браво на теб, на смелостта и увереността ти.

Както казах и в темата на Емем, такива разкази ми вдъхват увереност, че и аз мога!
Потвърждавам присъствието си в списъка на тези, които искат нормално раждане след секцио.

# 47
  • Мнения: 462
nani_, и аз като започнах да те чета си викам "Страшно "нормално" раждане, прекрасно секцио... ей сега ще каже, че не би се мъчила повече так да ражда естествено..." А то - как ти завършва разказа! Приказно направо!!! Продължавай да си мечтаеш - това е начинът мечтите наистина да се случат   bouquet

Чудесен пример за това как се правят нещата без bias Wink 

hedra, какво е това bias? Радвам се, че се включваш  Heart Eyes!

# 48
  • Мнения: 373
Поли, прочетох ти разказа, успях!!! Simple Smile
Много подробно си го описала!
Много се радвам, че се е случило така, че след секцио си могла да родиш естествено, и то така хубаво!
Сигурна съм, че най-хубаво е вкъщи, заедно с любимия ти, а после, след като дойде новото същество - и с братчетата и сестричетата!
За болката - не съм сигурна! Мен ме болеше и трите пъти! Може и да е било заради това, че съм се притеснила от това, че все пак и въпреки всичко отиваме към болницата, а не си оставаме вкъщи, може би, ако си бяхме останали вкъщи (и не се притеснявах за детето), или ако не ме караха да стискам, когато тя вече трябваше да излезе (и тук се случва), нямаше да ме боли - може би! Не знам! Болка има!
Имам близка. Тя е раждала в Русия, у дома. ... Тя първо твърдеше, че не можело да не боли, после пък, не знам защо, ми разказваше, че нея не я е боляло.

За естественото раждане най-много ме вдъхнови книгата на Мишел Оден. Има я на руски, може би Поли може да я намериш в интернет! "Възраждане на раждането" или нещо такова! Там също имаше разказ на жена, раждала първо със секцио, а после, отишла при М. Оден и родила естествено; и много други разкази на жени за техните раждания - кое от кое по-хубаво!

А .... откъде знае майка ти, че Света Богородица е раждала три дни? По път за Витлеем ли е раждала? )))

Най-най-много ми хареса постингът на Нани - и за това как си мечтае, че ще ражда в ръцете на мъжа си, някъде в парка край работата му! (аз май съвсем го преувеличих, но също те поздравявам за мечтите и куража! )  bouquet

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 19:15 от jabushka

# 49
  • Мнения: 373
цял живот ми е втълпявано, че естественото раждане е ад, имам дълбоко вкоренени страхове, и незнам дали ще съм достатъчно силна...Благодаря ви момичета, че ми вдъхнахте надежда Hug

А естественото раждане може и да не е ад! Ако се съберат разкази на жени, може да се види, че би могло дори да е чудесно! Simple Smile Там по-горе писах аз какво четох в книгата на М. Оден.
Но не се чувствай виновна за миналия път! (Ужас, като си представя как те обсъждат като "случай за учебник", ми иде да им бия един!......)

# 50
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Здравейте,

Пиша, защото и аз съм в списъка на искащите да родят нормално, след секцио. Е, аз родих прекрасен син на 26.01.2007, но за мое голямо съжаление пак секцио. Причината е, че нямах никаква родова дейност, преносих седмица и тък като, както вече е писано в предишните постинги, след секцио не се препоръчва предизвикване, директно ме резнаха... Все пак най-важното ми желание за второто раждане - мъжът ми да присъсва - се изпълни, бебето да е здраво и добре, както и това да се чувствам след раждането все едно не съм раждала, въпреки, че точно това беше на около последно място от всичките ми искания. Незнам какво ми направиха, но тук секциото няма нищо общо с това в БГ, нито за миг не съм усетила болка и буквално се чувствам все едно не съм раждала. И така, аз не можах да преживея мечтаното от мен раждане, но пък съм благодарна на Господ, че имам две прекрасни, здрави деца.

Пожелавам на всички майки, които искат да родят нормално, да се сбъднат желанията им и да преживеят раждането, за което си мечтаят! Не се страхувайте и вярвайте!

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 22:53 от dalala

# 51
  • Мнения: 462
За естественото раждане най-много ме вдъхнови книгата на Мишел Оден. Има я на руски, може би Поли може да я намериш в интернет! "Възраждане на раждането" или нещо такова!

Да, намерих я, но някой и друг месец след раждането. Наскоро си я свалих от тук

книги и статии на руски език в електронен вариант

има и много хубави снимки вътре. Дори и да не четете руски, може да си я свалите само заради снимките и картинките Wink

Сигурна съм, че най-хубаво е вкъщи, заедно с любимия ти, а после, след като дойде новото същество - и с братчетата и сестричетата!

Ах, jabushka и аз съм сигурна. Но също искам да родя у Дома, разбирай на българска земя и да бременея и отглеждам детето си в нашата си къща... където си имаме наши си дръвчета и тревичка за игра на боси крачета... Но, едва ли в България ще ми е лесно да реализирам домашно раждане. Първо това е нелегално и второ, дори и да беше, трудно би се намерил лекар/акушерка, който да ми асистира.

А .... откъде знае майка ти, че Света Богородица е раждала три дни? По път за Витлеем ли е раждала? )))

Специално за теб й се обадих преди малко да я питам. Ами това били само разни приказки в България, които се носели. Обаче, от други източници (напр. телеканал Discovery и разни научно-популярни предавания) била чувала, че Богородичка е родила много бързо и лесно. Някак си на мен второто по ми се струва вярно. Не се бях замисляла въобще преди да попиташ.

Най-най-много ми хареса постингът на Нани - и за това как си мечтае, че ще ражда в ръцете на мъжа си, някъде в парка край работата му! (аз май съвсем го преувеличих, но също те поздравявам за мечтите и куража! )  bouquet

Ах, да и аз се размечтах  Blush

dalala, махнах те от списъка. И аз те поздравявам за прекрасните деца. Да ти призная честно 2 дена след раждането, след като вече попремина еуфорията и си гледах и гушках бебето си казвах: "Все тая как съм родила. Нали сега държа в ръцете си това невероятно създание!"

# 52
  • Мнения: 373
Точно така, Поли!
И аз това исках да кажа - на dalala - евала ти! И слава Богу!
И честито ти детенце! Честито!   bouquet

Поли, сигурна съм, че св. Богородица е родила бързо и лесно - всички свидетелства това сочат, включително евангелието на Яков, брат Господен, макар и да не съм го чела, същият наш М. Оден явно го е чел - макар че той имаше ужасно смешно обяснение за нейното лесно раждане! (и едва ли Г-д би искал тя да роди по друг начин!) А аз се изложих, като етнолог, не знам народните коледарски песни!

# 53
  • Мнения: 462
Поли, сигурна съм, че св. Богородица е родила бързо и лесно - всички свидетелства това сочат, включително евангелието на Яков, брат Господен, макар и да не съм го чела, същият наш М. Оден явно го е чел - макар че той имаше ужасно смешно обяснение за нейното лесно раждане! (и едва ли Г-д би искал тя да роди по друг начин!)

Накара ме да се замисля наистина. Сетих се, че според някои източници раждането силно зависи от начина на зачеване - ако е с любов и желание за сътворяване на нов живот, то тогава раждането е леко. А, имайки предвид, че Дева Мария е заченала по възможно най-чистия и непорочен начин би било логично и раждането й да е било много лесно.

# 54
  • Мнения: 3 161
Еее, не, значи всички ние, дето се мъчим при раждането сме зачевали без любов. Малко прекалено ми идва вече.

# 55
  • Мнения: 373
Еее, не, значи всички ние, дето се мъчим при раждането сме зачевали без любов. Малко прекалено ми идва вече.
съвсем офф
Simple Smile))
Най-малко, абсолютно всяка майка обича своето дете, и то с не по-малка сила от тази, с която св. Богородица е обичала своето! (Разликата е, че ние сме обичали своите мъже, а тя е обичала Бога! Но няма лошо в това!) За Богородица се казва, че е единствената безболезнено и без мъки родила. Вероятно не е единствената, но за нас може би болката е някакъв вид пречистване, а тя, понеже е толкова чиста - все пак е била напълно отдадена на Бога и непорочна - може би за нея болката не е била необходима! Но е изпитала друга, по-страшна болка - да види смъртта на Сина си!
А ние просто няма как да сме постигнали нейната чистота в нашите обречени на светскост животи, просто не сме, това е ясно. Но това не значи, че не обичаме! (Макар че аз само мога да се моля да обичам все по-истински!)

# 56
  • Мнения: 3 506
За Богородица се казва, че е единствената безболезнено и без мъки родила.

А къде се казват тези работи  newsm78 Аз също бях останала с впечатление, че е родила бързо и лесно, но всъщност сега реших да проверя и не намерих нищо подобно. Описанието е съвсем лаконично - докато били във Витлеем, дошло време бебето да се роди и тя родила първородния си син.

# 57
  • Мнения: 61
Е, що се отнася до коледарските песни, веднага се сещам за една, която започваше така: "Замъчи се божия майка, божке ле, коладе ле, от Игнажден до Коледа.....". Игнажден е 20.12. Иначе имам далечни спомени за леко и безболезнено раждане, нещо по съвсем друг повод бях чела за раждането на Буда, но може би даваха пример и с Христос...
 Ето какво намерих набързо: "Според християнската традиция от този ден (Игнажден) започват родилните мъки на Богородица. Това е периодът, през който младите и нераждали жени, наричани "мъченици" не работят, за да забременяват и раждат по-леко своите деца."
От другаде: "Тъй като според християнските представи от Игнажден започват родилните мъки на Божията майка, които продължават до коледната нощ, то дните през този период се наричат “Мъчници”. През Мъчниците жените не трябва да похващат никаква домашна работа, за да забременяват и раждат лесно. Забраната за работа се спазва най-строго от младите булки и бременните невести."

Ами, дами, имате вече рецептата за по-леко раждане!   bouquet

# 58
  • Мнения: 44
Потвърждавам участието си в списъка...
Радвам се, че имаме толкова много последователи и съм готова да помагам с каквото мога!

# 59
  • Мнения: 462
А къде се казват тези работи  ...

Да, и аз се присъединявам към въпроса на Maria.St , jabushka , дали нямаш нещо под ръка да прочетем и ние?

Ох, тук наистина ми се ще да пообсъдим този въпрос:

Ами, дами, имате вече рецептата за по-леко раждане!   bouquet

Може и на майтам да си го казала pak.vessela , ама аз все си мисля, че винаги в шегите има известна доза истина... А откъде са дошли тези български поверия за дългото раждане? Значи пак трябва да има откъде да са се появили... И защо не съвпадат с научните източници?
И ако си говорим конкретно за рецепта Wink за леко раждане. Много ме развесели pak.vessela , хареса ми как си го казала! Имайки предвид и постингите на jabushka трябва да сме максимално чисти за да не се налага да се мъчим. Т.е. една от рецептите е предварително да се погрижим за психологическото и емоционалното си здраве. Да имаме чисти помисли, да се стараем да имаме добри отношения с хората. За "явните" грехове въобще няма да говоря тук.

Също така си правя и такива изводи - зачатието трябва да е максимално доближено до непорочното. Е, при нас, няма как да дойде Светият Дух  Wink, но бихме могли да направим така, че в този момент да сме отдадени изцяло на любовта си, духовната близост (а не плътската) с партньора ни, на идеята за сътворение. Нещо такова ми се върти в главата. Ама, наистина, ако намерим повече материали по въпроса може и да ни се изясни...

Някой има ли някакви предложения или мнения по въпроса?

zdrav13 , радвам се, че се появи! Нали мога да те "използвам" като ми дойде времето Heart Eyes?

Общи условия

Активация на акаунт