Какво видях в болница "Св.София",какво изживях в Шейново

  • 27 379
  • 116
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 26
Естествено, че ако нямаш уговорка с лекар и не искаш упойка в Шейново е БЕЗПЛАТНО. Казвам го от своя личен опит като родила по естествен път родилка. Не мога да твърдя за случаите на планирано или не секцио.
Вярно, че няма супер лукс, но чак пък ад. Човек като чете тези неща ще се откаже да ражда. Аз съм доволна от Шейново, а дните в нелуксозното отделение на първия етаж бяха приятни и спокойни за мен и другите майки от стаята.
Към тези, на които им предстои - не се страхувайте да отидете в Шейново. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 47 996
и аз съм от доволните  от шейново
когато преди почти 6 год родих дъщеря си ,без уговорка,болницата изобщо не беше ремонтирана,но бях много доволна,а  не платих нито лев!бях на 1 етаж,бяхме 4 момичета в стая,и дори имаше профилактика на топлата вода,но ни осигоряваха топла вода в чайници,с които ни подмиваха в леглото направо,а не в еди нствената баня!
втория път бях на 3 етаж,беше горе долу чисто,изуми ме само това че през нощта няма дежурен лекар за отделението;(,една възрастна акушерка ни говори за кърменето и ни пита дали имаме др въпроси,помогна ни да станем на 4-5 час от радането и и ни придружаваше една по една под душа,за да се поизмием след раждането!изрично ни каза да не ставаме сами,за да не ни стане лошо! и т.н.естествено има какво още да се желае,но мисля че има напредък!лежала съм и в патологията,и в родилно за задържане и съм много доволна !е,ако имах възможност,бих се поглезила с вип или частна болница,но нямам възможност за това Wink
бяхме 4 в стая

# 47
  • Мнения: 195
Един въпрос за Шейново. На третия етаж само ВИП стаи ли са?

# 48
  • София
  • Мнения: 1 524
На мен живот и здраве след 8 месеца ми предстои раждане, но това което прочетох за Шейново направо ме потресе. Не е нормолно да има една тоалетна за толкова пациенти  #Crazy Брей и ние в европа сме - да бе да....
 

# 49
  • София
  • Мнения: 6 062
Първият път раждах в Шейново.Второто раждане ми беше в "Св.София" на Мазнейкова.Не може да се сравнява-Хигиена,лукс и удобства са на ниво.Сигурно пак щях да раждам в Шейново ако доктора ми не напусна "Шейново" и отиде в "Св.София".Вярно че си платих,но си заслужаваше.
 Peace Peace Peace


Би ли споделила моля те, за кой лекар от "Шейново" става въпрос, понеже издирвам координатите на един и се чудя дали не е той, тъй като от скоро работел другаде!  newsm78

# 50
  • Мнения: 2 673
На трети етаж е патологията,има и ВИП-ове на трети етаж, но дали са за патологията само незнам. абе в такъв шок бях, че въобще не ми беше до това да знам колко и къде са...
Моля, мамите на които предстои раждане, да не се шашкат, просто да си уговорят с лекар предварително да запази място на по-горен етаж, макар, че когато аз родих, имаше много родилки и беше абсурд. НО ВИП може да се запази, особено за плановите секцио!!! И не е толкова скъпо по 40 лв на ден, струва си ...може да влизат и близки, за да ви видят и помогнат ако имате нужда.Направете всичко възможно да НЕ СТЕ НА ПЪРВИ ЕТАЖ.
      Знаете ли, една приятелка ми предложи да снимам, и макар, че имах камера в болницата, не го направих..всъщност снимала съм как стоварят бебетата от асансьора и ТОВА МОГА ДА ГО ПУСНА ЗА ДОКАЗАТЕЛСТВО!!!че мамите чакат на опашка да ги извозят бързо, бързо!!!

# 51
  • Мнения: 195
Аз смятам живот и здраве да раждам там и това ще го имам предвид!

# 52
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ооооох............. ooooh!

# 53
  • София
  • Мнения: 1 249
Ако трябва да съм искрена- не съм гледала условията, а екипа. Такива лекари няма по частните клиники като в Шейново.
Това е най-добрата болница  за мен. Не съм търсила кусури на ВИПА, въпреки че бият на очи много неща. След като родих  със секцио станах почти на същия ден. Това не е ли най важното? Не сбърках в избора си за Шейново, а мислех да раждам в частна клиника. Едно е частна клиника например в Швейцария, едно е в БГ! Тук критерия е мнго различен за добри лекари. Добрият лекар печели повече в Държавна болница и затова не отива в частна.Още нещо- имам позната акушерка в Шейново.Тя работи понякога на хонорар и в болицата на Мазнейкова.Знаете ли какво ми каза  - абе по-добре си раждай в Шейново, че вечер за бебетата се грижи само един човек!! Ако се случи нещо недай си боже само времето няма да стигне да се формира екип.И те пестят за заплати какво си мислите.
Сега родих в "Св.София" и както казах моят доктор напусна Шейново и сега е там.Така че Добрите лекари вече не са само в Шейново.

# 54
  • Мнения: 47 996
на 3 етаж освен патология и вип,има и стаи за жени,родили нормално и без никакви усложнения,които се изписват на 3 ден,затова аз бях там,по принцип трябва нормално родилите да са на 3 етаж,но не винаги има свободни стаи,затова някои ги настаняват и на 1 етаж
ремонта на 1 етаж предстои
както писах и по-горе,преди години цялата болница беше в такъв окаян вид,мисля че е постигнато много вече,личи си че основно старанието е било в родилно и детско,а другите отделения не са мн добре направени,но да ви кажа,докато бях в родилно всяка сутрин старшата сестра проверяваше дали са мили пода и мивката,миеха по 5-6 пъти на ден,също и по толкова изхвърлляха боклука и т н,следяха много и се грижеха,докато в следродилно както ви казах нямаше дори лекар през нощта,нито миеха и чистеха толкова много,така че си мисля че и организацията в някои отделения не е мн на ниво...
като цяло съм мн доволна от шейново,но ако имах избор и аз бих си платила-или за вип или за частна болница

# 55
  • Мнения: 9 990
Сега ми предстои раждане в Св. Анна (бившата Окръжна болница). Просто докторът, който ме следи цялата бременност работи там, а при него ходя вече 6 години.

Нека, ако някоя мама е раждала там, да сподели. Знам само, че скоро я ремонтираха - сега е с ПВЦ дограма, но не знам как е самото обслужване.
Аз съм раждала там . Всичко беше повече от нормално . Чисто е  , бебето е при теб , никой не те закача и не се кара за нищо . Аз 2 часа след раждането си сложих белъо , колан и превръзки , никой не те тормози с лигнин . Акушерките бяха много отзивчиви , имаше 2 младички - те особено бяха супер  Peace Не мога да се оплача . Храната сигурно е гадна , но аз по принцип не бих яла там , мъжът ми ми носеше .
Бъди спокойна ! Всичко ще е наред !

Колкото до Шейново  Rolling Eyes И аз се чудя какво толкова е прехвалена и изобщо имат ли база за сравнение повечето момичета , които я превъзнасят ...

Лично аз , ако живот и здраве имам второ дете , обаче , въобще няма и да помисля за държавна болница . Даже вече съм си харесала " ВИТА "  Laughing


Pipinka, аз водя втора си бременност във Вита.Още при първото ми раждане д-р Кълвачева ми препоръча Шейново.Да, сега Вита вече водят и раждания, и в разговор с докторката ми пак към Шейново клоним. PeaceДа, условията са добри там, персоналът е добър и точно този персонал ми препоръчва Шейново на мен.Ако човек иска да плати и съвсем друг въпрос, но много момичета нямат тази възможност, както писах, не бъдете такива...

# 56
  • Мнения: 600
На трети етаж е патологията,има и ВИП-ове на трети етаж, но дали са за патологията само незнам. абе в такъв шок бях, че въобще не ми беше до това да знам колко и къде са...
Моля, мамите на които предстои раждане, да не се шашкат, просто да си уговорят с лекар предварително да запази място на по-горен етаж, макар, че когато аз родих, имаше много родилки и беше абсурд. НО ВИП може да се запази, особено за плановите секцио!!! И не е толкова скъпо по 40 лв на ден, струва си ...може да влизат и близки, за да ви видят и помогнат ако имате нужда.Направете всичко възможно да НЕ СТЕ НА ПЪРВИ ЕТАЖ.
      Знаете ли, една приятелка ми предложи да снимам, и макар, че имах камера в болницата, не го направих..всъщност снимала съм как стоварят бебетата от асансьора и ТОВА МОГА ДА ГО ПУСНА ЗА ДОКАЗАТЕЛСТВО!!!че мамите чакат на опашка да ги извозят бързо, бързо!!!

карил, ама аз наистина не разбирам какво толкова умоляваш бъдещите родилки. всеки си има акъл, тук пише много неща и можеш сам да решиш кое е важно - условията или лекарите. не ви знам и жизнения стандарт, но, повярвай ми, има много хора, за които 40лв х 3 дни са всъщност много пари. това са пампреси за 2 месеца. или адаптирано за няколко месеца. или пюрета за много месеци. или половин заплата. така че, моите уважения, ама си запази настоятелните увещания, че вече и на мен ми прилича на реклама.

моята заплата е много голяма, статистически в най-високите 9% от населението, и въпреки всичко родих в държавната тина киркова, без избор на екип. и нямам нито една забележка. така че айде да си запазим рекламните съобщения за други поводи, не раждане.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 768
на 3 етаж освен патология и вип,има и стаи за жени,родили нормално и без никакви усложнения,които се изписват на 3 ден,затова аз бях там,по принцип трябва нормално родилите да са на 3 етаж,но не винаги има свободни стаи,затова някои ги настаняват и на 1 етаж
ремонта на 1 етаж предстои
както писах и по-горе,преди години цялата болница беше в такъв окаян вид,мисля че е постигнато много вече,личи си че основно старанието е било в родилно и детско,а другите отделения не са мн добре направени,но да ви кажа,докато бях в родилно всяка сутрин старшата сестра проверяваше дали са мили пода и мивката,миеха по 5-6 пъти на ден,също и по толкова изхвърлляха боклука и т н,следяха много и се грижеха,докато в следродилно както ви казах нямаше дори лекар през нощта,нито миеха и чистеха толкова много,така че си мисля че и организацията в някои отделения не е мн на ниво...
като цяло съм мн доволна от шейново,но ако имах избор и аз бих си платила-или за вип или за частна болница
моля те, кажи, на третия етаж знаеш ли дали настаняват секцио? или пък на втория етаж в реновирани стаи /не знам на втория всички ли са реновирани Thinking/? и въобще секциото само на мизерния първи етаж ли настаняват #2gunfire

# 58
  • Мнения: 3 500
За СВ.София /бившата Тина Киркова/ съм с две ръце - бях в двойна вип стая - прекрасно отношение, чисто, колкото пъти искам толкова са ми сменяли нощницата, всеки ден нови чаршафи, уютно и топло, бебетата - повити, чисти и си ги кърмиш и нощем стига да искаш.Много помагат за кърменето.Закърмих дъщеря си на 2-рия ден.Като излязхме бях на вече на ти с кърменето.Много съм доволна.Постоянно идваха лекари /моят всеки ден/ да питат как сме, всичко ли е наред.Може да те посещават близките постоянно.Въобще супер съм доволна.
За Шейново за пръв път чувам лоши отзиви.Една приятелка роди там - със секцио, 3 м. не можа да й зарасне раната, омаше усложнения. Отсече  "Никога повече няма да раждам в Шейново и ща кажа на всички мои приятелки да не раждат там".Тя си знае защо...
А за Мазнейкова съм чувала доста отрицателни мнения.

# 59
  • Мнения: 2 673
бръмбабелке, мислех да не се включвам в темата, защото имам по-приятни занимания от тези да споря с озлобени от живота жени.
Относно умоляването,никого не умолявам, просто съобщавам какви са условията на един етаж в една доста известна болница.0
Относно 40 лв, които са много за някои, малко за тебе,\ понеже ти си в 9-те% богато възнаградени\, аз бих ги дала дори да са ми последните щом се касае за детето и мен.
Относно "твоите уважения" - едва ли можеш да уважаваш, след като държиш такъв тон.
Относно двукратните ти закани Mr. Greenда си "запазя настоятелните увещания", свързани с желанието да побръмчиш...не си намерила верния адрес, аз не съм кучешко ако, на което с такова старание се стремиш да кацнеш Laughing

Общи условия

Активация на акаунт