Какво видях в болница "Св.София",какво изживях в Шейново

  • 27 380
  • 116
  •   2
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 2 437
Браво Карил трябваше някой да напише всички тези неща за тази прехвалена болница. И аз родих там и дори ЖК-то ми беше там, за което страшно съжалявам, но това е друга тема. Важното е, че всичко с мен и детето е наред, но не благодарение на лекарите в ЖК-то им, а на една акушерка. Следващият път живот и здраве не бих си и помислила за Шейново.

# 106
  • Мнения: 483
Здравейте мили мами,
днес и аз бях на лекар и слушахме тоновете на бебчо, които бяха добри. Малко беше заспало и сестрата извади някакво уредче което издава един особен малко силничък звук и го буди 2 пъти за да види как реагира. Беше много смешно  Не знаех че правят така...
Казаха че бебчо е около 2100кг и изглежда добре. Плацентата е добре. Единствено ме притесняват околоплодните води. Последния месец са по-малко от нормата а сега бяха паднали още малко, док ми каза че може да е от грипа който карам последните 10-на дни. Наблягам на водата и ще видим. Ако тази тенденция продължи може да планират по-ранно раждане     
Да се надяваме че няма да се наложи де...
По отношение на раждането в МД, родих дъщеря ми там преди 7год. Лежах там 3 месеца. Един месец лежах в родилна зала  в една от стаичките за мами които раждат малко по-бавно. Както и да е..Аз имам смесени чувства към болницата. Първо условията в родилната зала бяха ужасни. Аз влязох на 3 март и тогава започна една ужасяваща снежна буря, страшен студ. Приеха ме с течащи води и кървене. Бях на режим който ми забраниха да ставам дори до тоалетна. Трябваше да се изхождам в подлога, обаче подлога ми се предлагаше един път на ден. Хвърляха я под леглото и се оправяй сам  Аз бях обезумяла от страх да ставам, но трябваше. Дограмата в стаята беше крива и духаше, никакво отопление. Абе нямам думи. Санитарките обаче ставаха много бързи като дойдеше време за визитация...ПО НЯКАКЪВ МАГИчЕСКИ НАЧИН подлогите ставаха чисти (седяха си пълни иначе по цял ден) От друга страна сестрите баха мили с мен. докторите мисля адекватно ме лекуваха. След първият месец ме преместиха на някой си етаж. не си спомням кой...Там след тоталната изолация се намерих в стая с няколко жени и те всички бяха мили и симпатични. тоалетните бяха гаднички но както и да е. Там всеки ден ми следяха тоновете, един ден апарата спря да работи, не можеш да викнеш сестра да види...единственото което направих беше да сваля колана и да чакам да дойде някой да го види. Някой казал на док че АЗ съм го рзвалила. Тази кретенка дойде в стаята и се разкрещя все едно съм и слугиня или дете    "...Ние трябва да ви оставимв навън да ви умрат бебетата, да видите как се разваля апаратура така.."
Кажете ми КАК може един доктор да говори така??? Тя дори не си направи труда да ме попита какво е станало...тя имаше лоша репутация..
Дойде и раждането. родих секцио в 37 седмица. Взеха ми душичката на секундата защото не дишаше и имаше инфекции. Само видях едно виолетово- синьо петно. Лежах в реанимацията в пълно неведение какво става с детето ми   с часове никой не дойде да ни каже (бях с 4-5 жени) как са бебчетата.
Е дойде една сестра и какво мислите казва, застанала на вратата и на висок глас, че на всички са добре бебоците, на мен по най-студения начин ми казва:
...С твойто не знам кво да ти кажа, няма да се оправи, не е много добре..Едва ли не ще умре! това е първо много травмираша новина, която рябва да се поднесе, с разбиране, такично, с обяснения, лично не пред 5 други жени...идеше ми да я удуша. Добре че мъжът ми влезе в този момент и ме напери на ръба на нервна криза и хукна да провери какво става. Оказа се че не е така точно...
Исках просто да ви кажа как беше.

Сега бях на обиколка в болницата в която ще раждам. регистрирах се предварително...Раждането е в самостоятелна стая с пълен екип доктори. Няма обща зала. В стаята има легло, телевизор,видео, кресло/легло, баня с джакузи и разни други джиджафки...Два часа след раждането те местят в стаята която ще се лежи до изписването. Бебето през цялото време е с майката. На етажа има 2 стаи в които винаги има разни закуски, сандвичи,кафе и т.н безплатно за родилките. В стаите за раждане и другите се разрешава да си вземеш всичко което искаш, от свещи, до музика и цветя. Има организирани консултации с различни специялисти по време на престоя..
Надявам се че раждането ми ще мине по-приятно и с повече уважение!!!
 (побликувано още в априлският форум)

# 107
  • Мнения: 2 085
....Сега бях на обиколка в болницата в която ще раждам. регистрирах се предварително...Раждането е в самостоятелна стая с пълен екип доктори. Няма обща зала. В стаята има легло, телевизор,видео, кресло/легло, баня с джакузи и разни други джиджафки......
Би ли споделила коя е болницата?

# 108
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Родих в " Шейново" първия път, живот и здраве, втория път също ще родя там. Всъщност, зависи къде ще работи "моята " лекарка, но засега поне няма изгледи да сменя работното си място  Laughing
Преди секциото лежах няколко дена в отделението на втория етаж, след секциото бях във ВИП. Като за болница останах доста доволна- условия, отношение, хигиена.
Но е истина, че ако не си "нечий" човек, отношението доста често е мааааааааалко пренебрежително.  Tired

# 109
  • Мнения: 73
Аз имах много трудно раждане. Бебето се роди с асфиксия, почти в клинична смърт, имаше белодробен оток, 4 дни беше в кувиоз на кислород, но се възстанови благодарение на екипа от неонатологията в МД. Аз първоначално трябваше да раждам в часна болница, но там имаше проблем и моят лекар, който преди това беше работил в МД поиска разрешение и отидохме там. Мога само да кажа, че ако това не се беше случило шансовете на бебето значително биха намаляли да не кажа .. друго./ и това не е само мое мнение а и на медицинските екипи и от двете болници/. В МД условията са ужасни, отношението на медицинският персонал към родилките е повече от възмутително, но ТЕ СПАСИХА ДЕТЕТО МИ! Не винаги часните болници са подготвени за всички случай, налага транспортиране до голяма болница, което вече крие рискове.     

# 110
  • Мнения: 5 539
Майко мила, като чета направо ми настръхват косите! А аз си мислех, че бургаското родилно отделение е ужасно! Там поне са по 3 легла в стая, със собствена тоалетна и легла с механизъм, а бебетата са при майките.
А една приятелка ме агитира да дойда в София да раждам във ВИП-а на Шейново, защото сестра й останала много доволна от там Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 125
Ей, ние може да сме били заедно защото и аз бях на същия хал (Шейново, на първия етаж и т.н.).Само където ми взеха и бебето точно когато ми дойде кърмата.После разбрах че не му е имало нищо и напразно са му давали антибиотици.Въобще нямам думи!

# 112
  • Мнения: 2 171
Аз раждах в Шейново преди почти година и половина и бях на същия първи етаж. Много жалко, че за толкова време, както разбирам от разказа на Карил, нищо не се е променило. А все се надявах, че ще направят и там ремонт и условията ще се променят, но явно няма шанс.

# 113
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейти мили мами - бъдещи и настоящи!   bouquet
С голям интерес прочетох дискусиите ви и мисля, че наистина всеки трабва да избере какво да прави информацията, която му е предоставена. Karil е споделила мнението си и е искала да предпази други бъдещи мами от преживяния от нея стрес!  newsm10 Всеки може да избере дали да се съобрази с мнението и. Аз лично бях чула и преди това подобни истории за Шейново, и сега определено няма да родя там поради не толкова добрите условия. А толкова исках точно там да родя, защото и аз съм родена в нея.  Sad
Не си спомням вече кой спомена Токуда Болница София?!  newsm78 Къде се намира? Имате ли някакви впечатления от там? Колебая се между Света София (Тина Киркова), Света София на Мазнейкова, МД (някой спомена, че 12ия етаж не бил лош) и Токуда Болница София. Нямам все още идея кой ще ме изражда и затова се допитвам. Бремеността ми си се следи във Вита от д-р Кълвачева, но 1500лв за раждане без допълнителните процедури са ми доста ...  ooooh!


# 114
  • Мнения: 816
Раждах в Шейново голямата си щерка преди 4 години.  Всичко беше ужасно, с изключение само на педиатрите, които са на много добро ниво и успяха да спасят детенцето ми, което разви хеморагична болест на новороденото. Но отношение, база, стратегии и политика на болницата е меко казано - анти!!!
Не случайно в "такъв е животът" правиха такава хубава реклама на болницата - то се е видяло, че майките почнаха да бягат от нея Laughing  ( макар че ако питате мен, дори и предаването не можа да им вдигне ренумето ).
Втората си дъщеричка родих в Тина Киркова ( бивша ) - беше много, много хубаво всичко.

# 115
  • Мнения: 2 897
За СВ.София /бившата Тина Киркова/ съм с две ръце - бях в двойна вип стая - прекрасно отношение, чисто, колкото пъти искам толкова са ми сменяли нощницата, всеки ден нови чаршафи, уютно и топло, бебетата - повити, чисти и си ги кърмиш и нощем стига да искаш.Много помагат за кърменето.Закърмих дъщеря си на 2-рия ден.Като излязхме бях на вече на ти с кърменето.Много съм доволна.Постоянно идваха лекари /моят всеки ден/ да питат как сме, всичко ли е наред.Може да те посещават близките постоянно.Въобще супер съм доволна.

Аз също съм много доволна Peace

# 116
  • София
  • Мнения: 1 067
За СВ.София /бившата Тина Киркова/ съм с две ръце - бях в двойна вип стая - прекрасно отношение, чисто, колкото пъти искам толкова са ми сменяли нощницата, всеки ден нови чаршафи, уютно и топло, бебетата - повити, чисти и си ги кърмиш и нощем стига да искаш.Много помагат за кърменето.Закърмих дъщеря си на 2-рия ден.Като излязхме бях на вече на ти с кърменето.Много съм доволна.Постоянно идваха лекари /моят всеки ден/ да питат как сме, всичко ли е наред.Може да те посещават близките постоянно.Въобще супер съм доволна.

Аз също съм много доволна Peace

Подкрепям... но имайте предвид, че това се отнася за ВИП стаите на 5ти етаж... Идея нямам дали е толкова добре и на втори етаж където са останалите родилки...

По въпроса за Шейново. Лежала съм там в патологията. Трети етаж. Лекарите бяха много мили, сестрите общо взето и те, но тоалетната и банята бяха под всякакава критика...и се оказа че съм доста гнуслива.... та затова избрах другата болница...

Общи условия

Активация на акаунт