Изследвания. Апендисит ли е?

  • 925
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Правих си януари изследвания на кръв и урина.
Имам в урината завишени левкоцити 10 при норма до 4, еритроцити 6 при норма до 1 , белтък, протеин и кръв  в урината, а при кръвна картина   еритроцитите 5.56 при горна граница 5.40, но пък нормални левкоцити в кръвта , но хематокрит леко завишен и занижени моноцити. Открита е след това при урокултура бактерия протеус мирабилис 10 на 4-та и бях на антибиотик 10 дни. Лечението е за бъбреците, за камък.

    Искам да попитам може ли да е апендисит, тъй като имам тъпа болка най-най вдясно  от средата на пъпа 2 месеца, която мина от антибиотика, но пак се появява много рядко и не се усеща толкова. Но пък сърцето започна да ме боли 3дни  леко сутрин с хрипове, тъй като изкарах и грип тези дни със суха кашлица, но ми мина.

  Преди 3 месеца имах и треска и повръщане с тази болка, но отмина. А първо април 2023г. ми се беше появила, когато при навеждане за рязане на нокти се сковах и не можех да мръдна от тази болка 5 минути и после се оправи от нищото. На ехограф ходих също този месец, но не можаха да видят апендикса и не ми казаха дали е това. Казаха само за дискенизия на жлъчката.
Какво е мнението Ви?

# 1
  • Мнения: 11 343
Ти бая ги поомеси тези боледувания и болежки.

Може да е апендицит, но по-верятно е пикочно възпаление. Трябва отново да отидеш на лекар и нови изследвания поне на урина.

Грипа лесно минава в пневмония /тази година/ за това ще трябва и да те преслушат и преценят колко си излекувана.

# 2
  • Мнения: 101
Правих си януари изследвания на кръв и урина.
Имам в урината завишени левкоцити 10 при норма до 4, еритроцити 6 при норма до 1 , белтък, протеин и кръв  в урината, а при кръвна картина   еритроцитите 5.56 при горна граница 5.40, но пък нормални левкоцити в кръвта , но хематокрит леко завишен и занижени моноцити. Открита е след това при урокултура бактерия протеус мирабилис 10 на 4-та и бях на антибиотик 10 дни. Лечението е за бъбреците, за камък.

    Искам да попитам може ли да е апендисит, тъй като имам тъпа болка най-най вдясно  от средата на пъпа 2 месеца, която мина от антибиотика, но пак се появява много рядко и не се усеща толкова. Но пък сърцето започна да ме боли 3дни  леко сутрин с хрипове, тъй като изкарах и грип тези дни със суха кашлица, но ми мина.

  Преди 3 месеца имах и треска и повръщане с тази болка, но отмина. А първо април 2023г. ми се беше появила, когато при навеждане за рязане на нокти се сковах и не можех да мръдна от тази болка 5 минути и после се оправи от нищото. На ехограф ходих също този месец, но не можаха да видят апендикса и не ми казаха дали е това. Казаха само за дискенизия на жлъчката.
Какво е мнението Ви?

По принцип при апандисит се повишават левкоцитите в кръвта. Аз споделям мнението на the Дорис, по-вероятно да е уроинфекция.

# 3
  • Мнения: 13
Направих си  нови изследвания охи  урина. Вече всичко е нормално при тях, белтък няма, левкоцити в норма, кръв няма в урината. Но още понякога имам тъпа болка най-най вдясно (от средата на пъпа.) Дали може да е от камъка в бъбреците или песъчинки? Какво пиете за тях? Или пък още се чудя да не е хроничен апендисит? Или какво може да бъде там най-вдясно? И грипът ми мина.

# 4
  • Мнения: 101
Направих си  нови изследвания охи  урина. Вече всичко е нормално при тях, белтък няма, левкоцити в норма, кръв няма в урината. Но още понякога имам тъпа болка най-най вдясно (от средата на пъпа.) Дали може да е от камъка в бъбреците или песъчинки? Какво пиете за тях? Или пък още се чудя да не е хроничен апендисит? Или какво може да бъде там най-вдясно? И грипът ми мина.

Можете да си вземете уроцист сутрин на гладно, чай от мечо грозде..
А за корема не ми звучи да е апандисит. Гинеколог посещавали ли сте скоро?
Аз  имах една болка около пъпа доста силна и опъваща, оказа се от Гастрита и грешка в диетата. Лайката много успокоява корема. Поне при мен е така. А болката беше за около 3 дни.

# 5
  • Мнения: 220
Направих си  нови изследвания охи  урина. Вече всичко е нормално при тях, белтък няма, левкоцити в норма, кръв няма в урината. Но още понякога имам тъпа болка най-най вдясно (от средата на пъпа.) Дали може да е от камъка в бъбреците или песъчинки? Какво пиете за тях? Или пък още се чудя да не е хроничен апендисит? Или какво може да бъде там най-вдясно? И грипът ми мина.
Такава болка може да идва и от жлъчка/жлъчни пътища (дискинезията, но пък не са споменали за камъни), не е съвсем типична, но е възможна. Обичайно болката е по-нагоре, като ударено в ребрата, но са възможни вариации. Често дори дава отразена болка в дясно рамо-шия-плешка-долна челюст. Не че апендисит не е възможна причина на теория, той също може да има нетипична проява на болката, особено хроничните случаи, но изглежда по-малко вероятен. Само в обострянията ще дава леко отклонение в левкоцитите и евентуално някаква ехографска находка, когато е спокоен едва ли ще се види нещо.
Само за насочване го пиша, защото не давате подробности за себе си, но има един доста известен профил на пациента с жлъчен проблем - петте F: жена, дебела, фертилна, в четиридесетте си години, бяла/светла, някъде включват и шесто - с газове и седмо - фастинг или гладуване/нередовно хранене. Добавени към коремна болка в дясно жлъчния мехур сякаш е първи заподозрян.
Длъжна съм да подчертая, че това са само насоки и само лекар /вероятно гастроентеролог/ ще може да каже точно каква е причината.
Успех!

# 6
  • Мнения: 13
Благодаря за предположенията. При мен тази болка не е под реброто, нито долу в дясно - при яйчник, а в средата по- скоро между тях най- вдясно и затова казвам от средата на пъпа, но изобщо към пъпа не боли а в най- най вдясно. Трябва да се отслабне, наистина с поне 10кг.  Коремът ми каквото и да ям и не ям толкова, и все като подут, дори и Активия на другия ден чак ми помага. Пък и бях пила пред 2 мес. чай за разхлабване, и като ходих до тоалетната, получи се по 1 капка алена кръв при изхождане 5 дни. Като бях на 24г и колко таблетки и чай съм пила за разхлабване и нищо ми нямаше, а сега с годините 2 пъти ми се получава тези капки кръв при изхождането.. Правих бульон за да съм повече на течна храна. Може би ще помогне, може би не. Не знам. Ще се радвам на съвети и мнения. А гастрит боли ли не до самия пъп, а най- вдясно от пъпа? За гастрит какво се пие?

Последна редакция: вт, 06 фев 2024, 20:23 от summer77777

# 7
  • Мнения: 101
Благодаря за предположенията. При мен тази болка не е под реброто, нито долу в дясно - при яйчник, а в средата по- скоро между тях най- вдясно и затова казвам от средата на пъпа, но изобщо към пъпа не боли а в най- най вдясно. Трябва да се отслабне, наистина с поне 10кг.  Коремът ми каквото и да ям и не ям толкова, и все като подут, дори и Активия на другия ден чак ми помага. Пък и бях пила пред 2 мес. чай за разхлабване, и като ходих до тоалетната, получи се по 1 капка алена кръв при изхождане 5 дни. Като бях на 24г и колко таблетки и чай съм пила за разхлабване и нищо ми нямаше, а сега с годините 2 пъти ми се получава тези капки кръв при изхождането.. Правих бульон за да съм повече на течна храна. Може би ще помогне, може би не. Не знам. Ще се радвам на съвети и мнения. А гастрит боли ли не до самия пъп, а най- вдясно от пъпа? За гастрит какво се пие?

Аз съм с хроничен гастрит и при кризи пия Нолпаза, чай от лайка и строга диета.

# 8
  • Мнения: 13
За апендисит знаете ли билки, които помагат или за възпалени черва?

# 9
  • Мнения: 101
За апендисит знаете ли билки, които помагат или за възпалени черва?

Апандисита се оперира по спешност и се изразява със силни болки в дясната част на корема, изтръпване на десния крак, температура, левкоцитите са високи…
 
Ако имате колит, диетата е на първо място. Редовно ходене до тоалетна (сушени сини сливи много помагат) и както споменах по-горе чай от лайка.  Все пак не е зле да се консултирате и с гастроентеролог. 
Аз откакто спазвам диета се чувствам добре.

# 10
  • Мнения: 13
Сутринта леко ми се гадеше и пак имам тъпи болки. Дайте мнение за добър нефролог в Пловдив, тъй като личния лекар прецени че съм за нефролог, но не зная към кого да се насоча относно образно изследване с ехограф.

Последна редакция: вт, 13 фев 2024, 07:08 от summer77777

# 11
  • Мнения: 13
Отново пиша. След нови изследвания пак увеличени левкоцити в урината, 8-10 при нормално до 2, Хематокрит висок в кръвта, и на границата в кръвта черв.кръвни телца. Нормален АСАТ и АЛАТ и Це реактивен протеин и левкоцити в кръвта.  Болките пак продължават през деня и от Спазмалгон минават. От Но Шпа не. Антибиотикът, който пих 20 дни преди е Зинат и го продължавам.
С преглед на ехограф бъбреците са добре, но има прегъната жлъчка. Апендикс не се виждал с ехограф.
Защо не минава болката 3 месеца?


Сутринта леко ми се гадеше и пак имам тъпи болки. Дайте мнение за добър нефролог в Пловдив, тъй като личния лекар прецени че съм за нефролог, но не зная към кого да се насоча относно образно изследване с ехограф.

Последна редакция: сб, 17 фев 2024, 20:26 от summer77777

# 12
  • Мнения: 13
    Болката ми продължава всеки ден. Но се измести над тазовата кост. От какво може да е това? 
[/url]

# 13
  • Мнения: 101
Щом казвате, че имате прегъната жлъчка според мен сте за гастроентеролог. В Пловдив мога да Ви препоръчам д-р Никола Боянов в Пълмед. Той е завеждащ отделението.
А за Нефролог… вижте отзиви в интернет и направете консултация.
Личния лекар не може ли да Ви препоръча? Попитайте го и да ви даде направление.
Щом в урината има левкоцити, това означава, че имате възпаление. Стерилна урина правена ли е?

Последна редакция: нд, 25 фев 2024, 21:03 от ivetaivn

# 14
  • Мнения: 13
Да, без развитие на бактерии е. Преди имаше протеус мирабилис. Болката ми слезе над тазовата кост в дясно вече , пак тъпа болка, а вчера имах и в средата от нея, тоест долу под пъпа за 5 минути по-остра болка. Взех Спазмалгон, от което мина след 30 минути, но следобед пак се появи, и също пия 500мг вит. ЦЕ , но като цяло не зависи от храна болката.

Дайте мнения за добър хирург в Пловдив за преглед за апендисит. Защото 2 ехографа ми направиха и казват че бъбреците са добре без камъни, жлъчката е прегъната, но и на двете места не могат да видят нито яйчниците, нито апендикса като попитам. А кръвните изследвания са наред без левкоцити завишени отново, но левкоцити в урината бяха 12 завишени при граница 2, дори и ц реактивен протеин ми е нормален. Но въпреки това от 5 дек. Имам тези болки в дясно , след треска, температура, повръщане и те останаха 4 месеца, дори и след лечение с антибиотиците (Зинат, Амоксиклав) от антибиограмата, които пих 2 месеца. Не зная защо на 2 ехографа не ми се виждали апендикс и яйчници. Не искам да упорствам на лекарите и да ги питам защо не се виждат.
Но искам да се консултирам с добър хирург за апендикс, защото искам да се успокоя, че не е хроничен апендицит. Но търсих из интернет и не мога да преценя кой хирург е добър и кой ще може да разреши проблемът ми, затова ви питам. .и явно ще е частно, защото направления са свършили.
. И приемам вашите съвети. И какво изследване ще покаже какво ми е точно? Ямр ли ?

Последна редакция: сб, 02 мар 2024, 07:28 от summer77777

Общи условия

Активация на акаунт