За писането ...

  • 1 058
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 161
Това със секси драконите е за чужбина, в България се продават истории за мъдри планински старци, измислена етнография, магии, обреди, наричания, селски вещици и т.н. Жена на 40 губи посоката в живота си и отива на селски туризъм, където нереалистични бабички ѝ наливат в главата рецепти за пататник и как да живееш Правилно и Споделено.
Това звучи супер! Кажи няколко заглавия да си ги потърся, четат ми се такива неща Hug

# 16
  • Мнения: 19 061
Това със секси драконите е за чужбина, в България се продават истории за мъдри планински старци, измислена етнография, магии, обреди, наричания, селски вещици и т.н. Жена на 40 губи посоката в живота си и отива на селски туризъм, където нереалистични бабички ѝ наливат в главата рецепти за пататник и как да живееш Правилно и Споделено.
Това звучи супер! Кажи няколко заглавия да си ги потърся, четат ми се такива неща Hug

Има предвид Розмари де Мео.

# 17
  • Мнения: 1 383
И Ивинела Самуилова.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 539
Розмари то си я взех само да видя какъв е целият шум около книгата. Не знам защо, покрай целия шум за измислените ритуали, никой не забелязва, че в книгата няма никакво действие. Жена отива на село. Точка. Повече абсолютно нищо не се случва с който и да е от героите.

# 19
  • Мнения: 10 188
Писането е хубаво да идва от душата. Когато е комерсиално, вече е друго нещо, не е писане. Такова е моето усещане, просто споделям мнение. Както и споделям едно стихотворение, посветено на някои творци:

   Христо Ботев :
     Защо не съм ...?
Скрит текст:
Защо не съм и аз поет,
поет като Пишурката?
Ех, че ода бих направил
на баба си на хурката!
 
Защо не съм и аз поет,
като Сапунова трети!
Че запял бих, че възпял бих
на владиката конете!
 
Но защо не съм Владикин,
да напиша чудна драма -
за жабите, за мишките,
и боят им с цар Радана?
 
Защо не съм и Войников,
плодовит, прочут списател,
да съставя и молитви
на нашия цар създател?
 
Защо не съм и Пърличев,
да преведа Илиада;
но с такъв превод, за който
и лобут да ми се пада?
 
Но защо не съм Славейков,
да заплача, да запея:
"Не пей ми се, не смей ми се,
от днес вече ще да блея"?
 
Но защо не съм и Вазов,
"вярата" си да възпея:
че ще стане вълк овцата,
а певците като нея?!
[/i]

Последна редакция: пт, 09 фев 2024, 17:42 от fenyx

# 20
  • Мнения: 19 061
Всичко е комерсиално вече, ако искаш да го прочетат или да гледат съответния филм. Което не означава, че задължително е зле. Най-продаваните автори всъщност са точно комерсиалните. Копирайтъри, контент райтъри, гоуст райтъри и пр.да не би да пишат когато им дойде музата и само, ако им е безумна интересна темата? Автори като Стивън Кинг, Дийн Линц, и Нора Робъртс си имат изключително бизнес подход към писането и затова и пишат толкова много. Не чакат да им дойде някакво вдъхновение и пр., за да седнат да пишат от сутринта до вечерта.

Това, че питала авторката какви книги се четат най-много, нито е престъпление, нито е кой знае каква тайна, нито значи,че ако се ориентира към някой от по-продаваните жанрове, нейната евентуална книга ще има някакъв успех или гарантиран неуспех.  Има си класации за бестселъри, всеки може да се ориентира какво се чете. Но все пак много от жанровете изискват сериозни проучвания в днешно време - медицински, криминални, адвокатски, исторически, докато такива като любовните романи и фентъзито  - неособено. Там и законите на физиката може да не важат.

# 21
  • Мнения: 4 396
По-скоро е странно, човек, който иска да се занимава и да печели от писане, да не следи за трендове, точно от които ще зависи и печалбата му. Колкото и да е популярен форумът, отговорите тук не могат да заместят един професионален поглед и анализ.

# 22
  • Мнения: 412
По-странно е човек, който иска да се занимава с писане да не внимава за правопис/пунктуация/граматика при пускане на теми и да не е написал един интересен, вълнуващ пост във форума.

# 23
  • Мнения: 10 837
Щото сметни колко чете въпросния писател, щом не е запознат с трендовете в момента..  И въобще явно не се интересува от книги и какви теми са актуални и се продават като топъл хляб. Аз съм тотален лаик, не претендирам, че лягам с Ницше и ставам с Шекспир, най-обикновен масов читател съм, и ми е ясно какво се котира в момента на пазара..

# 24
  • Мнения: 10 188
Не мога вече да редактирам предишната публикация, затова допълвам тук- мнението  ми беше за движещия мотив зад желанието за писане, а относно комерсиалния мотив- за поръчковото писане - там истинското творчество, като първопричина за мен липсва, това е друг вид “писане”.

# 25
  • Мнения: 940
Твоята работа, Жабче, малко на чукча писатель ми намирисва. Ти какъв жанр четеш? Какви истории те влекат? Имаш ли нещо интересно за разказване? Задай си първо тези въпроси.
Иначе тенденциите са в историята да има поне един:
-чернокож
-гей
- от по-характерна група или малцинство.

Общи условия

Активация на акаунт