Необичайно кървене и болка в корем

  • 720
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здравейте!
Някой сблъсквал ли се е с подобни симптоми и казус. Става въпрос за майка ми.
Преди години и бяха открили миома, която реши да не оперира, защото наближаваше менопауза. В момента не и е идвало от две години (тоест постменопауза), но преди 3 дни получи зацапване и болки в корема ниско.
Ще се радвам на всякакви съвети и мнения, понеже съм адски притеснена.

# 1
  • Мнения: 3 190
Да иде на гинеколог, няма друг съвет.

# 2
  • Мнения: 132
Да иде на гинеколог, няма друг съвет.
Да, още днес и записахме час, просто ако някой е минавал през подобен път бих се радвала на мнение, защото времето в чакането е ужасно..

# 3
  • Мнения: 19 296
Запишете час за онкогинеколог.
За съжаление кървене по време на менопауза не е ок.

# 4
  • Мнения: 132
РЕДАКТИРАНО

Здравейте! Гинекологичния преглед премина - установиха полип (2-3см) в матката. Докторът предлага да се направи кюртаж и след това материалът да се изпрати за изследване. Може ли да ми препоръчате добър онкогинеколог за кюртаж. Принципно сме от Велико Търново (тук опция е само доктор Маноилова) мислих си за Плевен…

# 5
  • Мнения: 19 296
Минете на второ мнение преди да правите процедурата. По-добрият вариант за махане на полип е хистероскопия. Оглежда се матката. Кюртажът е на сляпо изтъргване. В Плевен доц Томов. В София доц. Карагьозов, но за него трябва да дебнете за освободен час в супердок и обикновено е от днес за утре. Доц Дянкова също е опитна, работи в Онкото и има и частен кабинет. Не знам в Онкото обаче правят ли хистероскопии. Има теми във форума и питайте там най-добре. В Майчин дом хвалят много д-р Славов.

Последна редакция: вт, 06 фев 2024, 14:17 от Дъждец

# 6
  • Мнения: 132
Минете на второ мнение преди да правите процедурата. По-добрият вариант за махане на полип е хистероскопия. Оглежда се матката. Кюртажът е на сляпо изтъргване. В Плевен доц Томов. В София доц. Карагьозов, но за него трябва да дебнете за освободен час в супердок и обикновено е от днес за утре. Доц Дянкова също е опитна, работи в Онкото и има и частен кабинет. Не знам в Онкото обаче правят ли хистероскопии. Има теми във форума и питайте там най-добре. В Майчин дом хвалят много д-р Славов.
[/quote
Благодсря Ви много! Днес записах час за второ мнение при доктор Александър Любенов в Сърце и Мозък Плевен, имате ли отзиви за там?
Благодаря още веднъж!

# 7
  • Мнения: 19 296
Нямам информация за съжаление. Дано се включи някой друг.

# 8
  • Мнения: 11 342
И за двамата лекари се чака много ...

# 9
  • Мнения: 2 030
Във Варна - д-р Валентин Марков, Военна болница. Оперативно премахва, праща материал на изследване (хистологично).
 Часове за преглед в EasyDoc:
https://easydoc.bg/doctor/d-r-valentin-markov-139
Часове има в easydoc.
 С направление, но се плаща се избор на екип около 300 лв.
Общо престоят е 2½ дни. Приемане, операция и изписване на третия ден.

# 10
  • Мнения: 8
Здравейте, извинявам се предварително ако спамя поста и въпроса ми не е за тук.
Малко предистория: 2021 ми откриха раничка на шийката на матката, след изпэлзване на медикаменти пе се повлия. 2022 след пускане на HPV тест и биопсия се оказа доброкачествено и я замразиха, след преглед ми казаха ,че няма и следа от раничка.
Съответно аз на всеки 6 месеца ходя на профилактичен преглед и пускам микробиология и цитонамазка и всичко изглежда наред.
Обаче декември 2023 г. По време на секс , руйна една кръв , цяла локва, чак ми прилоша. Естествено отидох при гинеколога си и тя ми каза, че не вижда проблем, и най- вероятно е от т.н. "меден месец" /не съм съгласна с нея , че правенето ня секс един път в седмицата е твърде много/. Та така успокоих се..до преди 1 седмица, когато отново по време на секс получих кръвотечение , обилно.. Това става може би при по- дълбоко проникване.
Не съм ходила на преглед, ще ида..чакам да ми дойде и свърши цикъла
Притеснявам се, какво може да е, и понеже ходя на всеки 6 месеца на преглед, мисля, че гинеколога не ме взема на сериозно, но не е нормално по - време на секс на кървя като заклана, а не е груб и т.н

# 11
  • Мнения: 132
Здравейте, извинявам се предварително ако спамя поста и въпроса ми не е за тук.
Малко предистория: 2021 ми откриха раничка на шийката на матката, след изпэлзване на медикаменти пе се повлия. 2022 след пускане на HPV тест и биопсия се оказа доброкачествено и я замразиха, след преглед ми казаха ,че няма и следа от раничка.
Съответно аз на всеки 6 месеца ходя на профилактичен преглед и пускам микробиология и цитонамазка и всичко изглежда наред.
Обаче декември 2023 г. По време на секс , руйна една кръв , цяла локва, чак ми прилоша. Естествено отидох при гинеколога си и тя ми каза, че не вижда проблем, и най- вероятно е от т.н. "меден месец" /не съм съгласна с нея , че правенето ня секс един път в седмицата е твърде много/. Та така успокоих се..до преди 1 седмица, когато отново по време на секс получих кръвотечение , обилно.. Това става може би при по- дълбоко проникване.
Не съм ходила на преглед, ще ида..чакам да ми дойде и свърши цикъла
Притеснявам се, какво може да е, и понеже ходя на всеки 6 месеца на преглед, мисля, че гинеколога не ме взема на сериозно, но не е нормално по - време на секс на кървя като заклана, а не е груб и т.н

Принципно от всичко, което съм чела и полипа може да предизвика подобно нещо.

# 12
  • Мнения: 19 296
Също и раничка на шийката.
Отидете при онкогинеколог. Нищо не пишете дали е правена  колпоскопия и дали сте пускали нов тест за hpv. Може би е добре да се направи биопсия или пробно абразио. Добър онкогинеколог ще каже.
А може и някой кръвоносен съд да се закача.

Общи условия

Активация на акаунт