Високо кръвно или не?

  • 1 520
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 593
Привет. Това нормално ли е:
Меря кръвно едно след друго, три пъти през няколко минути и вижте какви разлики 156/89 : 141/89 : 130/80 : 139/89 тоест след минута става нормално.
Снощи например 160/100 което след повторно мерене след час беше  нормално.
Обикновено измервам 140/90
Нямам никакви симптоми
Апарата ми е замерен..
Веднъж съм ходила на кардиолог преди година, за първи път мерих и видях 160 на 95/100 и съответно се стреснах, при което веднага ми изписаха Нолипрел, и след няколко дни  личния ми лекар след измерване на кръвното ги спря и каза, да не ходя пак..
А Кардиолога каза за профилактика било добре да се пие.
Ако сега отида пак 100% ще се започне с хапчета.
Как мерите кръвно, по колко пъти, на коя ръка и какво мислите за моя казус. Имам ли нужда от терапия?

# 1
  • Мнения: 195
Хубаво е кръвното да се мери всеки път по едно и също време на дена, на една и съща ръка и в състояние на покой (поне 30 мин напр стоене седнал или легнал, а не тъкмо да се приберете вкъщи и хайде да видим как е кръвното). Около 2-3 пъти на ден е ок. Сутрин-обед-вечер. Може и да си водите статистика в продължение на една седмица да си записвате стойностите и да ги занесете на лекуващия лекар. Така би било най-точно. Иначе са случайно измерени стойности. Отделно и електронните апарати не винаги са най-точни. Ако има някой, който да мери кръвното със слушалка, ще е най-добре.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Ами не са нормални тези стойности на кръвното, намерете си читав кардиолог, който да обърне нужното внимание, да се види причината, да назначи необходимите изследвания и да Ви даде нужното лечение. Хапчетата не са нещо лошо, по- добре да ги пиете, отколкото да Ви изненада нещо неориятно като инфаркт или инсулт.

# 3
  • Мнения: 2 480
С какъв апарат го мерите?

# 4
  • Мнения: 4 593
С Омрон купих го от Емаг, занесох го на замерване и ми показа, че в горната грябва да добавям осем, в долната да махам 5  Но пак имам чувството, че не е наред не може да ми покаже близо 160 и след една минута 140
Започнах да си водя записи, за да проследя, но аз съм в екшън от сутринта до вечерта и ми е много трудно да направя паузата на спокойствие преди мерене.

# 5
  • Мнения: 2 480
На китката ли е? С батерии ли е?

# 6
  • Мнения: 4 593
А твърд маншет е, стандартен. С батерии, има и кабел за вариант за ток. Доколкото знам тези за китката не мерят точно.

# 7
  • Мнения: 2 480
А твърд маншет е, стандартен. С батерии, има и кабел за вариант за ток. Доколкото знам тези за китката не мерят точно.

Тези за китката съвсем не стават.

Но е желателно да зарежете батериите и да преминете към адаптор. Нали е в комплект с него или не е? Какъв е този кабел?

# 8
  • Мнения: 13 809
Не е проблемът в апарата. Ние също имаме омрон от 30 години , с маншон. Прекрасен си е уреда. Тези вариации показват че нещо не е наред със здравето ви, нищо че ви се струва, че на следващо замерване нещата са  в норма. Но 130 не е норма, никак даже. Понякога може да вдигате кръвно даже без да го усещате което е още по-страшно при показатели от 160. Мен примерно при кръвно над 130 ме тресе, но има хора които и на 150 не реагират. Това че не го усещате не значи че нямате проблеми. Имате и то сериозни,  щом редовно мерите 140 на 90!
Огледайте си здравето - тегло, хормони, холестерол и прочие. Ако те са ОК приемете че това е наследствена болест на която и до сега не са открити причините. Напълно съгласна съм с Вики. Хапчетата са необходимо зло.

# 9
  • Мнения: 2 480
И ние имаме Омрон вече 20г., но понякога и той греши. Първата причина за грешка могат да бъдат батериите. Затова аз веднага след покупката му направих адаптор и така батериите отпаднаха. Но е добре да имаме и обикновен и понякога да мерим и с него. Случвало се е Омрон да не може да измери нищо, а с обикновения става. Например, ако сърцето не е съвсем в ритъм.

# 10
  • Мнения: 13 809
НА мен пък точно омрона ми хвана аритмията. Показваше две сърчица на всяко мерене на кръвно в началната фаза на моята хипертонията. Като казах на личната , тя ме перна веднага на кардиолог, който чу аритмия и на слушалка.

# 11
  • Мнения: 4 593
Нищо не разбирам от тези тема, затова и така се шашкам. Да с адаптер е апарата, но и батериите са наред.
Меря поне два пъти едно след друго и днес нормално ми се вижда
Сутринта 136/89 веднага след това 124/79 Ами къде е 136 къде 124 първото си е за притеснение, после в норма, кое е вярно. Вечерта пак същата работа 140/90 и 134/86
Търся при кой да отида, гледам препоръки, не мога ей така при някой случаен. Всички казват, че докато се наместят лекарствата минавало много време. Мен ме е страх да не би да ми няма нищо и да пия лекарства. Защото аз съм свикнала да ми е леко замаяно, че имам проблем с очите. И странното е, че като ми се вие свят и го меря е нормално, а когато измерва 150 съм в топ форма.

# 12
  • Мнения: 2 480
Нищо не разбирам от тези тема, затова и така се шашкам. Да с адаптер е апарата, но и батериите са наред.
Меря поне два пъти едно след друго и днес нормално ми се вижда
Сутринта 136/89 веднага след това 124/79 Ами къде е 136 къде 124 първото си е за притеснение, после в норма, кое е вярно. Вечерта пак същата работа 140/90 и 134/86
Търся при кой да отида, гледам препоръки, не мога ей така при някой случаен. Всички казват, че докато се наместят лекарствата минавало много време. Мен ме е страх да не би да ми няма нищо и да пия лекарства. Защото аз съм свикнала да ми е леко замаяно, че имам проблем с очите. И странното е, че като ми се вие свят и го меря е нормално, а когато измерва 150 съм в топ форма.

Батериите са напълно излишни, щом е налице адаптор! Предполагам, че той съответства на апарата по напрежение и ток и освен това е стабилизиран! Ако не е, не става.
Посочените измервания са в рамките на нормалната грешка и няма място за притеснения. При такова кръвно не се вземат никакви лекарства! Или, ако вече са взети, това означава, че действат добре.
Колко е очното ви налягане?

# 13
  • Мнения: 13 809
Не, знам как може да се твърди,  че кръвно 135 /86 вечер е норма. Особено пък при долна граница в първи замер 90. А последното изречение е съвсем притеснително. Заболяването е сърдечно-съдови високото кръвно афектира върху сърцето. Ако холестеролът е причина трябва са диагностирано и  регулира с диета или медикаметозно. Ако възрастта с хормони е причина - се прави друго. А дамата е с наднормено тегло се прилага диета. Така на парче е трудно да се съди, но да да се твърди че показанията са грешка и всичко е наред е несериозно. Особено ако показанията са ежедневие.

# 14
  • Мнения: 8 952
Майка ми е кардиолог, а аз съм с високо кръвно и приемам хапчета всеки ден от години.
От нея знам, че за да се предпишат изобщо хапчета за високо кръвно, на първо място е необходимо да се направи едно проследяване на пациента от седмица, в която той си мери кръвното три пъти на ден и записва стойностите. Така от 1-2 измервания случайни няма какда с епрецени.
Другото, което е - тя ме е посъветвала да си измеря кръвното два пъти с малка пауза от няколко минути, защото човек обикновено се притеснява, когато си мери. Взима се за достоверна втората стойност.
Механичните апарати са много по-точни от електронните и са за предпочитане.

Високото кръвно се отразява и на очното налягане, но това е при много дългогодишна хипертония и с много високи стойности. Така че към момента изобщо не е показател за авторката.

_re_ge, защо да не е в норма 135/85? За високо се приема над 140/90.

Общи условия

Активация на акаунт