На детенцето, за което писах, му откриха левкемия!!!

  • 76 717
  • 172
  •   1
Отговори
# 165
  • Canada
  • Мнения: 1 773
На Деси дозата беше една и съща през цялото време. Ние още преди да започнат лечението се съгласихме да се включим към едно американско проучване за точно нейния вид левкемия. Набираха 421 деца с AML-APL, които да следят постоянно, за да се създаде база данни точно за този вид, нехарактерен за деца. Целта е да се разбере точно кой вид лечение дава най-добри резултати и е с най-голям % преживяемост. Според изследването за 50% от случаите лекар решава какво ще е лечението, а за останалите 50% - компютър. Е, ние имахме късмета компютър да реши за Деси и за наш късмет, избора на лечение се оказа сполучлив. Последната година, когато минахме на таблетки и сиропи, Деси взимаше 3 различни химии по график + септра - това е антибиотик, който предпазва от плевмония. Този антибиотик го е пила ежедневно в продължение на година и половина. Дори след като спряха химиите, антибиотика продължи още 3 месеца, за всеки случай. И при нея кръвните показатели бяха ниски и за това не ходехме никъде в продължение на повече от година, а у нас идваха рядко само ограничен брой приятели. Навън (до болницата или на разходка около блока) Деси беше винаги с маска на лицето.
Нормално е да изследват постоянно черния дроб, все пак всичките химии му се отразават. На Деси регулярно и следяха и сърцето, жлъчката (откриха разширено легенче и пясък в следствие на венозното хранене) и яйчниците. Сърцето все още го гледат на видозон + електрокардиограма веднъж годишно.
Знам, че докато се приема химия, е забранено да се дават витамини!!! Мед може само ако е пастьоризиран. От чайовете шипка и лайка. Сокове - всякакви.
Много пазете децата! Няколко месеца с по-малко социални контакти няма да им навредят. Пък после - живот здравей!

# 166
  • Мнения: 3 540
Здравейте мили родители!
От 10.01 на моя много близка приятелка синът и е с остра мелоидна левкимия, а е вече на цели 18г.
ВДнес му приключва 1вия курс на химотерапия ,но лошото е че по време на курса е направил бронхит пневмония.Лекарите са много добри и правят всичко което е по силите им.
Ще ви чета и ще ви пиша как е младежа.
Снежи благодаря за информацията ,всичко това е ново не само за мен ,но и за самите родители.

# 167
  • Мнения: 686
Здравейте!
 Снощи(18.01.) в новините по Нова телевизия от 19.30 ,казаха че са открили приченителя на левкемията.Ето един линк ,където могат да се гледат:
http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=800&bm=3
 Успех на всички вас ,които се борите с таз коварна болест.

# 168
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Vqqra, още не са качили новините от вчера. Кажи нещо повече, моля те. Какво значи причинител на левкемия? Те са над 100 вида, за всички един ли е причинителя?

# 169
  • Мнения: 686
Vqqra, още не са качили новините от вчера. Кажи нещо повече, моля те. Какво значи причинител на левкемия? Те са над 100 вида, за всички един ли е причинителя?
Да и аз видях ,че още не са ги качили.
 За съжеление не можах да чуя много ,че празнувахме в един приятел и беше много шумна компанията.От тук от там дочух някои неща,но не схванах много.Ще чакаме да ги качат,че да ни ви излъжа нещо.

# 170
  • Мнения: 686
Тука го има репортажа в новините от 14ч.
http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=800&bm=2

# 171
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз го чух по новините. Дали е вярно?

# 172
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много пъти съм чела темата... Сисках палци и се молех горещо за всяко детенце. Дано Гого е добре вече и всичко лошо е зад гърба му  Praynig

За Кико се радвах най-искрено  Heart Eyes. Хванах само част от репортажа...

И ето, дойде тоз гаден миг и аз да се запиша по темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=263306.0

Знам за златното сърце на Снежи  Hug. Поклон, голям човек си  Hug  bouquet


И нашия Цеци има леля, която също много го обича. Ще се опитам да направя връзката м/у вас и нея... Защото, родителите няма да са в Бг по време на лечението, но няма как с нея да не държат постоянна връзка.
Аз също ще се опитвам да държа връзка с бабата на детето, която си остава в БГ.


Мили хора, помогнете  Praynig... с молитви  Praynig, със съвети, с кураж към родителите с парички, ако имате таз възможност... нещата наистина са много трудни и сложни  Cry

Господи, закриляй Цеци  Praynig и вдъхни сили и кураж на родителите му  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт