Нашите орхидеи – тема 43

  • 22 093
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 934
Явно не във всяка Билла са добри. В нашата има само розово-лилави и бели, сложени на течение с повяхващи цветове. Исках да се зарадвам за РД, но не ме грабнаха.
Честит Рожден ден тогава! Здраве, щастие и успехи.
В Кауфланд вчера си взех чудесно фалче, като имаше и други хубави. Съжалявам, че не снимах. В златния целофан /с два цветоноса/ са по 20 лева, в белия - по 14.
Ето я красавицата:


А имаше и такава:

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 2 150
Рая, благодаря!
Бързо се обзаведох и аз от Кауфланд с подарък , отдавна исках втора биг лип. И тази ме грабна.
Ето и малко цъфки от мен.



Тази е с огромен кадифян цвят

Първия ми биг лип, който е много продуктивен имам три бебета от него и тази прекрасна китка

Не мога да се нарадвам и на Торино как богато е нацъфтял, също цветовете са много големи
Артисто скромно с три цвята
Лиодоро
И тази красота с миди цвят която за първи път цъфти в къщи от три години.

# 722
  • Мнения: 13 872
Значи да заобикалям  КФ Simple Smile

# 723
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 029
И аз се сдобих с една бяла стандартна и дойдоха 3 германски красавици, ама са ги оставили на съседа, че не съм била в къщи и още не знам как са, в какво състояние. Мисля, че са без цвят. Те са тези от Швертер.

Пп: Добри са като качество, в добро състояние. Само дето две са съвсем мънички и дали ще оцелеят не знам. Иначе става да се поръчва от Швертер.

Последна редакция: сб, 04 май 2024, 07:08 от Angela61

# 724
  • София
  • Мнения: 22 909
Този път устоях на красивите орхидеи в Била.
На 7.5 ще ходя в борсата за екзотични цветя и орхидеи за Лиодоро. Казаха ми, че ще имат орхидеи на 7.5. Много искам да имам Лиодоро. Simple Smile

# 725
  • Мнения: 879
Бери ода се гледа лесно. Когато беше при мен го поливах проточно, стоеше на източен прозорец и много цъфтеше. Бях го купила деление от съфорумка и нямах опит с дендробиуми. Преди около 3 години го дадох на майка и при нея полудя да цъфти - на западен прозорец и отново с проточно поливане. Тя почти не тори😆все забравяла😄😄
Тази година си поръчах онлайн от Борса за екзотични цветя и орхидеи, само че Dendrobium Kingianum Zip Red и дойде голямо, прекрасно растение с много цвят.
Този път устоях на красивите орхидеи в Била.
На 7.5 ще ходя в борсата за екзотични цветя и орхидеи за Лиодоро. Казаха ми, че ще имат орхидеи на 7.5. Много искам да имам Лиодоро. Simple Smile
Супер, но надали Лиодоро ще го дават за 7,50 лв.
Ще очаквам с интерес да пишеш, какво е имало. Макар, че съм в София ми е далеко и с детето няма как да стигна до там.
На теб късмет с покупката!

# 726
  • София
  • Мнения: 22 909
Vi_To, благодаря!
Ще снимам какви орхидеи са получили и ще кача снимка.
Не знам на каква цена ще я продават. Ако имаш предвид "7.5", не е цена, а датата на която ще работят и ще имат нови орхидеи.

# 727
  • Мнения: 165
Бери ода се гледа лесно. Когато беше при мен го поливах проточно, стоеше на източен прозорец и много цъфтеше. Бях го купила деление от съфорумка и нямах опит с дендробиуми. Преди около 3 години го дадох на майка и при нея полудя да цъфти - на западен прозорец и отново с проточно поливане. Тя почти не тори😆все забравяла😄😄
Тази година си поръчах онлайн от Борса за екзотични цветя и орхидеи, само че Dendrobium Kingianum Zip Red и дойде голямо, прекрасно растение с много цвят.
Този път устоях на красивите орхидеи в Била.
На 7.5 ще ходя в борсата за екзотични цветя и орхидеи за Лиодоро. Казаха ми, че ще имат орхидеи на 7.5. Много искам да имам Лиодоро. Simple Smile
Супер, но надали Лиодоро ще го дават за 7,50 лв.
Ще очаквам с интерес да пишеш, какво е имало. Макар, че съм в София ми е далеко и с детето няма как да стигна до там.
На теб късмет с покупката!

А много ли е ароматно? Сега се взех гардения и ароматизира целия хол супер много, та се чудя дали боли глава от тях

# 728
  • Мнения: 879
Да, реших че цената ще е 7,50 лв😆😆явно чета по диагонал.
Лиодоро е ароматна, но не е натрапчива и Бери ода има аромат, но вече съм забравила на какво точно. Само имам спомен, че не е натрапчиво. Така,че взимай смело😉

# 729
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Видях диви орхидеи, ще се пръсна от кеф 😍


# 730
  • София
  • Мнения: 3 934
Сега им е сезонът на салепите! За моите Пърчовки още е рано. Чувството да видиш на живо и да разпознаеш дива орхидея е несравнимо. Човек се чувства благословен!

# 731
  • Мнения: 36 666
И аз бях сред природата, но видях предимно птици Simple Smile
Затова пък, сега като се прибрах, видях, че лиодорото и една, която май се казваше бътъркъп, са се отворили:

Това е цветоносът от магазина, долните два са от миналата и от тази година. Имат пъпки, но са още малки.
И бътъркъп - не съм рязала старият цветонос, който прилича на дърво. И тя образува пъпки само на него, няма нов:


Зелената отвори доста цветчета, но и засуши доста - тя пък образува два цветоноса с много пъпки:


И бялото мини вече прецъфтява:


В офиса имам по-пищно цъфтящи, но не съм ги снимала.

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 15:08 от pppqqq

# 732
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Чувството да видиш на живо и да разпознаеш дива орхидея е несравнимо. Човек се чувства благословен!
О, да, разпознах първата от колата. Друсахме се по черния път към нос Емине, ММ пустосва, кахъри се за колата и ми обяснява как съжалява, че ми се е вързал на акъла и точно тогава я съзирам и крещя “орхидеяяяяяя!”
И той “и кво сега, искаш да спирам ли?!”
Аз:“Много ясно!’
“Майкооооу”😈
Спря де 😂😂😂

# 733
  • Мнения: 36 666
Днес снимах и някои в офиса. Тук имам и прецъфтели, тях няма да ги показвам.
Ето тази е особено послушна, дано да продължи да се развива добре:


Пак бяло мини - много корени под саксийката, сигурно му е време за пресаждане:

Това не е първата саксия, първата беше като ракиена чашка.







Последната има лилаво на върха на обърнатото листо, но не е болна - така е от повече от година. Листата са здрави.

# 734
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 843
pppqqq, прекрасни са! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт