БТВ-интервю с Димитрина с деветте деца

  • 3 994
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 990
И не се оставя на Бог да решава за децата, колко бр.ще зачене, колко бр.  ще износи и колко ще оцелеят....Искала да затвори кръгът, моля ви.... ooooh!

# 46
  • Мнения: 4 447
В демокрация живеем .... всеки има право да преценява сам за себе си тези неща .... още повече, че говорим за интелигентни хора .....
..истината е, обаче че не съм гледала репортажа .... и аз се впечатлявам от такива картини ......

Всяко едно решение, което вземем влияе на други хора. Дори да си мислим, че то се отнася само за нашия си живот. Та ние живеем в общество, а не сами. И не можем без това общество, както в конкретния случай.
Едно време са се раждали по много деца, сега не е така, и няма такава необходимост. Тогава са се водели много войни, жените са раждали бойци, това е било важно за оцеляването на нацията и тяхното поведение е било отговорно. Сега войните се водят по друг начин, земята се обработва по друг начин. За да живее нормално един човек са му нужни много повече неща от хляб и подслон. Имам усещането, че тази жена не гледа на децата си като на отделни човешки същества, а като на средство да търси непрестанно помощи, подаяния....

# 47
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Аз също и се чудя на тази жена, с кой акъл ги ражда тези деца? Нямат събствено жилище, нямат кой знае какви доходи и пак продължават да правят деца. Ама обичала децата - ми никой не и пречи, нека си ги обича, но и да мисли как ще ги изгледа. Аз отначало и се възхитих, да си призная честно, но сега ми се промени мнението и мисля, че не е редно да чака на държавата и обществото за помощ - това е съвсем по цигански. Четох в един вестник за един човек, който има 10 деца, но вместо да седне да реди сълзи имолби по телевизията, беше си направил отначало лавка за печено пиле и картофи, а сега вече сладкарница и ресторант и от тях си вади хляба и този на децата си. Мисля, че Димитрина и мъжа и трябва за това да се замислят.

# 48
  • Мнения: 91
Шоколадка, ти направо си написала моето мнение. Напълно съм съгласна с теб. Много се възмутих сутринта. За мен това не е геройство. Как така ги раждат тези деца като няма с какво да ги гледат...Само си мъчат децата в тази мизерия. Нищо не могат да им осигурят, че другите им виновни. В чужбина какво било, какво давали на многодетните семейства. Те май искат само да раждат деца, а другите да им ги издържат.
Образование те не можели да им осигурят, но то имали стипендии и т.н.

# 49
  • Мнения: 8 769
Аз мисля, че не случайно Анна Цолова попита за религиозни мотиви. Колкото и да им се възхищавам, че са интелигентни, и че децата им са талантливи и учат добре, ми се струва, че има някаква здрава мюсюлманска фатка-това що произвежда мъжа да не се губи. Thinking
Според мен могат да се оправят сами, стига да са малко по-находчиви. А че им е трудно, няма спор-на мен с две деца ми е трудно, за тях мога само да си представя....
Струва ми се обаче, че ако имат любов и сговор у дома, че ако родителите ги научат на това, за което казваха в интервюто че ги възпитават, децата ще израстнат доста калени и борбени същества. Което е добре, в крайна сметка.

# 50
Абе аз много пъти писах, че тази ситуация не е нормална. Не може да имаш 9 деца, които мизерстват, да живееш от милостиня и да искаш 10 дете  ooooh! Жената има нужда от психолог. По-добре да и осигурят такъв, вместо втори апартамент.

Аз съм психолог, но едва ли бих могла да помогна на някого, който не смята, че има проблем. Така че, в този случай май има нужда не от психолог, а от психиатър  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 524
Явно на всички ни битието определя съзнанието. Жалко за лъскавия ни вид, скъпите ни апартаменти и опустошените ни душици. Защо невидяхме, че единствените нови вещи в тази къща са лавиците за книги. А колко много прочетени книги. Кое е по-важно?
А детето, ученичка в Националната гимназия за древни езици и култура(НГДЕК), нарочно изписвам цялото име- може някой да не знае абревиатурата.
Ами то, милото от "мизерията" е добило тези възможности и знания, а рисунките на момичето, което държеше малкото? От эскъпите тапети и чистак новия латекс е добило вдъхновение?
 Whistling Whistling

# 52
  • Мнения: 9 990
Не е до латекс и до нови книги....Май не схващаш.Тези деца живеят на заем, даром, чакат да полуват.Един ден и да са се откъснали от този начин на живот-пак няма да дупчат билетче в автобуса.....Дано половината имат късмета да се измъкнат, може и да са умни, но не това винаги определя битието и житието, ще прощаваш.А старта......

# 53
  • София
  • Мнения: 8 933
didush8 ми то от 9 деца все някое ще е умно и ще учи на хубаво място. Въпроса е за останалите 8 какво остава.
А за речниците и книгите, може да ги има и пак да не ги чете, каза че са и с идеята да се ползват в бъдеще, сигурна ли си, че всичките са прочетени?
И все пак това, че чете книги не оправдава безотговорното отношение към децата!

# 54
  • Мнения: 1 386
По кое предаване са го давали интервюто ?

# 55
  • Мнения: 1 264
в Тази сутрин

# 56
  • Мнения: 1 386
Благодаря,   bouquet сега ще го пусна да го гледам.

# 57
  • Мнения: 89
[quote   И аз искам Бил Гейтс да ми е чичо, ама няма. #Cussing out
[/quote]
уаууууууууу . И аз ИСкаММММММММММ

# 58
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз пък си мисля,че никоя от нас няма право да съди Димитрина,как и защо ги е родила толкова деца си знае само тя!
Да-всеки има право да коментира,но  Stopда я обижда и нарича незнам каква  Sick и да я съди  Naughty отвратително звучат обидите изречени от майки за друга майка,и то от майки ,които явно имат претенциите че са достатъчно разумни,според техните си критерии!!!
Щом няма болни деца и с аномалии в развитието поради недохранване-значи се справят в това голямо семейство!Не съм гледала репортажа-разхвърляно било,ами при толкова народ как  да е прибрано!До колкото следя новините,знам,че от БТВ сами са изявили желание за репортажа,а и сами ги питаха какво биха искали-естествено,че Димитрина и мъжът и ще искат апартамент!
Струва ми се обаче, че ако имат любов и сговор у дома, че ако родителите ги научат на това, за което казваха в интервюто че ги възпитават, децата ще израстнат доста калени и борбени същества. Което е добре, в крайна сметка.
аз мисля,че децата ще имат добър старт в живота и добре изградена ценностна система

# 59
  • Мнения: 9 990
Ще поживеем, ще видим, сигурна съм, че скоро пак за тях ще ни говорят..... Tired

Общи условия

Активация на акаунт