Проблеми с херпес

  • 511
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, излиза ми херпес на устните от както се помня, но като че ли напоследък се случва много по-често отколкото преди. От началото на годината до сега ми е излизал 4 пъти, като обикновено се случва тъкмо да завехне и изчезне стария, и се появява нов на друго място. Веднага щом усетя, че излиза, го мажа с ацикловир 5%, но като че ли не помага особено, може би завехва малко по-бързо, но не винаги. А и понякога излиза през нощта, докато спя и на сутринта вече е цъфнал, та и да го мажа - файда никаква. Искам да ви попитам какво правите, за да завехват по-бързо или да не излизат изобщо. Има ли какво да направя, за да не ми излизат толкова често? Омръзнало ми е от тях, а личният лекар ми вика "е какво - толкова ли ти пречи?" Ами да, пречи ми и на самочувствието, и на любовния живот, и ме е страх да не заразя някой... Абе като цяло кофти работа, моля дайте съвети.

# 1
  • София
  • Мнения: 13 485
Херпесите често избиват при спад в имунната система. Повишавай я и има шанс да го "приспиш".
Вариант е и антивирусно лечение, но посети вирусолог. Той ще ти назначи изследвания, за да се разбере кой тип херпес е твоят.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 731
Пробвай да пиеш Лизин един месец.

# 3
  • Мнения: 5 320
Назначава се курс с Ацикловир при толкова често избиване. Но трябва да посетите лекар.
На мен ми бяха казали, че се предприема при повече от 4 пъти годишно.

# 4
  • Мнения: 796
Майка ми също си пати от чести херпеси на устната. При последния избиващ такъв й дадах Лизин и дори от 1 прием бързо се тушира.

# 5
  • Мнения: 1 367
За съжаление, херпесът е вирус, който ако сме вече заразени, "дебне" всеки спад на имунната система и избива. Преди го наричаха "стресница" и да ви кажа, на мен и при стрес ми е избивал. Като дете имах ужасни проблеми, избиваше ми не само по устните, а и по лицето и тогава посетих един лекар във Варна (става дума за случай преди повече от 30 години) и той ми каза, че имало някаква ваксина, но нямала да ми помогне. Каза ми да спра да приемам лекарства - особено бисептол и да избягвам аналгетиците и да започна да спортувам навън и да се закалявам по малко, да се храня здравословно. Аз много сериозно се отнесох към този съвет, защото херпесите, особено тези по кожата на лицето, ми причиняваха ужасно страдание, а белезите оставаха по година. Сега продължават да ми излизат по устните и в носа, но доста по-рядко и не са толкова големи и многобройни. Надявам се някога да намерят трайно решение за тази гадост, а до тогава се старайте да се грижите за здравето си като се храните добре и спортувате на въздух. И имайте предвид, че са заразни.
Благодаря за съвета за лизин. Ще погледна дали би ми помогнал и на мен.

# 6
  • Мнения: 796
online, майка ми по характер е припряна и сама на моменти се слага под стрес. За мен наистина й помогна този лизин, буквално тушира по-нататъшното развитие. Да, то си е част от организма и няма оттърване. Но дано в това намери решение (опаковах и 10 таблетки , ако види зор пак Simple Smile )

При теб звучи още по-драстично, дано и на теб помогне 🍀

ПП: аз за съвсем др си го бях купила, но в последствие бях чела за херпесите и просто го приложик, за късмет с 1 хапче се подобри еязко и не ми се налагаше да я увещавам да пие още или продължително

# 7
  • Мнения: 3
Много благодаря за отговорите! Най-вероятно ще пробвам с лизин и ще посетя специалист.

Херпесите често избиват при спад в имунната система. Повишавай я и има шанс да го "приспиш".
Вариант е и антивирусно лечение, но посети вирусолог. Той ще ти назначи изследвания, за да се разбере кой тип херпес е твоят.

Ами уж не боледувам често, да чукна на дърво. Личният може ли да ми даде направление за вирусолог?

Пробвай да пиеш Лизин един месец.

Каква марка препоръчвате?

# 8
  • София
  • Мнения: 13 485
Предполагам, че може и с направление, но не съм сигурна, защото съм ходила на такъв само по фонд.

# 9
  • Мнения: 3
Пробвай да пиеш Лизин един месец.

Майка ми също си пати от чести херпеси на устната. При последния избиващ такъв й дадах Лизин и дори от 1 прием бързо се тушира.

Здравейте! Купих си L-Lysine на марката "NOW" по вашите препоръки и започнах да го пия по 3 пъти на ден. Мислех си, че помага, защото 3 седмици след завехването на последния всичко беше наред, но вчера ми излезе огромен херпес, който обхваща долната устна и кожата, а аз все още го пия... Не знам вече какво да правя, има ли някоя специфична марка Лизин, от която сте доволни? Някой има ли и други препоръки?

# 10
  • София
  • Мнения: 38 731
То има, ама трябва лекар да ти изпише лечение с противовирусен препарат.

# 11
  • Мнения: 796
Доста агресивен е този хетпес 🤔да не би да е проява на зостер?

Може да се обърнете към лекар и да подходите по-комплексно, нещо имуноукрепващо 🤔

Общи условия

Активация на акаунт