Красиви и след брака и детето

  • 22 123
  • 709
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 418
И сега след последните 3-4 мнения, пак да дойде някоя със спящо бебе и да каже, че е въпрос на организация.

# 676
  • София
  • Мнения: 13 679
А бащата къде е, когато бебето не иска да спи, а майката е убита от умора?

# 677
  • France
  • Мнения: 13 162
Обикновено на работа

# 678
  • София
  • Мнения: 38 990
Моята организация се състоеше в това да си преобърна целия живот. Зарязах офис работата и започнах да давам уроци в частни школи, за да не съм на цял работен ден. Е, все пак, успявах да се наглася около обяд, да се гримирам и да отида на работа.
Бащата - вечно в командировки, вечно твърде зает, той трябва да спи. Как да е, минало.

# 679
  • Мнения: 3 297
И сега след последните 3-4 мнения, пак да дойде някоя със спящо бебе и да каже, че е въпрос на организация.

Мой близък чака първо дете и ми обяснява, че можело всяко дете да го накараш да спи... Grinning Намерил на кого да си развива теорията, не съм спала както трябва от 2+ години. Blush

Фивър, как не ти омръзна тази реплика. Ами не на всички мъжете са хипер добре платени адвокати, които си работят когато си искат.

# 680
  • Мнения: 7 539
И сега след последните 3-4 мнения, пак да дойде някоя със спящо бебе и да каже, че е въпрос на организация.
Ами точно така е. Това е нещото, за което бях непреклонна, лягането в точен  час - 21 ч.и никакви приспивания,  лягане на спалнята при нас и твърд режим за спането. Е, отблагодари ми се скоро тоя труд, макар и да се поизмъчихме в някои периоди с реване и тръшкане.
Но, както ги научиш децата.
Изхождах от егоизма, че и аз съм човек и след цял ден тичане по детето, след 21ч е моето време, за мъжа, за винце, за телевизия и за каквото си реша.

# 681
  • Мнения: 2 418
А бащата къде е, когато бебето не иска да спи, а майката е убита от умора?

Нали знаеш, че на малко хора офисът им е в блока, в който живеят.
Да не говорим за мъжете, които работят извън офис.

Отделно, когато бебето е неспящо, обичайно двамата родители не спят нощем, а сутрин мъжът отива на работа. Жената остава сама с отново неспящото бебе. Моето имаше и рефлукс, та се къпехме и преобличахме общо взето на всяко ядене. Една година живяхме в този кошмар, а мъжът ми е грижовен баща и не се скатава. Имах време и за фризьор и за козметик, но общо взете предпочитах да поспя, отколкото да си правя прически.


пп. Хепи док, това си е баш начукване на канчето, и не е гот.
Моето първо дете не спеше. Опитвахме всичко. Посиняваше от рев. И се разнасяхме денонощно. Започна да спи повече чак след година.
Второто ми дете започна да спи по цяла нощ от втория месец. Ма не съм го научила аз, то просто си беше кротко бебе.

Последна редакция: пн, 26 фев 2024, 20:40 от alex_jp

# 682
  • France
  • Мнения: 13 162
Най-милото и съпричастно изказване към кошмара, който изживявах с неспящото бебе, беше от моя чайлд фри приятелка. Всички останали гледаха на моето недоспиване спрямо тяхното недоспиване. "Ама защо не пробваш това", "аз направих еди-как-си"... бях пробвала ВСИЧКО. Лекарства, хомеопатия, остеопатия (не вярвам и в двете), всички техники по книги и Интернет... бях готова и на африкански марабу да платя. Нищо не помогна, просто го израстна. После го отбих и почна да спи по цяла нощ. От раз. На 8 месеца. На мен ми трябваха още 2 за да почна да спя по цяла нощ и да си върна в голяма степен когнитивните възможности. Но нещо в мен се счупи. Оттогава съм различна.

Последна редакция: пн, 26 фев 2024, 21:03 от Philomena

# 683
  • Мнения: 4 491
Дефинирай "различна", моля?

# 684
  • София
  • Мнения: 38 990
Аз и досега се будя на 3 часа. Като часовник! В 12, в 3, в 6...

# 685
  • France
  • Мнения: 13 162
Не мога точно. Някак си не толкова оптимистична. Не толкова безгрижна. Но като цяло с деца безгрижието е илюзия.

# 686
  • София
  • Мнения: 13 679
Е, щом отсъстват по 24/7.

Не е важно какво и къде работят, стандартно повечето мъже са си вкъщи от 19 до 7 през делничните дни + уикендите.

Наивница, Алекс, това важи само за последните ни 2 деца.

# 687
  • Мнения: 7 539
Аз и досега се будя на 3 часа. Като часовник! В 12, в 3, в 6...
Твоето е старческо 😆 И аз сега се будя постоянно, когато трябва да спя.

# 688
  • София
  • Мнения: 38 990
То докато мине едното, идва другото 😂.
Между другото, усвоих трика да се гримирам на работа.

# 689
  • Мнения: 7 539
Ааа, някои се гримират на светофарите в колата.

Общи условия

Активация на акаунт