Хранителна непоносимост-симптоми, лечение, какъв е Вашият опит?

  • 404
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 635
Здравейте, наскоро започнаха да ми излизат много пъпки по лицето, без да съм променяла нищо в ежедневието си(никога не съм имала акне). Пъпките не са стандартни гнойни пъпки, а големи, болезнени и без гной, а само вода. И не се повлияват от абсолютно никакви кремове. Изключих всички подозрения за причинители и подобрение нямаше. След се замислих дали не е от храна, започнах да пия пробиотик и да се храня здравословно(нещо, което преди не правех, не се ограничавах от нищо) , изключих всякакви млечни продукти, месо, яйца и т.н. След около седмица нещата започнаха да се подобряват, след което си направих тест за непоносимост с включени 170 храни+глутен. Полазват, че имам силна непоносимост към 3 - яйца, мая и фъстъци. Продължих да си се храня примерно, пъпки нямаше но се отпуснах за няколко дни, и започнаха наново.
Въпросът ми е, какъв доктор да посетя? ЛЛ ми каза - алерголог, гастроентеролог и диетолог.
Алерголог, за да се установи непоносимост или алергия е. Гастро, защото имам и гастрит. И диетолог за да ми изготви диета.
Какъв е Вашият опит с подобни проблеми, как го решихте, какво ще ме посъветвате?
Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 38 495
На кожен лекар била ли си?

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 38 495
Според мен, това е за кожен лекар.

# 4
  • Мнения: 18 995
Мои близки с дете с много алергии ходят при Мустаков, но не съм сигурна дали не е само детски алерголог. Той и диета предписва.

# 5
  • Мнения: 11 840
Хранителните непоносимости са за гастро.

# 6
  • Мнения: 11 341
Мустаков работи и с големи, не само с деца. Можете да направите консултация с него. Той дава насоки и какво да ядете - на нас ни правеше нещо като списък - кое да и кое не.

ОБАЧЕ - леко съм озадачена от некомпетентността на ЛЛ. Дали е непоносимост или алергия е ясно - тестовете са два различни. Аз си пускам и двата паралелно.
Да посещавате диетолог - няма такъв, който да навлезе в резултатите от теста ви, така както очаквате. Ще е отгоре отгоре меню. Ако ви се харчат пари - дерзайте. Иначе виждате какво НЕ ви понася /независимо дали е алергия или непоносимост/ махате го от менюто и така.

Гастро въобще няма да се впечатли от тестове за алергии и непоносимости. Посетет го за гастрита, но той сам ще мине като спрете храните, които ви дразнят.

# 7
  • Мнения: 11 840
Чак пък гастро да не обърне внимание ми е странно. Синът ми е лежал в детско гастро-отделение точно заради хранителни непоносимости. Където му бяха направени още доуточняващи изследвания и изписан със строга диета и лечение.

Иначе аз също смятам, че след като сте видели, че се повлиявате добре след спиране на конкретни храни, не е нужно до ходите на хиляда места.

# 8
  • Мнения: 3 190
Само да попитам - някакви витамини или добавки взимахте ли преди да започне проблемът и по-точно съдържащи витамини от Б групата? Слагат ги и в добавки тип магнезий като съпътстващи.

# 9
  • Мнения: 635
Не, обикновено пия, но тогава бях спряла месец преди това.

# 10
  • Мнения: 29
Здравейте!
Направих си тест за хранителна непоносимост и излязоха резултатите. Виждам че има граници на допустимо и тн но някой би ли ми казал (ако знае) какви са тия ++ пред някои числа?

# 11
  • Мнения: 11 840
Означава, че повишението над нормата е голямо. Тоест непоносимостта е голяма

Общи условия

Активация на акаунт