Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 3

  • 49 118
  • 471
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 6 315
таня, аз пръскам с пулверизатор Simple Smile. Нерви няма да ми останат да бърша листенцата 1 по 1.

# 436
  • София
  • Мнения: 10 858
аз пак да попитам нещо за бенджамина. С какво бършете прахта от листата му? Аз ги забърсвам с памуче,напоено с вода, но много бързо след това пак хваща прах, а пък не мога през ден да ги бърша едно по едно - доста е трудоемко. Мажете ли ги с нещо друго, за да изглеждат листата много лъскави.
Винаги съм се чудила как в някой магазини и офиси поддържат едни огромни бенджамини с такива чисти и без прах листа. Съмнявам се да ги мият едно по едно листенцата?

Оставям го да изсъхне много добре почвата и го измивам под душа, леко наклонен настрани.
Така почиствам всичките си цветя от прах, но признавам, не го правя много често.

# 437
  • Мнения: 547
tania28, в началото и аз бършех праха с кърпа - голяма хамалогия е. Откакто разбрах, че оживява след къпане под душа, вече само така го почиствам. И аз като Вивиан го изчаквам да му засъхне почвата, после завивам саксията с торбичка, за да не се пълни много с вода и действам. Така къпя и повечето си други цветя, които понасят мокрене на листата. Лошото е, че са много и отива доста време, но... красотата иска жертви Simple Smile

# 438
  • София
  • Мнения: 10 858
Моите цветя в момента са потънали в прах, направо не мога да ги гледам. Но не мога и да ги изкъпя, просто вече едвам си върша елементарната домак. работа, нямам сили и за това. Милите ми, и те са в късна бременност, като мен... Whistling Mr. Green
Ще почакат още мъничко Heart Eyes

# 439
  • София
  • Мнения: 1 877
таня, аз пръскам с пулверизатор Simple Smile. Нерви няма да ми останат да бърша листенцата 1 по 1.

така се прави най-лесно, да.

# 440
  • Мнения: 1 494
аз пак да попитам нещо за бенджамина. С какво бършете прахта от листата му? Аз ги забърсвам с памуче,напоено с вода, но много бързо след това пак хваща прах, а пък не мога през ден да ги бърша едно по едно - доста е трудоемко. Мажете ли ги с нещо друго, за да изглеждат листата много лъскави.
Винаги съм се чудила как в някой магазини и офиси поддържат едни огромни бенджамини с такива чисти и без прах листа. Съмнявам се да ги мият едно по едно листенцата?
В цветарските магазини се продава гланц за цветя- с него се пръскат цветятя и стават лъскави. Не мога обаче да твърдя колко е полезно това за тях.

# 441
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
С гланца се пръска мисля, че на 3 месеца, иаче наистина има ефект.

# 442
  • Мнения: 1 120
С гланца се пръска мисля, че на 3 месеца, иаче наистина има ефект.
виждала съм напръскани листа,хубаво стой,но си мисля,че е вредно за листата и най-малкото би забавило техния растеж(на растението като цяло)
 Peace

# 443
  • Мнения: 9 095
Това с противозачатъчните е вярно Simple Smile Особено за цъфтящи цветя! Ако имате теменужки, подарени отдавна и цветовете им се изпадали отдавна, а нови пъпки не се забелязват, можете да ги стимулирате с едно стрито противозачатъчно хапче във водата за поливане Simple Smile

Друг тор тача и уважавам много - Masterblend - използва се повсеместно, както за разсад, така и за цветя! Една чаена лъжичка от него на литър и половина вода за поливане Simple Smile Тори се на 2 седмици Simple Smile

Така спомогнах на толкова цветя да започнат отново да растат и да убавеят Simple Smile

а ние щото сме разисквали въпроса и викам да подкрепя с други изказвания Joy


момичета, май тази тема не сме я разисквали или на мен ми е убягнала, кажете как си запазвате свежи букетите newsm78

Слагам по малко формалин, обачееее май не се продава по аптеките, снабдяването става чрез медицински познати.




та това  е перфектно за гъби по ноктите Peace Peace

# 444
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 708
Това с противозачатъчните е вярно Simple Smile Особено за цъфтящи цветя! Ако имате теменужки, подарени отдавна и цветовете им се изпадали отдавна, а нови пъпки не се забелязват, можете да ги стимулирате с едно стрито противозачатъчно хапче във водата за поливане Simple Smile
А може ли да препоръчаш какво точно да е хапчето? Да не е някое по 30лв бройката, това имам пред вид Simple Smile

# 445
  • Мнения: 1 180
Ох, имам доста въпроси, но ще ги задавам по-късно. Ефективен начин за отърваване от листни въшки - бодват се в саксията /в пръстта/ няколко фаса - действало безотказно! Ще взема да пробвам, че едни хризантемки нон-стоп развъждат въшки - пръскам ги с разни препарати, но не умират. А лятото бяха прескочили и на съседно цвете!

# 446
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 708
При мен този метод с фасовете не подейства изобщо Confused Обаче реших проблема като напръсках цветята с ДЕТРАЛ за цветя. Отличен препарат  Peace Унищожава вредителите безотказно. Сега вече ми свършва, но пак ще купя от него. Намира са по цветарските магазини, има си и пръскалка, струва към 6лв. С него ще ги унищожиш гарантирано, след като ги напръскаш 2-3 пъти. Нещо не ми се получава качването на снимки, иначе бих го снимала за да го видиш. Препоръчвам го  Peace

# 447
  • Мнения: 4 176
Ох, имам доста въпроси, но ще ги задавам по-късно. Ефективен начин за отърваване от листни въшки - бодват се в саксията /в пръстта/ няколко фаса - действало безотказно! Ще взема да пробвам, че едни хризантемки нон-стоп развъждат въшки - пръскам ги с разни препарати, но не умират. А лятото бяха прескочили и на съседно цвете!
Чрла съм, че се слагат забодени няколко клечки кибрит забодени с главичните в саксията.
Също една позанта ми каза равни части вода и прясно мляко, но малко смърди. След 2-3 дена не мирише вече.
За здрави цветя слагам счукани черупки от варени яйца. Смесвам черупките с пръста като разсаждам цветята.

# 448
  • Sf
  • Мнения: 808
Unknown_lady, не е нужно да е скъпо противозачатъчно, разбира се. Нямаш ли останали няколко хапченца, може и да са отдавна, не пречи Simple Smile

Само никога не ползвайте утайка откафе като тор!! Аз така си изгорих едни дифенбахии...

Но да се похваля, нали преди време питах за циганче от семе. Е, посадих ги и за една седмица поникнаха малки и нежни филизи. Ще чакам да поотраснат и тогава ще ги засадя в малки съндъчета, даже съм си и харесала такива Simple Smile Сега тръпна да видя какви ли цветове ще докарат някой ден, хи-хи Simple Smile Май ще се наложи доста да почакам...  newsm78

# 449
  • Мнения: 9 095
о винаги съм си била фен на разтворимата тор, ама за кафето съм чувала че много помага и добре че не съм пробвала Laughing

Общи условия

Активация на акаунт