Лъжете ли себе си.

  • 2 050
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 237
Аз разбрах въпроса ти.Доста е сериозен и точен.
Да,аз лъжа себе си .Дори в момента.Живея с предрасъдаци,мисля си че така трябва,щото какво ще кажат хората...В един момент се усещам нещастна,усещам че не това съм аз,че не това искам ! И си задавам въпроса - защо го правя ? Наистина живеем един живот,защо да не правя каквото си искам !?Защо да се залъгвам ден след ден и да правя това което другите очакват от мен ?
И все пак продължавам да живея в един измислен свят,подчинен на това кой ккаво ще каже ако направя еди-какво си... Sad
Защото явно съм слаба.Но един ден ще се осъзная  ,ще добия сила и ще бъда това което АЗ искам !

# 16
  • София
  • Мнения: 1 244
Не..  Rolling Eyes И не си обяснявам, как лъжеш себе си в името на чужда кауза...

# 17
  • Sf
  • Мнения: 808
Лъжа се, ма не си вярвам Simple Smile Което като че ли е по-добрият вариант Simple Smile Щото познавам хора от другия Simple Smile

Абе, тия дни какви са все психо теми в Клю-то  newsm78 На едно място си обясняваме колко пъти се обекосмяваме, на друго - колко пъти обезкостяваме, на трето - пето ...

Ама нищо Simple Smile Понякога си мисля, че хората пускат теми, щото искат точно по заглавието на темата си да си споделят и да си кажат какво им е на езика, душата, сърцето Simple Smile

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Всеки си наглася действителността така, както му е удобно.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 244
Аз май пак не съм разбрала.Напоследък ми се случва, малкият паразит ми е изкльопал мозъка. Умникът на мама.

Все пак:Става въпрос да се нагаждаш към някакво преобладаващо (в обществото, обкръжаващия социум или семейството) мнение? А? Ми не (пак).

Ако е другото "самоизлъгване", правя опити разбира се, но крайно неуспешни. Аз други хора не мога да излъжа, та камо ли себе си.

# 20
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Да,случва се ,но не за много сериозни неща!Например всеки ден си представям как съм оставила цигарите и съм започнала да се храня нормално за да кача 3-4килограма!

# 21
  • Мнения: 183
А ,  как разбираме дали се самозалъгваме или си казваме истината?
Всеки смята себе си за интелигентен човек с богата обща култура, само защото е прочел две или двеста книги , или защото понякога гледа новините.
Как да се самопрецениш , независимо от собственото си Его?
И всяка самооценка не е ли самоизмама за собственото ни чувство за величие?
Или само аз се нуждая остро от психиатър?
 

# 22
  • Мнения: 4 473
Напоследък най-много себе си лъжа Outta Joint

# 23
  • Мнения: 3 248
Често се лъжа. Tired И след всеки път се заричам да не се повтаря. Outta Joint

# 24
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Толкова много та 4ак ми става смеШно понякога,и после много пла4ааааа.........

# 25
  • София
  • Мнения: 5 605
Лъжа се, разбира се  Laughing Друг е въпросът доколко успявам, нескопосан лъжец съм...
Понякога самозалъгването предпазва от разпадане... поне за момента.
С предразсъдъците е малко по-друго - те са някакъв вид опорна система, която ни се налага от малки...  патерици за по-лесно придвижване в непознатия свят. Но то не е точно самозалъгване май.
Peace

# 26
  • Мнения: 7
Попитали един мъдрец:
- Какво е почтена жена?
Мъдрецът казал:
- Това е жена , която има един мъж и един любовник.
- Това не е ли лека жена?
- Леката жена има един мъж и много любовници.
- Това не е ли пропаднала жена?
- Пропадналата жена няма нито мъж, нито любовник.
- Това не е ли самотна жена?
- Самотната жена има само един мъж.
Е ТОВА МНОГО МИ ХАРЕСА-БРАВО

# 27
  • Мнения: 779
Самозалъгвах се дълго време.Опитвах се да с убедя, че чуждото мнение е и мое мнение, опитвах се да се убедя, че щом не съм нещастна,значи съм щастлива...но не успях да се убедя...за това спрях да лъжа себе си и започнах по-често да се вслушвам във вътрешния си глас...не съжалявам за изборът си!

# 28
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
Да,случва се ,но не за много сериозни неща!Например всеки ден си представям как съм оставила цигарите и съм започнала да се храня нормално за да кача 3-4килограма!
аз пък обратното - не пуша, но всеки ден си представям как съм започнала да с е храня нормално и съм свалила три-четири килограма! Mr. Green

# 29
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877

[/quote]
аз пък обратното - не пуша, но всеки ден си представям как съм започнала да с е храня нормално и съм свалила три-четири килограма! Mr. Green
[/quote]

На това му викам здравословно самозалъгване. Току виж си си повярвала. Знае ли човек...?

Общи условия

Активация на акаунт