Боледуване на децата ни - тема 77

  • 18 831
  • 768
  •   1
Отговори
  • shumen
  • Мнения: 18 017
Пускам нова тема,че старата надхвърли 50 страници.

Моме,и аз така бих постъпила.Но според мен за 2 дни не си заслужава да го пускаш на училище да лепне нещо друго.То после уикенда и Понеделник са почивни.

Последна редакция: вт, 27 фев 2024, 09:53 от Рaдост

# 1
  • Мнения: 5 334
Запис.
Малката държи фронта, ние с баща й втасахме.
Аз съм бременна с близнаци в 13та седмица, смуча Хербитусин и лукчета, чай дали мога да си направя, да не прекаля нещо с билките?

# 2
  • Мнения: 1 232
Чай от лайка и от липа би трябвало да може без проблем. Също и Биозин мама пиех през бременността аз.

# 3
  • shumen
  • Мнения: 18 017
Мартина,аз съм пила Биозин мама през бременността.Чай не е лоша идея,но да не се предозираш с билки.

# 4
  • Мнения: 5 334
Имунохелт фемин каза АГ. Ще си взема. Чай за сега няма да пия, смуча си лукчетата и 3 пастила на ден.

# 5
  • Мнения: 6 938
Биозина знам,че като си болна може по два
Осцилококцинум  може  нз колко помага де.

Правих гаргара с кристала алунит на тианде( не правя реклама и не продавам само споделям)
И аз съм бременна.

# 6
  • Мнения: 11 478
Отидох до училището да му взема учебниците - от единия клас от горната паралелка отсъствали 16 деца, от другия - 11. Чудничко, явно сега идва грипът в училище. Дани, ние действаме на принципа - когато са здрави, са на училище. Достатъчно отсъстват когато са болни.

# 7
  • shumen
  • Мнения: 18 017
Моме,и аз съм на този принцип.Но дали няма да е заразен все още.
Аз моя го изпратих и му казах,ако нещо не е добре да ми звъни.

# 8
  • Враца
  • Мнения: 315
Може да ме линчувате, но от както е ученик хич не мисля дали е заразен или не. Ако се чувства добре, няма температура и не е нещо инфекциозно хич не го държа вкъщи. В момента в класа на сина ми има варицела, децата си ходят, няма карантина, всяка седмица има по нов случай, но няма притеснение нито в учителите, нито в родителите. Аз съм спокойна защото той е карал вече варицелата, но съм изненадана, че не се взимат никакви мерки и децата се събират и с деца от другите класове, не се съобщава дори за новите случай.

# 9
  • Мнения: 2 095
Запис и от мен. Малкия си е вкъщи, няма как, много се увеличи хремата като количество и цвета е кофти. Пуснах секрет сутринта, и на своя глава почнах капки Хлорамфеникол, по старите две антибиограми.
Пак влизаме в омагьосания кръг на капките, но вече и с хомеопат не ми се занимава. Ходи на градина, и пак съм благодарна за това, но ето отново носът се явява най-големия проблем.

# 10
  • Мнения: 11 478
Това с варицелата е скандално. РЗИ няма ли становище по въпроса?
Дани, след 4 дни прием на АБ да е заразен ли?!

# 11
  • shumen
  • Мнения: 18 017
Анелия,това с варицелата е скандално.Според мен си е за РЗИ.
Моме,не би трябвало да е заразен след 4 дни прием на АБ.Но това не е ли скарлатиновия стрептокок и карантината там да е 10 дни?

# 12
  • Мнения: 11 478
Никой нищо не ни е казал за карантина, с педиатърката заедно решихме колко време да отсъства от училище. Може и да има значение, че не е със скарлатина.

# 13
  • Мнения: 79
Какви са тия вируси какво е това чудо.Малката вече е по добре ние с баща и втасахме като парцали сме.Той едвам е изкарал на работа,но малката иска разходки аз сили нямам но избутахме днешния ден да видим утрешния.Вече ми писна от вируси че тя повече е с нас болна отколкото да ходи на градина вече ми идва в повече това стоене във вкъщи.

# 14
  • Мнения: 5 274
Никой нищо не ни е казал за карантина, с педиатърката заедно решихме колко време да отсъства от училище. Може и да има значение, че не е със скарлатина.
Има значение, да. Нашето беше със съшата бактерия, но не беше скарлатина. Обадих се даже в градината, никой не ме отрази.

Общи условия

Активация на акаунт