Слагате ли соли в миялната машина?

  • 4 259
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Това, че ползваш таблетки 15 в 1 в никакъв случай не се отразява на индикатора и разходването на сол. Провери дали не ти е сложен на максимална степен- намали го, ще ти харчи по-малко .

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Това, че ползваш таблетки 15 в 1 в никакъв случай не се отразява на индикатора и разходването на сол. Провери дали не ти е сложен на максимална степен- намали го, ще ти харчи по-малко .

За съжаление не е от степените. В Пловдив е една от най-твърдите води.

# 32
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не е така. И при мен е много твърда водата. На машината си имам степени, за твърда вода- степен 1, за всички останали степен 0. Дори и да ти е твърда, щом ползваш таблетки n в 1 няма нужда да слагаш и солта на най-висока степен- намали я, ако е възможно на твоята машина- ако ли не изобщо не слагай, нали в таблетката има. Или не ползвай комбинирани таблетки- абсолютно не виждам смисъл в разхищението, което правиш (е, парите са си твои, ама за какво да даваш повече). Аз също сипвам често сол, но лакмусът ми се запълни изцяло и съм увеличила на 1. Но не ползвам  таблетки със сол, а отделно сол, гланц и препарат. Peace 

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
 Джемма знам, че има степени и ми е настроена на такава, че да пуска мин. количество сол и честно казано солта не ме притеснява по скоро се замислих върху същността на таблетките, дали изобщо съдържат всичко това, което пише че съдържат или е чиста проба реклама(признавам, че и блясък наливам от време на време, че и този бутон присветва). Благодаря, че ме накара все пак да се замисля и ще взема да пробвам с отделни препарати. Аз уж, за да не се занимавам да търся различни неща ги ползвам таблетките, но определено май не са най-удачния вариант.

P.S Ако пък някой обясни какъв е "петия елемент" в таблетките 5 в 1 ще съм адски благодарна.

# 34
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И на мен ми е интересно какви са тези елементи е таблетките над 3 в 1 ? А колкото до таблетките, стана ми интересно защо ползваш всичко + комбинирани таблетки. Няма смисъл. Но пък от друга страна дали се знае за каква вода са дозирани таблетките, но предполагам, че не е за най-меката, но дали са достатъчни за най-твърдата ?  newsm78Аз не ползвам комбинириани таблетки,защото не могат да отделят фазите, например гланцът трябва да е накрая, а тя до тогава се отмива таблетката, какъв е ефектът тогава от нея . Предпочитам си всичко поотделно.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Аз ги ползвам уж за по- удобно, да не тичам всеки път за нещо, което ми е свършило, но факт е че си е балон под налягане.

Искрени извинения на авторката на темата, че я превърнахме малко в диалог с Джемма, но се надявам да е полезно за всички четящи.

# 36
  • Мнения: 3 360
Да,слагам може би на два месеца.Ползвам  прах,сол,гланц отделно и съм доволна. Wink

Общи условия

Активация на акаунт