Тест за овулация - въпроси /тема 17/

  • 4 020
  • 125
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 948
Добре дошли в новата тема  Hug


Тестовете  за Овулация засичат Пика на ЛХ, хормона отговорен за Овулацията.
Нормално е да има един до два, последователни, (+) теста за О.,
три и повече не е нормално и може да показва, че има проблем.



Условия, за правилно проведен тест:
- по едно и също време на деня, от 15.00 до 18.00 часа - избирате си някакъв час и го спазвате
- тестовете за О. се правят от (-) до (-)
- да не сте пили вода и пишкали 2-4 часа, преди теста
Пикът на ЛХ се определя по-лесно, ако  събирате и номерирате тестовете


Тестването започва -  в зависимост от дължината на МЦ

(денят на О. спрямо дължината на МЦ
 - дължината на ЛФ е почти постоянна, за разлика от дължината на ФФ
)


  Тестът за О. е положителен, когато Контролната и Тестовата линия са с еднакъв интензитет или Тестовата е по-наситена от Контролната линия



О. настъпва от 12 до 48-я час, след пика на ЛХ
 



                         Тестът за О., не ви гарантира, че ще има такава.
При домашни условия О. се доказва чрез измерване на БТ.



2 положителни теста и пика на ЛХ


Цервикален секрет
При фертилната ЦС  - нишките са успоредни и подпомагат движението на сперматозоидите
А. Напречно сечение.
Б. Надлъжно



Различните типове ЦС:
L - преди и след Овулаторна фаза,  
S - фертилен прозорец с Овулаторна фаза




Дни с полов контакт, спрямо Овулацията и вероятност за зачеване



Старата тема

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
Успех на всички с опитите

# 2
  • Мнения: 108
Здравейте.Това е тестът ми за овулация един ден след цикъл.По принцип ми е късна на 18,20 ден  .А днес ми е 6 ден от цикъла .Направих го ,защото цял ден ме болят яйчниците и много се изненадах.На какво може да се дължи високото ниво на lh ,според мен показва ,че пика предстои..Не е положителен ,нали ? От два дни пия пикозитол ,дали има някакво значение ? На какво може да се дължи ?

# 3
  • Мнения: 1 323
Elinceto00 ,Инозитол ли пиеш? Моята овулация също беше на 18-ти ден, но откакто го пия овулацията ми се измести на 14-ти ден, а цикълът ми от 30 дневен стана 27 дни. Най-вероятно утре ще е положителен теста.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 948
Здравейте.Това е тестът ми за овулация един ден след цикъл.По принцип ми е късна на 18,20 ден  .А днес ми е 6
Скрит текст:
ден от цикъла .Направих го ,защото цял ден ме болят яйчниците и много се изненадах.На какво може да се дължи високото ниво на lh ,според мен показва ,че пика предстои..Не е положителен ,нали ? От два дни пия пикозитол ,дали има някакво значение ? На какво може да се дължи ?
Здравей!
Тестът е (-), но засича по-високи нива на ЛХ.
Причини - ПКЯ, ЗФ, киста.... НЯР...
Възможно е да е просто инцидент, т.е. не бързай да се притесняваш, но го имай предвид - че си с по-високи нива на ЛХ, а не че трябва да е непременно нещо страшно Simple Smile
Желателно е да те видят на УЗ.
Може да направиш няколко поредни ФМ... да провериш хормони те на 3 тен от МЦ и т.н.
Тестът за О. се прави от 15 до 18.00ч. като 2-3 ч. преди това не трябва да се приемат течности и да се ходи до WC.
Ako не са спазени условията, винаги може да се появят подобни отклонения, които да те притеснят и да се чудиш какво се случва.
Тестовете за О. трябва да се правят в един и същи част, +/- 30 мин.... защото така ще ловиш един и същ диапазон/част от дененощната графиката (циркадния ритъм)  на пулсацията на ЛХ.  Поради тази причина се правят и само един път на ден... за да не те объркват и да са максимално показателни ( а не фалшив резултат)

# 5
  • Мнения: 745
Напълно е възможно да си с ранна О този месец, ако пикът е днес, т.е 7ми ден, О може да е утре 8ми ден или 9-ти. Аз съм имала толкова ранна О.

Здравейте.Това е тестът ми за овулация един ден след цикъл.По принцип ми е късна на 18,20 ден  .А днес ми е 6 ден от цикъла .Направих го ,защото цял ден ме болят яйчниците и много се изненадах.На какво може да се дължи високото ниво на lh ,според мен показва ,че пика предстои..Не е положителен ,нали ? От два дни пия пикозитол ,дали има някакво значение ? На какво може да се дължи ?

# 6
  • Мнения: 108
Здравейте.Това е тестът ми за овулация един ден след цикъл.По принцип ми е късна на 18,20 ден  .А днес ми е 6
Скрит текст:
ден от цикъла .Направих го ,защото цял ден ме болят яйчниците и много се изненадах.На какво може да се дължи високото ниво на lh ,според мен показва ,че пика предстои..Не е положителен ,нали ? От два дни пия пикозитол ,дали има някакво значение ? На какво може да се дължи ?
Здравей!
Тестът е (-), но засича по-високи нива на ЛХ.
Причини - ПКЯ, ЗФ, киста.... НЯР...
Възможно е да е просто инцидент, т.е. не бързай да се притесняваш, но го имай предвид - че си с по-високи нива на ЛХ, а не че трябва да е непременно нещо страшно Simple Smile
Желателно е да те видят на УЗ.
Може да направиш няколко поредни ФМ... да провериш хормони те на 3 тен от МЦ и т.н.
Тестът за О. се прави от 15 до 18.00ч. като 2-3 ч. преди това не трябва да се приемат течности и да се ходи до WC.
Ako не са спазени условията, винаги може да се появят подобни отклонения, които да те притеснят и да се чудиш какво се случва.
Тестовете за О. трябва да се правят в един и същи част, +/- 30 мин.... защото така ще ловиш един и същ диапазон/част от дененощната графиката (циркадния ритъм)  на пулсацията на ЛХ.  Поради тази причина се правят и само един път на ден... за да не те объркват и да са максимално показателни ( а не фалшив резултат)
Пускала съм ги - наред са,теста го направих в 8 вечерта ..Днес направих отново и е доста по -бледа ..

# 7
  • Мнения: 34


Ами отказах се… Обикновено цикълът ми е около 26 дни, като в някои месеци варира 28, 29. До сега не бях следила О с ленти, но винаги по приложение дава дата за О, а аз я усещам няколко дни след това, по цервикалната слуз. Вчера ми беше 19 ден от цикъла и правихме опит, дано се е получило. Имах болки в яйчниците, но този месец не забелязах цервикална слуз.

# 8
  • Мнения: 745
Цервикалната слуз е преди О, не след нея. А и не винаги е фактор, че липсва О. Имам приятелка, която няма. Е, има си 3 деца.

# 9
  • Мнения: 34
Цервикалната слуз е преди О, не след нея. А и не винаги е фактор, че липсва О. Имам приятелка, която няма. Е, има си 3 деца.

Имам предвид, че я усещам няколко дни след датата, на която е посочено на календара, че съм в овулация. Това ме навеждаше на мисълта, че съм с по-късна овулация. Пак казвам, до сега не съм я следила с ленти, но явно, че и с тях не ми се получи. Joy

# 10
  • Мнения: 1 323
Unicorn94, при толкова къса ЛФ (периодът от овулация до цикъл) няма как да се получи бременност, т.е. трябва да е поне 11 дни. Ако овулацията ти е на 19-ти ден, а ти дойде на 26-28-ми ден ЛФ е 7-9 дни. С втората бременност забременях на 19-ти ден, но цикълът ми тогава беше около 30 дни. Съветвам те, ако си с късна овулация и кратък цикъл на 26-ти ден да започнеш някакви добавки. Аз откакто приемам Инозитол овулацията ми се измести на 14-ти ден.

# 11
  • Мнения: 745
Ооо, ама не го гледай този календар Grinning следи си тялото, щом имаш симптоми
Цервикалната слуз е преди О, не след нея. А и не винаги е фактор, че липсва О. Имам приятелка, която няма. Е, има си 3 деца.

Имам предвид, че я усещам няколко дни след датата, на която е посочено на календара, че съм в овулация. Това ме навеждаше на мисълта, че съм с по-късна овулация. Пак казвам, до сега не съм я следила с ленти, но явно, че и с тях не ми се получи. Joy

# 12
  • Мнения: 34
Unicorn94, при толкова къса ЛФ (периодът от овулация до цикъл) няма как да се получи бременност, т.е. трябва да е поне 11 дни. Ако овулацията ти е на 19-ти ден, а ти дойде на 26-28-ми ден ЛФ е 7-9 дни. С втората бременност забременях на 19-ти ден, но цикълът ми тогава беше около 30 дни. Съветвам те, ако си с късна овулация и кратък цикъл на 26-ти ден да започнеш някакви добавки. Аз откакто приемам Инозитол овулацията ми се измести на 14-ти ден.
Понякога се случва да е 29-30 дни. Ще видя този месец как ще е и ще се консултирам с АГ за добавки.

# 13
  • Мнения: 108
Здравейте .Мнение за тестовете за овулация twip? Добри ли са ? Досега съм ползвала само clear ovu,но вече в никоя аптека не ги намирам ...

# 14
  • Мнения: 21
Да, аз ги ползвах и съм много доволна. Много точно ми отчитаха.

Общи условия

Активация на акаунт