Често боледуване при дете на 13 години

  • 708
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 618
Здравейте, не знам какво се случва тази година, но дъщеря ми, която е на 13 години от Коледа до сега боледува три пъти. Това не е типично за нея. Лекарите смятат, че са вируси. Миналия месец вирусната инфекция прерасна в бронхит и пи антибиотик. Свърши го на 16.02. От събота пак е с температура до 38,7. Вчера бяхме на преглед - педиатърът заключи вирус. Има кашлица, която е в гърлото. Дишането и гърлото са чисти според него. Направо съм в стрес.
Страх ме е това често боледуване да не е признак на някоя лоша и неизлечима болест. Чудя се дали да не изискам от личната кръвни изследвания. Вече не знам и какво да давам за имунитета. Пие Алайф.
Дайте съвети, моля ви. Ще се побъркам!

# 1
  • Мнения: 13 806
Бих препоръчала консултация с алерголог, за да се изключи алергия която да изтощава имунната система.

# 2
  • Мнения: 618
Бих препоръчала консултация с алерголог, за да се изключи алергия която да изтощава имунната система.
Благодаря! Не съм се сетила. Тя досега освен алергия от цъфтежи през пролетта друга няма, но пък май алергии могат да се отключат по всяко време.

# 3
  • Мнения: 46 516
Кръвни + секрет от носа и гърлото. Ако изследванията не покажат причина, алерголог.

# 4
  • Мнения: 13 806
Бих препоръчала консултация с алерголог, за да се изключи алергия която да изтощава имунната система.
Благодаря! Не съм се сетила. Тя досега освен алергия от цъфтежи през пролетта друга няма, но пък май алергии могат да се отключат по всяко време.

моята дъщеря е така. Трябваше да направи няколко бронхита годишно, и да почне д ами поддържа температура 37.2-37.4 без други симптоми за да се сепнем че нещо не е наред. Оказа се че има алергии към полени и някои храни, макар да "невидими" ... а за полените такива,   дето цъфтят от януари до октомври макар и да не виждамецъфтежа им. В момента тя е с бронхиална астма резултат от нашето моткане и за да не стигнете до там отидете на алерголог. Алергиите са странни подценявани от нашето здравеопазване.

# 5
  • Мнения: 2 722
След едно боледуване се разклаща имунната система и идва втори, трето. Детето храни ли се добре, активно ли е, пробиотици, как е настроението?

# 6
  • Мнения: 618
След едно боледуване се разклаща имунната система и идва втори, трето. Детето храни ли се добре, активно ли е, пробиотици, как е настроението?
В неделя лежа и яде много малко. Вчера и днес е активна - ходихме на разходка, писа домашни и учи уроци. Днес вече си яде добре.
Току-що се връщаме от пулмолог. Има хрипове вляво и ще пие Клацид. Снимка й е правена миналия месец и затова не иска да правим нова. Пусна кръвни изследвания. Общо взето се съмнява за пневмония, но не е сигурна. Отново на преглед сме след седмица.

Последна редакция: ср, 06 мар 2024, 17:44 от Блатно кокиче

# 7
  • Мнения: 3
Следете състоянието с приема на Клацид. Тази година този антибиотик, изобщо не помага и се стигна до болница. Оказа се не само при нас, а масово.

# 8
  • Мнения: 618
Следете състоянието с приема на Клацид. Тази година този антибиотик, изобщо не помага и се стигна до болница. Оказа се не само при нас, а масово.
Ще следим. Благодаря!
Днес е без температура. Надявам се да не вдига повече и да се оправя.

Общи условия

Активация на акаунт