Сайт за ЕБХ

  • 16 739
  • 253
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 947
   ОК, Поли, ще хвана нещо за ушите за превод, но преди това ще съобщя какво е. Аз се наемам да превеждам
за ЕБХ и Носене, защото от това разбирам. Simple Smile Лидлоф ми е непознато като материя и тепърва трябва да чета.
Разбира се - засега. Simple Smile

   - Безгрижни родители
   - Безгрижни родители - загрижени баби  Laughing     (безгрижен не значи безгрижовен и загрижен не значи грижовен) Wink
   - Безгрижно детство
   - Лесно родителство
това са моите идейки, просто ей така
   Няма да ви казвам коментара на мъжа ми за "Преоткрито родителство", когато го попитах какво му говори
словосъчетанието. Излезе, че не е нищо общо с идеята. Laughing

# 181
  • Мнения: 373
А на мен първоначалната идея на Поли за име най-много ми допадаше - едно просто лично име, точно като Рожана - така е хем просто, хем универсално, хем непретенциозно! Всички други имена могат да извикват всякакви асоциации.
И какви са асоциациите на мъжа ти, Анна?

Хайде, стига толкова, че ми направиха забележка, че много дълги постинги съм била писала...  Blush.
Стига бе, Поли, не ми се връзвай!  bouquet

# 182
  • Мнения: 462
Аз се наемам да превеждам
за ЕБХ и Носене, защото от това разбирам. Simple Smile Лидлоф ми е непознато като материя и тепърва трябва да чета.

Лидлоф също говори за ползата от носенето. Мернах някаква нейна статия за "Ръчния период" на нейния сайт, т.е. за периода, в който бебето има нужда да е на ръце (да бъде носено). Също така на нейния сайт има и препратка към сайта на Бауер Wink, където пък има положителен коментар за нейната книга. Малко нещичко има преведено от нея като част от един разказ - "Не се бойте от бебето на ръце" - чела ли си го?

Казвам ти това като информация - ти си харесай, което да ти е по сърце!

И аз се присъединявам към молбата на jabushka да ни разкажеш какво е казал мъжът ти. Да си призная и моят нещо не беше много очарован. Обикновено като му кажа някоя гениална моя идея той веднага казва: "О, да, чудесно!", а този път нещо измрънка... Аз се доверявам много на неговата преценка, защото не знам как, но умее да слуша сърцето си... Тая работа на мен определено ми е доста по-трудна...

# 183
  • Мнения: 1 947
  Добре, Поли! Ще погледна. За бебето на ръце съм чела, май съм се и разписала преди доста време, когато нямах бебе. Simple Smile
Просто не бях чела нищо от тази авторка и нямах представа за какво иде реч.
  Аз казах, че няма да кажа какво е казал Grinning моичкият, но в общи линии нещо като - някой, който тотално е
забравил, че има деца и изведнъж решава да се промени и... ей такива отнесени... Преоткрил е себе си по-скоро.
Но неговото мнение не е меродавно де, попитах го като човек извън действията в тези странички. И аз се
доверявам на неговата оценка, защото е много инстинктивен (жалко, че се подава на влияния, та понякога ни в клин,
ни в ръкав получавам странни въпроси относно гледането на детето, които знам че не измислил той, а ми ги задава по поръчка...)
.
  Обаче и аз искам да знам коя е Мери.  Whistling

# 184
  • Мнения: 3 810
Направих всичко.

# 185
  • Мнения: 373
Поли, и всички останали "съдружнички"!  Wink
Зная, че аз все още нищо не съм направила и все още си имам задачката да си преправя статията и да преведа онази глава от антроположката, за която ви казах, освен това, откакто прочетох Лидлоф, ми е мечта да я преведа на български (Поли, според мен тя е една от основоположничките на идеята за необходимостта на бебето да бъде носено) Но си мислех като цяло - събрали сме/сте ужасно много материали, но... дали не са прекалено много!? Не е ли добре да се започне с мъничко? Коя майка има възможност толкова много да прочете! От собствен опит знам, че видя ли много написано, направо бягам, защото си давам сметка, че нямам време да се захващам! Това е едно. Второ, човек може да се изгуби и напълно обърка в толкова много написано! От много четене глава боли! Съвсем сериозно мисля така! Затова много харесвам идеята за форум, за място за обсъждане на неща и проблеми, а не толкова за четене и четене и четене на информация, защото повече вярвам в практиката, отколкото в теорията! А вие се утрепахте да събирате, класифицирате, подреждате, превеждате! Аз нищо не съм направила и не мога да разбера кога намирате време за това!
Поздрав,   bouquet

# 186
  • Мнения: 485
Завърших превода
Ключови потребности на раждащата жена

Моля добавете към раздел "Раждане" език - български

# 187
  • Мнения: 462
Ураааааааа!!!

Тупна и първият плод!

Присъждам на Duol медал за първенец!

# 188
  • Мнения: 3 161
Поли, и всички останали "съдружнички"!  Wink
Зная, че аз все още нищо не съм направила и все още си имам задачката да си преправя статията и да преведа онази глава от антроположката, за която ви казах, освен това, откакто прочетох Лидлоф, ми е мечта да я преведа на български (Поли, според мен тя е една от основоположничките на идеята за необходимостта на бебето да бъде носено) Но си мислех като цяло - събрали сме/сте ужасно много материали, но... дали не са прекалено много!? Не е ли добре да се започне с мъничко? Коя майка има възможност толкова много да прочете! От собствен опит знам, че видя ли много написано, направо бягам, защото си давам сметка, че нямам време да се захващам! Това е едно. Второ, човек може да се изгуби и напълно обърка в толкова много написано! От много четене глава боли! Съвсем сериозно мисля така! Затова много харесвам идеята за форум, за място за обсъждане на неща и проблеми, а не толкова за четене и четене и четене на информация, защото повече вярвам в практиката, отколкото в теорията! А вие се утрепахте да събирате, класифицирате, подреждате, превеждате! Аз нищо не съм направила и не мога да разбера кога намирате време за това!
Поздрав,   bouquet

Абсолютно подкрепям. Аз нещо подобно имах предвид като говорех за авторските статии. Но и да не са авторски - нека са няколко само, но добре подбрани и ключови, а останалото да е дискусията между майките; няма кой да чете тонове статии, а и язък за труда на превеждащите, ако всичко се струпа така накуп.

# 189
  • Мнения: 485
Поли, и всички останали "съдружнички"!  Wink
Зная, че аз все още нищо не съм направила и все още си имам задачката да си преправя статията и да преведа онази глава от антроположката, за която ви казах, освен това, откакто прочетох Лидлоф, ми е мечта да я преведа на български (Поли, според мен тя е една от основоположничките на идеята за необходимостта на бебето да бъде носено) Но си мислех като цяло - събрали сме/сте ужасно много материали, но... дали не са прекалено много!? Не е ли добре да се започне с мъничко? Коя майка има възможност толкова много да прочете! От собствен опит знам, че видя ли много написано, направо бягам, защото си давам сметка, че нямам време да се захващам! Това е едно. Второ, човек може да се изгуби и напълно обърка в толкова много написано! От много четене глава боли! Съвсем сериозно мисля така! Затова много харесвам идеята за форум, за място за обсъждане на неща и проблеми, а не толкова за четене и четене и четене на информация, защото повече вярвам в практиката, отколкото в теорията! А вие се утрепахте да събирате, класифицирате, подреждате, превеждате! Аз нищо не съм направила и не мога да разбера кога намирате време за това!
Поздрав,   bouquet

Абсолютно подкрепям. Аз нещо подобно имах предвид като говорех за авторските статии. Но и да не са авторски - нека са няколко само, но добре подбрани и ключови, а останалото да е дискусията между майките; няма кой да чете тонове статии, а и язък за труда на превеждащите, ако всичко се струпа така накуп.

И аз съм съгласна.  Мисля, че списъците с линкове на различни езици, които сте направили, трябва да се сложат в раздел "Полезни връзки" или нещо подобно. А в Библиотеката да има по 2-3 статии за всеки раздел. Например:
Раждане - Лебойе и Мишел Оден
Кърмене - Хана Лотроп
ЕБХ - Ингрид Бауер (мисля, че за ЕБХ вече има достатъчно материали)
и т.н.
Затова и казах, че един-двама трябва да подбират материалите, а не всеки да си превежда каквото си иска.

По повод на Преоткритото родителство - на мен точно мъжът ми ми помогна да стигна до тази формулировка. Аз му обясних какви са ми идеите, а той ми подсказа думичката. Много се доверявам на мъжо, той също е от татковците, които си слушат сърцето, например, с ЕБХ се справя по-добре от мен. Ама оставете ги мъжете - на вас харесва ли ви? Засега чух само мнението на Поли и jabushka. Аз продължавам да си харесвам предложението, но вие решавате  Peace

И още нещо - направих виртуален фото-албум, в който да събираме снимките, които бихме могли по-нататък да използваме за сайта. Снимки на сучещи бебета, снимки на бебета над легенче, бебета в слинг, цветя, пейзажи, бременни мами и каквото още се сетите. Добавих няколко мои снимки. Албумът е скрит - ще ви изпратя линка и паролата на ЛС, за да разглеждате и добавяте свои снимки. Ако забравя някого, моля не се сърдете, просто ми се обадете на лични.

# 190
  • Мнения: 3 810
Албумът е скрит - ще ви изпратя линка и паролата на ЛС, за да разглеждате и добавяте свои снимки. Ако забравя някого, моля не се сърдете, просто ми се обадете на лични.

За което- благодарим!  bouquet

Разгледах снимките- много сте чаровни и двамата.
Аз си позволих да кача няколко, но май само 4 и 5 са за кърмене и слинг, а не си позволих да създавам нов албум...
Качих ги в цял размер, но по мое мнение трябва да минат през обработка...това предполагам людмил ще прецени, като дойде ред за сайта...
Парадокс е че така и нямам снимка със слинг Joy

А цветя и пейзажи имам бол- но каква е идеята?

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 10:12 от mimi_kir

# 191
  • Мнения: 462
Емем ме зарази с добро настроение с нейните предложения за домейн. Още ми държи влага  Joy.

Та, наистина, си мисля, че е добре в името да има нотка чувство за хумор. А и предложенията на анна в. ми потвърждават това усещане. Ето какво ми дойде на мен в главата:

www.divotozove.***

 Mr. Green

# 192
  • Мнения: 485
Емем ме зарази с добро настроение с нейните предложения за домейн. Още ми държи влага  Joy.

Та, наистина, си мисля, че е добре в името да има нотка чувство за хумор. А и предложенията на анна в. ми потвърждават това усещане. Ето какво ми дойде на мен в главата:

www.divotozove.***

 Mr. Green

В такъв случай подходящо подзаглавие е ИНСТИНКТИВНО РОДИТЕЛСТВО.

# 193
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
ИНСТИНКТИВНО РОДИТЕЛСТВО.
От всичко тук изписано мисля, че това най-точно описва и синтезира нещата.

# 194
  • Мнения: 549
Моето предложение е природа - priroda.com или org и т.н.
Нали говорим за мъдростта с която природата е устроила нещата? освен това съдържа род, напомня за свързаните с това неща - раждане, предлога при - предполага близост, българско е, кратко и лесно за изписване.
Приемам критики  Simple Smile
Информацията в сайта не трябва да е малко, а добре организирана.

Общи условия

Активация на акаунт