Сайт за ЕБХ

  • 16 691
  • 253
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 462
За секцията за ЕБХ - аз мислех да напиша авторска статия, максимум 2 странички като обобщение на преведените материали + всичко, което се изписа досега във форума + моето лично виждане. Но ще видим дали музата ще ме посети скоро.

А! И браво за ентусиазма!!! Идеята на Емем вече има реализация - това е чудесно!

# 241
  • Мнения: 1 161
Емем, не е въпросът в притеснението, а за това един от главните участници да каже нещичко. Ludmil, моля те, ако смяташ да го правиш този сайт участвай в темата и чети какво сме писали! Ако си решил да не го правиш, моля те кажи ни подробно своите съображения! Благодаря Hug!
Здравейте!
Имах идеята аз да се захвана с направата на сайта или поне дизайна му. После осъзнах нещо важно (според мен) -- ЕБХ, раждане у дома, слинг, кърмене и др. не трябва да са самоцел. Те са просто стъпалце на стълбата, но целта е да прехвърлим стената от догми, с която обществото ни е заградило. Ето, първият мит падна -- "БЕБЕТАТА МОГАТ да бъдат чисти и самостоятелни БЕЗ ПАМПЕРСИ", първото стъпало е положено и можем да стъпем и надникнем над стената -- отатък нея децатата играят свободни, ИСТИНСКИ щастливи. Това е, защото са опознали любовта и близостта чрез ЕБХ, слинга, кърменето, но има и още нещо...  Те знаят как да останат винаги щастливи. Има още стъпала да изкачим за да отидем при тях и научим как става това.
С други думи, за да бъдем истински родители необходимо е да опознаем и ние тези стъпала (закони). Но на тях не са ни учили училище, от радиото или телевизора. Това са законите за привличането, законите за възмездието, законите за баланса... 
Уви, в непознаването на тези закони ние се лутаме, нарушаваме ги, получаваме веднага ответните цицини по главите после направим правилна крачка (макар и неосъзнато) и ни провървява и така до безкрай. И за повечето хора, които познавам, животът е едно такова лашкане наляво-надясно, сбор от "късмет" и "несполуки".

Та, това, което искам да кажа е: едно дете трябва да израсне с осъзнато родителство, в среда в която родителите имат правилни, хармонични мисли, постъпки и действия. Това е много важно стъпало. В противен случай може да имат перфектно раждане във вода,  да го гледат с ЕБХ, слинг и каквото ви хрумне но в крайна сметка то да стане разрушител в мислите и постъпките си, защото не може да ги владее и не може да реагира правилно на предизвикателствата в живота.  Единствено с личния си пример родителите ще му покажат как се реагира правилно, как се общува правилно... Но първо самите те трябва да научат тези неща...

Всички ние в малка или голяма степен повтаряме модели на поведение и мислене, заложени от родителите ни и обществото. Някои от тях са добри, но други са вредни. И докато ние, родителите, не си наложим правилни усилия волево и съзнателно да премахнем това тежко наследство, ще обременяваме собствените си деца. И не е само това. Ще ги разболяваме и убиваме, защото според строгия закон на Хармонията, не знаещ жал и състрадание, децата плащат за грешките на родителите си.

Ще цитирам тук думите на един голям учител, който обяснява този закон:
  • 52. И докато не разберете, че виновни сте вие самите, опитите да се премахва скръбта от Земята ще бъдат безсмислени, нищо няма да се получи.

    53. И тъй като човек толкова време е пребивавал далече от познанието на великата Любов, на Волята на Бога, трудните събития продължават вече хилядолетия.

    54. Опита ли се човек да застане на пътя на Истината, веднага получава много точно маса удари и веднага се срива.

    55. А коренът на всичко това е в неправилното ви възприемане на реалността и лъжливите ви реакции с такива изблици на отрицателни емоции, които са извънредно разрушителни за заобикалящия свят и за цялото битие. Вие ставате изключително вредоносни в Мирозданието.

    56. И ако вашата вътрешна агресия превиши допустимото ниво и станете опасни за реалността около вас, вие ще бъдете унищожени, ще бъдат създадени всички условия да бъде прекратено вашето настоящо битие именно за ваше благо, за да не се изчерпите окончателно.

    57. Затова, за мнозина, смъртта става просто необходима, тъй като вътрешната им агресия е толкова голяма, че става опасна за цялото битие.

    58. Затова Природата започва да нанася точни удари, изхвърляйки отрицателното явление, което разрушава Нейната хармония.

    59. А, когато агресията чрез родителите се предава на децата, децата, даже без да го осъзнават, излъчват от себе си тази агресия и също попадат под суровия отговор на Природата, която ги спира, опитвайки да изхвърли този вирус.

    60. Независимо дали децата разбират своите действия или не, Природата чувства отрицателното действие, което разрушава създадената от Твореца Хармония и следователно ще се постарае да унищожи този вирус, в когото и да се намира: дете, младенец, жена, старец ­ Тя ще го изтръгва.

    61. Ако разберете този закон, ще успеете да избегнете много скърби, на които сами давате тласък.

    62. Скърбите започват от невярната оценка на събитията и тогава настъпва тежка, бурна отрицателна реакция, негодувание, недоволство, сурови постъпки, основани на осъждането на ближния, и се получава верига от разрушителни действия, които носят скръб и на вас самите, и на вашите деца, и на цялата заобикаляща Природа.

    63. Трябва да променяте себе си, а не околните, защото са ви причинили болка.

    64. Не се опитвайте да намерите виновен за своята болка навън, а се опитайте да намерите причината вътре в себе си, тъй като виновни за вашата болка не съществуват. Промените ли себе си, тогава и болката няма да идва при вас.

Твърде малко се знае за тези закони, затова реших да работя върху следващото стъпало -- ОСЪЗНАТО родителство, ДУХОВНО родителство. Защото вярвам, че родителите, които искат да отгледат децата си не просто природосъобразно, а като жители на едно ново човечество, трябва да опознаят тези всмирни Закони. Само така децата им ще получат чрез тях правилната основа за бъдещето.

Следващото стъпало е нужно, за да може който е готов и желае, да продължи нагоре...

Желая успех с ЕБХ! До нови срещи!

P.S.
Между другото, можете да пишете и  ето тук.

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 15:48 от Ludmil

# 242
  • Мнения: 373
63. Трябва да променяте себе си, а не околните...
Хубаво, Людмиле. Или, ако се върнем още малко по-назад от "учителя" към Самия Такъв, можем и да го кажем с Неговите думи: "Не се опитвай да извадиш сламката от окото на ближния си, а първо извади гредата от своето."

# 243
  • Мнения: 3 161
Прекрасна снимка. Само че не знам тази стълба къде води - към небето ли? Защото ми се струва възможно и друго - да паднеш от върха й от другата страна на оградата, където може да има прекрасна градина, ама може и помийна яма... за съжаление не става ясно.

# 244
  • Мнения: 485
Людмил, наистина така е по-добре за всички ни. Разделяме се без лоши чувства, надявам се. От мен успех.

# 245
  • Мнения: 155
Off

 Hug Здравейте приятели !

Вече и ние сме на линия - появи се дългоочаквания човек !!!

Исках да ви споделя за щастливото събитие и да ви кажа, че имам голяма нужда от вашата подкрепа. Ако някой иска да ми пише може да го направи на skype - nikiharis

Тази снимка е от първия ни ден заедно

# 246
  • Мнения: 462
Здравей, Мама Ежка!

Аз все се каних да обява, че си родила и да те поздравя публично и ей, на - докато се наканя и ти сама се появи!

Желая ти малкото човече да изпълни Дома ви с много слънце, любов и умивки и да не ви напуска духът на доброто настроение!

Знам, че сега ти е доста напрегнато покрай бебчо. Надявам се нещата да си идват по местата малко по малко така, че да не нарушавате хармонията между вас, а само да я правите още по-красива!

Бих се радвала, ако имаш възможност да пишеш при нас в Multiply. За въпроси и уточнения или някакви проблеми с влизането там се обръщай към Duol.

 Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 247
  • София
  • Мнения: 12 233
   Честито Мама Ежка  Simple Smile Пожелавам малкото човече да ви носи много радост и щастие  Simple Smile Всички ще помагаме с каквото можем. Hug
   Вече веднъж прочетох че сте се преместили някъде, но не обърнах особено внимание. С това хубаво време все не ми остава някой свободен час да ви обърна внимание. Бихте ли ме светнали къде сте се преместили?
   Да се похваля отскоро малките си обръщат внимание и почти се заиграват  Simple Smile

# 248
  • Мнения: 3 810
Честито на Мама Ежка и от мен!

# 249
  • Мнения: 549
честито   bouquet

# 250
  • Мнения: 485
Мама Ежка, честито и от мен, макар и с голяяямо закъснение! bouquet Да ви е живо и здраво човечето, да се радвате много един на друг  Hug Как вървят нещата при вас?  Grinning

     Вече веднъж прочетох че сте се преместили някъде, но не обърнах особено внимание. С това хубаво време все не ми остава някой свободен час да ви обърна внимание. Бихте ли ме светнали къде сте се преместили?
 

Да споделя с вас какво успяхме да направим до този момент.
Това все още не е сайт, а място за общуване, където в тесен кръг обсъждаме най-различни теми, свързани с "естественото" майчинство. Освен това там събираме нашите статии, преводи, снимки, полезни линкове и др. Темите, които обсъждаме, са видими само за членовете на групата. Вие можете да се присъедините към нас, трябва само да се регистрирате на www.multiply.com, после да ми кажете ID-то си, а аз да ви изпратя покана.
Ето го и мястото: http://naturalparenting.multiply.com
И раздел ЕБХ: http://nodiaper.multiply.com
Пак казвам, това не е точно сайт, но трябва да се започне отнякъде.
Aila, lilfi, Мама Ежка, ще се радваме да ви видим при нас в Мултиплай.
lilfi
, ако искаш изпрати ми твоя превод за да го кача и него там.

# 251
  • София
  • Мнения: 2 162
Дуол, къде да ти пратя превода?

# 252
  • Мнения: 3 161
Хайде, естествени майки, идвайте в Multiplly, чакаме ви!

# 253
  • Мнения: 485
Лилфи, отговорих на ЛС Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт