Сайт за ЕБХ

  • 16 706
  • 253
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 810
Още не съм актуализирала файла- така че не можете да видите промените, но следобед и това ще стане.
Тичам по задачи! Stop

# 226
  • Мнения: 462

mimi_kir, би ли погледнала дали тези ги има в списъка, който Мама Ежка приготви и публикува, и ако не - да ги добавиш!

Добавих списъка на Мама Ежка . Как съм го пропуснала? ooooh!
Тези линкове ги няма в нейния списък. Но моля кажете в кой раздел и какво да пише след линка.


Eто другите сайтове:
http://www.familiesfornaturalliving.org/
http://www.brucelipton.com

За тези имаме официално разрешение за превод.


mimi_kir, пак към теб е това ! Леле, че май много се обръщам към теб в тоя постинг.

Какво да ги правя? newsm78

Ме н ме пишете роботче- не мога да вземам решения кое как да се озаглави и къде да се сложи Hug


Ludmil, моля те като даваш някакви линкове задавай  заглавие, език на който са написани и рубрика, в която да се намират. Това вече го говорихме няколко пъти.

# 227
  • Мнения: 155
Опитвам да си кача снимките, но ми пише че файловете са невалидни, а са формат jpg. ПОмагайте

# 228
  • Мнения: 485
Ами не знам  newsm78 Прати ми ги по и-мейл да ги кача аз. duol@abv.bg

# 229
  • Мнения: 485
Здравейте всички!

Темата е все още жива, дори по-жива отвсякога, просто основните участници се изнесохме на едно тайно местенце за да си обсъждаме текущите въпроси. Всички сте поканени там, стига да искате, обадете ми се за да ви изпратя линк и парола на ЛС.

Поли, само да кажа, че анна в. ми "отпусна" два линка от нейните, с които ще се захвана, докато "вляза" по-добре в материята  Simple Smile Не разбрах обаче преводите къде отиват? Тук ли да ги пускам (респективно в новата тема)? А ако са дълги? Да ти ги пращам мейл някякъв и направо да отиват за сайта?

phil, докъде си стигнала с тези материали? Моля те сподели какви точно са те, за да не се получи дублиране и да не ги превежда в същото време някой друг.

  Вижте тук открих преведено доста от книгата на Сиърс - http://www.babysling-lana.hit.bg/index.html
  Въпреки че бях влизала досега не бях отваряла точно този линк. Има интересни неща  Simple Smile

Я виж ти! Открила си на Светлана сайта!!! yes Тя шие слингове, и моите е ушила! И е сложила горката Анна, спяща в слинга, на заглавната си страница!

Давай!
Но аз имам и едно друго предложение: jabushka май беше казала, че е искала да се преведе цялата книга на Лидлоф, и аз имах такива намерения. Но също и книгата на Сиърс си струва... и други разни, де... Та, мисълта ми е - не може ли да помолим някое издателство да издадат тези книги на български! Ако е нужно можем да направим и подписка...

    newsm10И аз съм си мислила за това. Няма никаква литература на български и би било страхотно. Аз не съм преводач.
   Тази част на Лидлоф е кратка, все пак мога да я преведа. Wink
Да, мечтая си да преведа тази книга един ден! С огромно удоволствие! Преводачеството ми е едно от любимите занимания! Но тов, което си дала като линк, от Лидлоф ли е? Трябва да го погледна!.... (да, даа, зацепих, впоследствие)

Какво съвпадение! И аз си мечтаех да преведа книгата на Лидлоф на български, направи ми много голямо впечатление, две седмици след като я прочетох имах страхотно настроение и гледах на света по съвсем различен начин. Предложението на Поли да се свържем с някакво издателство е страхотно! Както и предложението да се преведе на български книгата на доктор Сиърс. Мисля, че е по-добре да се започне с нея. Тя обхваща много различни аспекти на отглеждането на бебето, подробна е и би могла много добре да подготви почвата за да може по-нататък да се преведат и други книги. Вие какво мислите?

анна в., успя ли да прегледаш немския и българския списъци? Всичко наред ли е с тях? Докъде стигна с превода на статията на Лидлоф?

Aila, все още чакаме снимки от теб  Grinning Имаше една много готина снимка с двете мадами в слинга - би било страхотно да я качиш, както и други снимки. Предполагам, че си получила паролата. Избра ли си нещо за превод и ако да, би ли споделила с нас какво е?

Не си довърших постинга, малкия се събуди. Ще продължа по-късно.

# 230
  • София
  • Мнения: 12 253
  За снимките ще накарам таткото да ме снима тези дни и ако се харесам ще кача някой. Лошото е и че двата ми слинга са прецакани и със слинг няма май да стане. А онази на която съм с двете беше просто опит и  хич не ми беше удобно да ги нося така и затова не мисля че е подходящо да  я качвам.
   А за снимките ми искаше някакво потвърждение на пощата...
   За превод така и неразбрах аз ли да си избера нещо конкретно или вие ще кажете. Иначе съм започнала една за кърменето на близнаци.

# 231
  • Мнения: 1 947
  Duol, болна съм и от време на време прехвърчам до компютъра само да видя в "тайното местенце" какво става. Надявам се да имам сили другата седмица.

# 232
  • Мнения: 155
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=6462' -Ето тук са някои от моите неща. Нямам време сега да ги пращам на мейл, затова влезте и ги вижте.

  Забележка - още не съм питала родителите на децата дали са съгласни - вие ги качете на пробния (доколкото разбирам) сайт, а вече за крайния сайт ще ги питам

# 233
  • Мнения: 485
А за снимките ми искаше някакво потвърждение на пощата...
За превод така и неразбрах аз ли да си избера нещо конкретно или вие ще кажете. Иначе съм започнала една за кърменето на близнаци.

Ако се логваш с ID-то и паролата, която ти пратих, не би трябвало да ти иска потвърждение, нали всички влизаме с нея и няма проблем.  newsm78

За преводите - в момента се опитвам да разбера кой докъде е стигнал, а след това ще се изготви списък на материалите, които трябва да се преведат най-напред, от който преводачите ще могат да си избират. Щом си започнала статията за кърменето на близнаци - преведи я, и без това за близнаци има много малко материали.  Grinning
анна в, желая ти бързо оздравяване и спокойно - не съм чак такъв цербер, какъвто ме изкара Поли.  Hug

lilfi, мисля, че ти така и не публикува статията за ЕБХ, която преведе  newsm78 Защо така? Докъде стигна с другата статия - за присъствието на дула по време на раждането?

Мама Ежка, мерси, ще разгледам снимките  Hug

Людмил, повтарям молбата на Поли - моля те, изпрати ни примерен текст на писмо, с което си искал разрешение за превод от чуждите сайтове. Няма смисъл всяка от нас да го съчинява на ново.

Мими_кир, мисля, че тези двата сайта:
http://www.familiesfornaturalliving.org/
http://www.brucelipton.com
трябва да се сложат в Общи, език - английски.

А цветя и пейзажи имам бол- но каква е идеята?

Идеята е да се използват при оформлението на сайта.

# 234
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами тази за ЕБХ- всъщност е рецензия за книгата на Ингрид Бауер и нещата са много общи. Отказах се да я публикувам, защото вече има доста такива общи материали. Но ако мислите, че има смисъл- ще го направя. За дулата имам още 2 странички (от общо Sunglasses, но трябва да поискам разрешение от ЛЛЛ. Някой има ли готов текст или сама да си го измисля? Къде да кажа, че ще бъде публикувана статията- в БГ мама или...какво става с името на сайта?

# 235
  • Мнения: 462
Duol , много ти благодаря за включването! Да! Темата е още жива!

За книгите - аз мисля, че е добре да се почне с The baby book на д-р Сиърс, защото книгата е обща и основополагаща и дава практически насоки във всички аспекти - слинг, инструкции за ползване, съвместен сън, има много за кърменето, за възпитанието, дисциплината... накрая завършва с болестите. Освен това съдя по нейната ефективност на базата на търсенето й тук в Русия. Тя е доста разпространена книга - продава се във всички книжарници и е настолна книга на много майки. Съгласни ли сте да започнем с нея?

За подреждането на статиите в сайта - имам такава идея (изхождам основно от постингите на Емем и Duol): Да има няколко ключови (примерно не повече от 5), които ще са на преден план, за да може всеки, който има нужда, а няма време и възможност да се рови и чете да с запознае само с най-главните и основни неща. Отделно следват останалите статии на български (преводни или авторски, или разкази и др.), с които всеки би могъл да се запознае, ако има заинтересованост. И най-отдолу следва "информация на немски, английски, руски", където се дават списъци с линкове по темата разделени по езици (това го взимаме от списъците на mimi_kir). Това си го представям като падащи менюта като се кликне там.

Хайде да завършим окончателно секцията за ЕБХ - според мен основополагащите материали имаме. Струва ми се, че ни липсват две неща:
1. статия за връзката с екологията (мисля да помолим basilisk за това)
2. "С чуство за хумор към ЕБХ" - определено смятам, че във всяка секция трябва да присъства подобен материал, където да има събрани различни анекдоти, реплики, случки и прочие, които да ни карат да се посмеем и да се отпуснем.
Да не забравяме, че доброто настрение е по-важно от успехите в ЕБХ (или каквото и да е друго). За това мисля да си пуснем една темичка с едноименно заглавие, в която да си събираме подобни бисери. Как мислите?

Това е засега и от мен... Кажете как ви се струва?

# 236
  • Мнения: 3 161
Лесно ще напишем такова писмо, не се притеснявайте - само да уточним наистина какъв е сайтът и как да се представим.

# 237
  • Мнения: 462
Емем, не е въпросът в притеснението, а за това един от главните участници да каже нещичко. Ludmil, моля те, ако смяташ да го правиш този сайт участвай в темата и чети какво сме писали! Ако си решил да не го правиш, моля те кажи ни подробно своите съображения! Благодаря Hug!

# 238
  • Мнения: 485
lilfi, след като си избрала този материал и си си направила труда да го преведеш, значи си сметнала, че си заслужава, и не виждам защо да не го публикуваш  newsm78 Какво като има и други теми за ЕБХ? Както искаш, разбира се.  Grinning

За подреждането на сайта - съгласна съм с Поли.

За секцията за ЕБХ - аз мислех да напиша авторска статия, максимум 2 странички като обобщение на преведените материали + всичко, което се изписа досега във форума + моето лично виждане. Но ще видим дали музата ще ме посети скоро.
Тема "С хумор за ЕБХ" бихме могли да пуснем, ама да не се почнат пак разправии дали ЕБХ е правилно или не  newsm78 от които честно казано ми писна

# 239
  • Мнения: 462
[Тема "С хумор за ЕБХ" бихме могли да пуснем, ама да не се почнат пак разправии дали ЕБХ е правилно или не  newsm78 от които честно казано ми писна


Ами просто няма да обръщаме внимание и да отговаряме на подобни постинги, както и в началото ясно ще дефинираме за какво е темата. Я виж - в тази тема никой не идва да ни разправя колко е тъпо ЕБХ, нали?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт