Коремът вече ми тежи, но до АПРИЛ бебчо в мен ще си лежи!

  • 13 550
  • 299
  •   1
Отговори
# 15
  • БГ
  • Мнения: 735
добро утро в новата темичка Hug аз си нося едно предишно палто-пелерина от екокожа,засега върши чудесна работа,прецених да не купувам торбесто,което после няма да нося, за плюшените пантофки и аз се чудех за тази вата дали се маха, може би е само за пълнеж newsm78, пловдивчанки много хубави снимки сте направили! а еднократни гащи ще купувате ли за раждането? сложих и снимката на моето бебе до вашите, вече нямам търпение да дойде термина  Crazy за студената стерилизация бихте ли дали малко инфо, на мен със шишето на чико,което купих ми подариха някакви таблетки за студена стерилизация,но сега се чудя,дали така да стелиризирам или в микровълнова  newsm78, какво ще кажете?хубав ден !  bouquet  

# 16
  • Мнения: 6
добре дошла Тони  Hug
поздравление за третата бременност!   bouquet  дано да има все повече мами като теб, които да се радват на трето бебче! И дано държавата ни да започне да се загрижва за такайва мами че иначе лошо се пише на тази държава ...

# 17
  • София
  • Мнения: 6 271
дОБРО УТРО И ОТ МЕН. Hug

Ето ни и нас Simple Smile
Хриси, на мен нищо не са ми искали да си нося. Педполагам тези неща трябват за взимането на вагинална и анална проба. На мен ми ги взеха по-рано. А е странно, че трябва ти да си носиш консумативите newsm78


Как така са ви вземали вагинална и анална проба??? Под вагинална миркобиология ли имате предвид? Но анална??? За какво е това???

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
brambar  и аз много го закачам моето бебе и то само рита отвътре  Heart Eyes , но когато баща му си сложи ръката на корема ми и веднага се укротява  Grinning А мен изобщо не ме зачита- аз си го милвам то си ме ръчка отвътре  Grinning
Мислим да боядисваме стаята, където ще сме с бебо (той татито ще боядисва, пък аз ще давам акъл  Grinning ) и май това ще ни е целият ремонт   Blush плюс малко разместване на мебелите.
Да ви попитам ядат ми се всякакви зелении, но ме е страх, че са пълни с нитрати и други глупости. Вие как сте с тези неща?

# 19
  • Мнения: 221
Добре дошла, Тони!!! Hug

Бръмбарче,не си мисли ,че на нас-раждалите майки ни е много спокойно,ако знаеш какво шубе ме е затресло.Раждането си е раждане -независимо дали е за първи или втори път.Вие се плашите от неизвестното ,а ние от това,че знаем какво ни чака. Simple Smile

Клер,иска ми се да ти пиша нещо по въпроса за раждането-къде ,при кого и т.н. но аз самата още не съм решила.Надявам се другите мами от Варна да помогнат с информация.

# 20
В момента и мъжми прави ремонт на къщата ни в Богота. И ми каза да си  дойда в България защото когато бях бремена с Алекс и той правеше ремонта му давах само акъл и сега ме изгони да си ходя в България.  
добре дошла Тони  Hug
поздравление за третата бременност!   bouquet  дано да има все повече мами като теб, които да се радват на трето бебче! И дано държавата ни да започне да се загрижва за такайва мами че иначе лошо се пише на тази държава ...
Държават ни никога няма да се загрижи за нас. За това след като се роди Тея ние се преместихме да живеем в Богота (Колумбия)  

# 21
  • Мнения: 350
Добро утро и от мен ! Искам да попитам момичетата от Варна насочили ли са се в коя болница ще раждат ?! Ако знаете подробности пишете - за болница, доктор , ВИП стаи и всичко необходимо , благодаря ви предварително !
Момичета от Варна, хайде помогнете в избора-Майчин дом или Окръжна.Моята лекарка работи и на двете места, но още не сме си говорили на само за това къде ще раждам ами и как-секцио или нормално. Не обичам неизвестността,постоянно мисля за това и ако не дай Боже да тръгне преждевременно раждане не знам къде да отида.

# 22
  • Мнения: 635
Явно никой още не знае къде ще ражда , и мен много ме притеснява незнам какво да направя, но вече 3 познати са недоволни от Майчин дом, друга позната пък е раждала в Окръжна без уговорка с доктор и всичко е минало при акушерката, но все пак всичко е било наред. Незнам и аз много се притеснявам, ако научите нещо пишете!!!

# 23
Искам да ви питам избрахте ли име за бековците си.  Аз съм мислила  да я кръстим  Паола но още не съм сигорна.

# 24
  • Мнения: 635
Естествено , че мислим за имена, само накрая да не се окаже че бебка е бебчо. На мен ми харесва Дария, Даная или Даяна! Понеже ще е с Д за сега !

# 25
  • Мнения: 85
Здравейте всички  Hug,

Kler какво да ти кажа относно раждането във Варна-аз и Христина сме се насочили към Окръжна, две други мами -едната в АГ, другата в Майчин дом, както каза larsen още се чуди, тъй че май много не можем да сме ти от помощ. Всеки си има своите съображения, предпологам, че водещо е наистина къде работи лекаря, към който сме се насочили (за тези, които са се насочили де), тъй че може би по-добре да поговориш с лекарката ти, ако искаш да си при нея.

mmegi и нашето бебе точно така прави-като сме "сами", дори и моята ръка да е на корема рита здраво отвътре, вообще не се стеснява. Като извикам таткото да си сложи ръката и почти винаги веднага спира, той даже вече си мисли, че нарочно го прави. Не знам дали е защото наистина усеща разлика-притеснява ли се, успокоява ли се какво  Crazy

Имам молба към мамите с медицински познания-кажете колко е нормално да е това СУЕ при бременност, моето е 44 мм и по принцип е доста високо, но четох, че при бременност е нормално да е повишено, само че колко повишено се смята за нормално не успях да разбера. Знам, че показва някакво възпаление, но не се знае какво, аз ужким съм си добре, но ме стряска мисълта, че може нещо да си "работи " отвътре и да вреди на бебо, а ние вообще да не знаем.

Като знам на моя лекар колко му пука само да разбера, че не нормално и на друг ще отида, за да го оправим.
Стискайте палци да е нормално всичко, чао и целувки!

# 26
  • Мнения: 635
denisimo - проблема е че моята докторка е П.Цветкова и тя не изражда и трябва да си търся друг , препоръчаха ми Георгиев от ОБ, но незнам още не съм ходила , понеже скоро в семейството чакамае и др. бебе през март - на моя мъж брат му , и ще видим при тях как ще е , те ходиха при Георгиев и казал че ще поема раждането , но ... Аз исках да разбера нещо за ВИп стаи има ли , плащане и така !

# 27
  • Мнения: 268
Здравейте  preggo и от мен в новата темичка (както винаги страхотна)!
Варненки добре правят, че обменят инфо за болниците  thumbsup! Хайде и ние! Аз мисля да раждам в Тина Киркова, защото моят док, който ми следи бременността, работи там. Но честно казано нямам никакви впечатления от тази болница. Някой знае ли нещо за условия, ВИП-стаи и т.н.? Аз знам само, че там (за разлика от Шейново) има една такса "избор на лекар". Внасяш 500лв. на касата на болницата, а докторът, акушерката и анестезиологът си ги разделят. Ако не платиш, си раждаш при дежурен екип - уж безплатно. Някой друг ще ражда ли в Тина Киркова?
Прегръдки и погалете коремчетата!  babydust7

# 28
Явно никой още не знае къде ще ражда , и мен много ме притеснява незнам какво да направя, но вече 3 познати са недоволни от Майчин дом, друга позната пък е раждала в Окръжна без уговорка с доктор и всичко е минало при акушерката, но все пак всичко е било наред. Незнам и аз много се притеснявам, ако научите нещо пишете!!!

Здравей Клер, аз също имам колебания, но почти съм решила, че ще раждам в АГ -то. Моят лекар също работи там и мисля, че е добре да раждаш при който ти е следил бремнността и те познава. Пък и знам, че ако има някякви усложнения ( да не се случва на никой) всички бебчета ги водят там. При следващата консултация и аз си мисля да говоря с доктора за начина на раждане и т.н., защото рабрах, че ако искаш да те изражда твоя си лекар трябва да си платиш или пък ако е секцио също се плаща. Нека ако някоя мама има инфо за заплащането как стоят нещата да пише!
  bouquet  

# 29
  • Мнения: 50

Здравейте,

да Ви споделя и аз моите притеснения за раждането.

Първия път със сина ми паниката ме хвана чак в осми месец. Беше период в който всяка вечер сънувах самото раждане.

Сега  ooooh!  ooooh!  ooooh! малееее още като си направих теста за бременност и като разбрах че съм ще си имаме второ дете първото нещо което споделих с мъжа ми беше: олелееее как не ми се ражда. Не искам да ви плаща просто знайте че като ни е за втори път не ни е по лесно. Даже може би е по-добре да те е страх от неизвестното от колкото от това което знаеш какво е особено ако не минало леко.

Това го написах за да ми олекне защото паниката ми става все по голяма.  Whistling

Поздрави 

Общи условия

Активация на акаунт