Коремът вече ми тежи, но до АПРИЛ бебчо в мен ще си лежи!

  • 13 547
  • 299
  •   1
Отговори
# 30
здравейте и от мен,честита нова темичка и само хубави новини в нея.за бебка и нашата така прави явно си усеща кой кой е,а аз си мислех че само при нас е така,но уви...за име мислим много отдавна и сега се чудим между две Марчела и Моника,а ако доки е сгрешил Мартин няма значение само всичко да е наред.искам да ви питам дали вашите бебчета ги правят тези номера,нашето така се варти,че корема ми става по-голям от едната страна имам чуството че кажата ми няма да издържи.е стига толкова много усмивки и хубав ден ПАЗЕТЕ СЕ Hug Hug Hug

# 31
  • Мнения: 6
За раждането - смятам да раждам в Майчин дом без уговорки, ВИП стаи, подкупи и пари под масата и т.н. Но може и да разменя Майчин за Киркова, ако се навия на раждане във вода.
larsen-che след като майка ми обясни как с мен нищо не я боляло но раждането траело повече от 24 часа и накрая изпаднала в кома  Crazy, докато сестра ми се родила за 20 минути но я боляло адски, сега и ти ме успокои добре  Laughing ... ех какво да се прави родили сме се жени  Party
Тони ами жалко, че така смяташ ... Аз съм по оптимист и се надявам, че нещата най-накрая ще започнат да се променят. И за разлика от теб не заминах, но се завърнах от една доста социална държава каквато е Франция... И ако не вярваме в нас новото поколение, за да направим от държавата ни "цивилизация" тогава на кого ...

# 32
  • Мнения: 6
а забравих да ви разкажа какво сънувал моя мъж тази нощ Simple Smile ... та родила съм била през ноща както си спя и не съм разбрала че съм родила  Crazy  newsm44 newsm10 ... и той се заел с бебето ( момиче) което видите ли вие, говорело и даже си ходело Simple Smile и му казало че му е студено и той отишъл и му купил дрешки и го облякъл и го гушнал и така  Laughing

# 33
  • Мнения: 268
brambar, мъжът ти е голям симпатяга - до сълзи се смях  rotfImao! Де да ставаше така наистина!
За раждането във вода в Тина Киркова - моят док е категорично против. Аз си го питах още като разбрах за тази опция, но той ми каза "Това да не ти е Франция (той там е специализирал и работил няколко години и все такива примери ми дава Rolling Eyes ) или някоя скандинавска страна, където хигиената не подлежи на съмнение!" Обясни ми, че нямал доверие на техните санитарки, които работели за по 150лв. на месец, че във ваната не знаеш кой е раждал преди теб и какви течения е имал - съответно какви инфекции  #Crazy. И накрая обобщи, че в случая става въпрос за рекламен шум, но той като лекар, работещ в тази болница, не би искал да рискуваме. Това е - не те разубеждавам, само споделям, пък ти си решавай  Peace!

# 34
  • Мнения: 350
denisimo - проблема е че моята докторка е П.Цветкова и тя не изражда и трябва да си търся друг , препоръчаха ми Георгиев от ОБ, но незнам още не съм ходила , понеже скоро в семейството чакамае и др. бебе през март - на моя мъж брат му , и ще видим при тях как ще е , те ходиха при Георгиев и казал че ще поема раждането , но ... Аз исках да разбера нещо за ВИп стаи има ли , плащане и така !
kler ти в Майчин дом ли си на консултация.Аз нещо хич не съм доволна от пакета на стойност 350лв.,който ми предлагат за ЖК,няма разлика от тази по здравна каса.Ако имаш предвид Георгиев, който работи и в гинекологията аз нямам добри впечатления от него докато лежах за задържане по време на неуспешната ми бременност.Имам предвид, че ми се стори не особено компетентен.Аз твърдо ще раждам при д-р Бейлерян, но докато не говоря с нея съм в невидение къде ще се съгласи тя да ми направи евентуално секцио.А и не ми се дават 1000 и повече лева за МД.А и отделно и на нея смятам да дам някой лев, че ме "отглежда" вече година с мойте проблеми.

# 35
brambar, мъжът ти е голям симпатяга - до сълзи се смях  rotfImao! Де да ставаше така наистина!
За раждането във вода в Тина Киркова - моят док е категорично против. Аз си го питах още като разбрах за тази опция, но той ми каза "Това да не ти е Франция (той там е специализирал и работил няколко години и все такива примери ми дава Rolling Eyes ) или някоя скандинавска страна, където хигиената не подлежи на съмнение!" Обясни ми, че нямал доверие на техните санитарки, които работели за по 150лв. на месец, че във ваната не знаеш кой е раждал преди теб и какви течения е имал - съответно какви инфекции  #Crazy. И накрая обобщи, че в случая става въпрос за рекламен шум, но той като лекар, работещ в тази болница, не би искал да рискуваме. Това е - не те разубеждавам, само споделям, пък ти си решавай  Peace!

Трябва да си луда за да направиш нещо такова в Бг. По добре послушай доктора си .

# 36
  • Мнения: 6
alina_nana ами разубеди ме Simple Smile то и във Франция дето уж хигиената е топ не са се юрнали да раждат във вода,( и сигурно има някаква причина)  Thinking, та тук сигурно е прав твоя лекар ... и вярно че бактериите най-добре и бързо се развиват в топла водна среда ... не се бях замисляла ...
ех голямо работене му ударих днес само на форума кисна  Laughing

# 37
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет от мен,
denisimo за СУЕ-то не мога да ти кажа конкретни стойности, но само ще те успокоя че обикновено при бременност в организма има не едни показател който говори за възпалителна реакция, а такава въобще няма ...
Обяснявам си го с чуждата генетична информация, и като цяло кръвните изследвания са доста по-променени от нормалните.
Примерно аз онзи ден помолих да ми вземат биохимия и Кр.картина и накрая излезе че имам повишени Левкоцити и Неутрофили ( които отговарят за неспецифичната имунна реакция към микроби- фагоцитоза ) ....което също говори при не-бременно състояние за възпаление, а сега е напълно нормално да са повишени..
A пък имам ниско съдържание на Лимфоцити които отговарят за специфичната реакция антиген - антитяло в организма..което съвсем ме убеди, че бебчо е по някакъв начин влияе на организма ми така че да го защитавам от външните нападения и микроби  , но и така , че да не го увредя аз самата с антителата си ..

Лелеееее отнесох се просто исках да ти кажа, че скоростта на утаяване дори и повишена показва различното състояние на организма..мисля, че няма място за притеснение. Ако тези дни ми попадне възможност по конкретно ще се информирам за стойностите през бременността и ще ти напиша. Hug

mmegi ама и ние сме така мъжа ми само се чуди как така става това..ама много го дебнем бебчо да го хванем в акция.

Ара , питала си ме за гащичките и пеленките ще ти пиша на дълго и широко, днеска...Сега бягам да си направя една марулева салата , че човек убивам за нещо кисело и зелено..

Кой беше питал за зеленииките
...сега много ми се хапват и не знам защо ама от нитрати не се притеснявам, може би защото тук за тях не се говори ..а не знам дали ги няма. Дано има добра контрола от УС.
Лек ден ... Hug

# 38
  • Попово
  • Мнения: 687
Здравейте и от мен,
гледам се чудите кое болнично заведение да изберете и при кой доктор да отидете... тук при мен няма подобна грижа, по простата причина че имаме само една общинска болница и едно АГ отделение, плаща се единствено ВИП-а по 20 лв дневно и имаш право на избор на лекар който да ти води раждането което се заплаща още 100 лв в касата на болницата, а ако си раждаш нормално без избор на лекар и без ВИП по здравна каса нищо не заплащаш, някой ще каже че вниманието е друго, но не съм много съгласна... освен това когато си полежавам в болницата ежемесечно не съм видяла нищо лошо от обслужващия персонал и като хигиена и като отношение  Thinking то стана малко като измислена приказка. но си е точно така. Може би в малкия град докторята не са толкова комерсиализирани  #Crazy
За Вн мога да коментирам следното, в АГ отделение при нормално раждане без усложнения, д-р П. Атанасов, и във ВИП стая мои познати платиха 750лв юли месец 2006 , парите са ги платили в деня на изписването.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 411
450, не е само един лекар, който да употребява тоя термин за 'грацилната структура'. Първо ми го каза докторът, който ми следи бъбреците. И аз зяпнах. Питам "Какво е това?" и съм си приготвила следващия въпрос: "Лечимо ли е?".  hahaha И не ходя в Т. Киркова, а в една частна клиника, която работи и със здравната каса.

За раждането. Май ще е Шейново. На 5 минути пеша ми е /в момента/ и се оказа, че имаме малко позната докторка... имам час във вторник... ще видим.

За терличките. Няма ли да е топло за тях?  newsm78

СУЕ-то и на мен ми е ускорено /не знам точна стойност/. Гин-ката рече, че е нормално. Whistling

# 40
  • Мнения: 350
pepena , и аз съм на мнение, че в малкия град нещата са по-добри от към обстановка, хигиена и отношение на лекарите.Пък и няма какво да се чудиш къде да раждаш в твоя случай, само излишни главоболия

# 41
  • София
  • Мнения: 6 269
За раждането - смятам да раждам в Майчин дом без уговорки, ВИП стаи, подкупи и пари под масата и т.н. Но може и да разменя Майчин за Киркова, ако се навия на раждане във вода.

И аз май се насочвам към Майчин дом, без уговорки и тем подобни други работи. Разочаровах се от моята лекарка, която мислех в началото на бременността да я наема за раждането. Но вече ми омръзна да плащам за всичко, а да сам уж здравноосигурена. На всичкото отгоре всеки път изтърпявам лекция калко е зле здравната каса, как лекарите се прецакани и т.н. и как някакви си 600-700 лв. за раждане е напълно в реда на нещата! Е, да, но аз не бера парите от дърветата, нали? И за тези пари работя 2 месеца. Ох, пак се ядосах Confused

бръмбърче, да те питам, ти къде ходиш на прегледи? На ЖК в Майчин дом ли или на друго място? Защото аз се чудя, като съм решила да раждам там, дали не трябва 9 месец да посещавам ЖК там? Не знам как стой въпроса... Нали трябва в 9 месец да се ходи всяка седмица на слушане на тоновете на бебо?

# 42
  • София
  • Мнения: 6 269
За СУЕ-то, моето при последните изследвания бе 32, а месец преди това 20. Докторката каза, че било нормално да е повишено по време на бременност.

# 43
  • Мнения: 6
... лекарите ни били прецакани даа ... ами учителите, секретарките, и всички други професии не са ли прецакани ... мисля че в сравнение с другите професии лекарите даже са много добре платени! Освен това защо са я избирали тази професия, къде им е съвестта на тези хора ...
catty аз от самото начало се ядосах на един уж лекар гинеколог Иван Димитров се казва има кабинет в района на майчин дом, забравих името на улицата ... Та въпросния "лекар"  ( за мен е по-скоро търговец от колкото лекар) ми обясни как тези "клиентки" от касата не ги обичал ( забележи клиентки а не пациентки)... Та от тогава реших да се запиша на Ж К в майчин и си ходя доволно там ...  не знам как седи въпроса за 9тия месец, но ако отидеш на Ж К в майчин да ги питаш ще ти обяснят ... предполагам че ще трябва да си вземеш картона от сегашния ти лекар и някакво направление, но само предполагам ... отиди по добре и питай на място в кабинета.   

# 44
  • Мнения: 85
ох, успокоихте ме малко  Hug. Като съм станала сутринта с мисълта, че нещо не е наред, а ние не знаем какво и че бебето кой знае как му се отразява това възпаление-луда работа! Така или иначе смятам довечера да намина към док да си разчете изследванията, че то иначе за какво ми ги пуска като не ги и поглежда после, цялата работа е, че по ЗК им пише-29 г.с. изследване-и те пускат изследвания и дотам свършва цялата им ангажираност  #Cussing out. Иначе и на нас последния път ни слушаха тоновете с една дървена слушалка от 18 век и казаха, че добре се чували вече-толкова.
Относно болниците-аз лично взех решение по следния начин-за АГ винаги от години съм чувала изключително и само кофти неща, пък и нямам познат лекар, заради когото бих отишла там. За Майчин дом съм чувала всичко-от суперлативи до пълно отричане-реших да не си правя експерименти, не знам на кого да вярвам вече, пък и е соленичко, не че не мога да ги там тия пари, но и като не съм убедена, че трябва... За Окръжна съм чувала най-умерени неща, повечето са доволни дори без уговорка от обслужване и като цяло от човешкото отношение, затова го избрах. Моят лекар също не изражда, но неговата жена ражда в Окръжна (и това го знам не от него) имам и позната акушерка там, която ме уверявя, че наплива е наистина голям и че всички лекари, работещи там са добри. Така или иначе аз смятам да се уговарям с лекар, за съжаление не го познавам, разчитам пак на отзиви и доброто му име.

Общи условия

Активация на акаунт