Изграждане на ограда между имоти

  • 605
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
Имам къща, която поради една или друга причина няма ограда, която да разделя имотът ми от този на съседите. Имам документи, проект и всичко нужно, за да започне направата на тази ограда, но дадените съседи претендират, че границата не е там въпреки всичко и когато им кажа да ми покажат документ, който да показва това, което те смятат просто увъртат. Дори бяха пуснали жалба, за да се преразгледа от Кадастър проектът и отговорът беше, че няма основание, поради което проектът да не се извърши. Свързах се с геодезист, за да сложи линия пак и фирмата, която съм избрала да изгради стената, да дойде. След като им казах да си изместят колата, която са паркирали в дворът, както и другите неща, където ще се прави стената, почнаха да буйстват. Повиках полиция и им съставиха протокол, след което ми казаха, че няма какво друго да направят и да се свържа с прокуратурата. Та въпросът ми е дали само това мога да направя или има и друг вариант, защото дадените съседи имаха друго дело с даден техен съсед, който съсед спечели делото срещу тях, но те го обжалваха и това дело само се проточва, а не иска да стане и при мен така.
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 35 104
Отидете при кмета и търсете съдействие в деня на изкопните работи.

# 2
  • Мнения: 8 807
Кмета ще вземе ли да направи нещо?

# 3
  • София
  • Мнения: 35 104
Ще предотврати ескалация на положението, дет се вика.

Аз кат викнах землемери и биха колчета и стана да не ви обяснявам какво. С шест човека гранича. Ами, те направиха компромис, аз направих с метър- два и си вдигнах ограда.

# 4
  • Мнения: 293
За мен са глупави тези решения да правиш компромис и да отстъпваш метър-два. Има си документ - там пише точно къде трябва да е границата на имота, съответно оградата.
Mimi843, прави се това, което са те посъветвали полицаите. Имам познат където геодезист наби колчета, сложи се временна ограда, съседа вечерта я преместил с метър-два и когато човека взел да маха преместената ограда, съседите извикали полиция, а те не могат да взимат страна и казали никой нищо да не мести, че се води самоуправство . Стигна се до съд и след година или две най-много,съда издаде решение, дойде геодезист и съдебен изпълнител, преместиха оградата и съседа беше предупреден, че при следващо преместване на оградата ще има наказателни дела срещу него. Повече оградата не е пипана вече година някъде,въпреки, че още си седи временна.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5 198
Как пък не ще подаря на някой метър - два. Умножено по дължината на оградата... Тоя някой знае ли колко струва един квадратен метър земя? Да не говорим какви проблеми може да създаде това при евентуална бъдеща продажба... 

Общи условия

Активация на акаунт