WIZZAIR - 47

  • 15 624
  • 303
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 11 027
Някой има ли информация дали не са върнали пак пристигащите на Т1 вечер и нощем? Малко преди да влезем в Шенген си кацаха на Т2, но сега може би заради това, че няма нужда от толкова гранични полицаи, пак си кацат на Т1, знам ли? Виждам на сайта, че тази нощ тези на шенгенските на Уизеър си кацат на Т1, а нешенгенските (Ереван и Лутън например) на Т2... тоест там, където си има гранична полиция денонощно.

Последна редакция: ср, 17 апр 2024, 01:52 от diziler

# 271
  • Бургас
  • Мнения: 357
Аз се чудя дали да нося акт за раждане на децата, след като няма проверки.
Досега съм носела, но не са ми искали.

# 272
  • Мнения: 10 610
Нищо не пречи да си носиш едно копие. Въпреки че и на мен не са ми искали никога (за в Шенген). Най-голямата ми издънка беше да си забравя дори пълномощното. Но точно тогава граничния полицай помогна, като принтира декларация и я занесе на таткото отвън да я подпише пред него. Аз си мислех, че само на влизане в България няма да има проверка на паспорти, за пътуване с дете извън България, би трябвало да проверяват... Rolling Eyes

# 273
  • Мнения: 2 270
Някой, на когото са връщали пари наскоро поради отменен полет? Попълнила съм формата за 100% банков трансфер, но ми прави впечатление, че Уиз кредитите, които са с 20% повече от сумата, която съм платила, всъщност са по-малко от сумата, която ми дължат. Има около 50-60лв разлика... Въпросът е дали ще ги прехвърлят на 100% или е в тяхна полза?

# 274
  • Мнения: 4 312
Аз се чудя дали да нося акт за раждане на децата, след като няма проверки.
Досега съм носела, но не са ми искали.

Нищо не ти трябва вече,освен паспорт/ЛКна детето.Ще я покажеш при влизане в самолета.

# 275
  • Мнения: 141
Здравейте, да попитам полетите  до Рим на Т1 ли се изпълняват?. Поне това виждам от страницата на летището,  кацането е на Терминал 1. Информация е само  до 18часа днес. Ще пътувам до София в деня  на  полета и автобусната компанията има опция освен Централна автогарат и до летище София Т1. Чудя се дали да избера този вариант, но не съм 100 % сигурна дали полетът ще е от този терминал. Ще бъдем с куфар и придвижването от Т1 до Т2 не знам колко трудно ще бъде?

# 276
  • Мнения: 158
Здравейте, да попитам полетите  до Рим на Т1 ли се изпълняват?. Поне това виждам от страницата на летището,  кацането е на Терминал 1. Информация е само  до 18часа днес. Ще пътувам до София в деня  на  полета и автобусната компанията има опция освен Централна автогарат и до летище София Т1. Чудя се дали да избера този вариант, но не съм 100 % сигурна дали полетът ще е от този терминал. Ще бъдем с куфар и придвижването от Т1 до Т2 не знам колко трудно ще бъде?

Wizzair винаги излитат от Т1, така че направо слизайте там.
Иначе при всички случаи ще е по-бързо да отидете от Т1 до Т2, отколкото до централна гара и оттам тепърва да тръгвате за Т2.

# 277
  • София
  • Мнения: 5 153
Излитащи на Уиз са все още на Т1, да.
Но провери повторно дали наистина автобусът ти спира на Т1 - това е необичайно и принципно спират на Т2.
При нужда има безплатен шатъл между двата терминала.

# 278
  • Мнения: 141
Благодаря  за бързите отговори! 🤗

# 279
  • Мнения: 11 027
Здравейте, да попитам полетите  до Рим на Т1 ли се изпълняват?. Поне това виждам от страницата на летището,  кацането е на Терминал 1. Информация е само  до 18часа днес. Ще пътувам до София в деня  на  полета и автобусната компанията има опция освен Централна автогарат и до летище София Т1. Чудя се дали да избера този вариант, но не съм 100 % сигурна дали полетът ще е от този терминал. Ще бъдем с куфар и придвижването от Т1 до Т2 не знам колко трудно ще бъде?
Разбира се, че на летището. Гарата/автогарата е в другия край на София.  Уизеър излитат от Т1. Питайте шофьора дали ще спре на Т1, за да слезете там. Ако спира само на Т2.. слезте там и си чакайте шатъла, за 6-7 минути пътува до Т1, но е веднъж на 30 мин. Иначе има и автобус 84, който пътува от Т2 до Т1, там се таксувате обаче.

# 280
# 281
  • Мнения: 17 987
Има ли размери за 20 кг чекиран багаж?

# 282
  • София
  • Мнения: 5 153
Има ли размери за 20 кг чекиран багаж?
Де юре има, де факто не.
Всички възможни куфари на пазара влизат в тях. ( 120 / 150 / 170 см )

# 283
  • Мнения: 158
Има ли размери за 20 кг чекиран багаж?

Буквално първият резултат, който излиза в търсачката. Работа за 10 секунди Grinning

# 284
  • Мнения: 634


Сменен е малко часът на излитане на полета, но никъде не виждам опция да се съглася с промяната. Смущава ме текстът отдолу, че имам право на повторна безплатна резервация на полета на връщане, и не знам как да го разбирам. Другото странно е, че когато си отворих профила, докато зареждаше, за секунди ми излезе съобщение от типа, че се съгласяваш с промяната за 0.00 лв., но повече не излезе и не съм изразявала съгласие, защото не виждам такава опция. Според вас необходими ли са някакви действия от моя страна? Нямаме закупени места и можем да се чекираме 24 ч. преди полета, но се притеснявам, ако не съм се съгласила с промяната, да няма изненади.

Общи условия

Активация на акаунт