Валенсия- 3

  • 4 524
  • 141
  •   1
Отговори
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Забележителности

La Lonja- Копринената борса  

Museo de Bellas Artes de Valencia- Музей на изящните изкуства на Валенсия  
Las Fallas & Museo Fallero- Фестивал Лас Фаяс и Музей Фалеро  
La Ciudad de las Artes y las Ciencias- Градът на изкуствата и науките  
Museo de Historia de Valencia- Исторически музей  
BIOPARC Valencia- Биопарк  
El Parque Natural de la Albufera - Природен парк Албуфера
Jardines del Turia- Градините на Турия
Jardin Botanico- Ботаническа градина  
Torres de Serranos- Кулите Серанос
Catedral de Sana Maria de Valencia- Катедралата  

Тема 1
https://www.bg-mamma.com/?topic=710427
Тема 2
https://www.bg-mamma.com/?topic=1394639

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 795
Здравейте, чета с интерес темата, много и полезна информация има, благодаря Ви❤️
Имаме резервация за хотел в централната част на града за 3 дни, пристигаме на 19.10 събота около 12.30 испанско време. Въпросът  ми е в събота следобед какво е най-добре да видим? Ще бъдем двамата без деца😉ще се отдадем на разходки хапване и емоции. Разгледах какво можем да видим за тези дни които имаме, като не държим на зоологическата градина/ бяхме с децата миналата година в Барселона, а ни предстои и септември във Виена/ искаме да видим музеи, красиви места и да си починем. В неделя как мислите, за втори ден, дали всичко ще е затворено? Барселона в 14 часа отказват обяд само сервираха алкохолни и безалкохолни напитки и препращат клиентите да заповядат в 19.00 часа😔.
Благодаря ви за всички съвети които ще ми дадете, наистина са полезни, за летището и придвижването до хотела нямам все още представа, защото сме с агенция и нямам точни инструкции.

Честит Тодоров ден на всички празнуващи 💐 бъдете здрави ❤️

# 2
  • Мнения: 3 883
Не се бях замисляла, че в неделя (че и в събота) може би нещо няма да работи. Ние си тръгваме в неделя, но все пак чак вечерта и е добре да знам дали принципно в неделя нищо не работи (ние в бг сме свикнали винаги всичко да работи и не се и замисляме, че по света е различно)

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
В събота си е нормален работен ден за всички магазини, до 22 часа обикновено. От няколко години големите магазини нямат право да са отворени всички недели в годината, а някакъв процент. Но пък малките магазинчета обикновено работят. Заведенията със сигурност, повечето имат почивен ден през седмицата, не през уикендите.

# 4
  • Мнения: 863
Здравейте, съвсем скоро предстои и нашата екскурзия до Валенсия, но противно на очакваното времето там няма да е перфектно. В последствие четох, че април обикновено е по-дъждовен, но кой да знае като правихме резервацията. Ще имаме 1-2 дъждовни дни (надявам се не целите). Искам да питам кои места са подходящи за посещение с деца в такива дни? Музеят на науката и океанографския парк в частност, закрити ли са изцяло или имат и открити зони? Зоопарка ще го оставим за слъчев ден. Мислех днес да купя пакетите с билети, но май ще изчакам.

# 5
  • Мнения: 495
Raffaella, колко дни по-рано мислите да закупите билетите си за Оеканографския? Ще се радвам след вашата екскурзия да споделите впечатления тук, ние ще сме там началото на м.Май. 

# 6
  • София
  • Мнения: 2 857
Океанографико оставете за слънчев ден. Последните три години април нямаше невероятни дъждове във Валенсия, пък не знам колко дъжд ви го дава на прогнозата. Дъждовете през април са проливни, но доста краткотрайни, така че не се плашете. Да видим тази година какво ще се падне от дядо Боже. Иначе като варианти за закрито - да, музеите са подходящи. Друго за деца - може да предложим, но не знам колко са големи децата.

@Monikqe във Валенсия в 14ч сервират обяд, уверявам те. Simple Smile Няма да ви върнат за вечерната резервация.

# 7
  • Мнения: 863
На 9 и 12 са децата, благодаря за препоръката, значи само музеят на науките остава и евентуално някой друг музей. Ще сме там сега от четвъртък до другата сряда, гледам ,че в събота и основно неделя го дават лошо време. Остават ни петък, понеделник и вторник за сега с по-хубаво време, но го следя постоянно Simple Smile
Билетите мислех вече да съм купила, но още не съм. Може би утре ще го направя ако прогнозата не се промени. Ще взема петък за океанографския, понеделник за биопарка, а музеят на науката когато преценим. Те всъщност за 3 поредни дни ли трябва да са ако взимаме пакета?

# 8
  • Мнения: 1 164
Сигурна съм, че времето ви ще е хубаво, и да превали малко, ще седнете някъде на кафе.
Действайте смело с програмата и билетите онлайн са винаги добра идея.

# 9
  • Мнения: 863
Отговарям си, че трябва да са поредни дни, защото реално е 72 часов пропуск.
Още един въпрос ми изникна, извинявам се, че спамя така, но може да е полезно и за други. Оказа се, че в неделя е католическия Великден, очаква ли се да има много неработещи магазини, музеи, ресторанти и т.н. в неделя и понеделник? Също така очаква ли се много голяма посещаемост от хора, на сайта на Океанографико пише TEMP. Alta, какво означава това. Как пък сме го уцелили, изобщо не го проверих като взимах билетите.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 795
От моя испански( не добър ден) temporada alta, висок сезон значи. Възможно е доста хора да има, само предполагам
Ще разказвате после🤗

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Ресторанти е малко вероятно да видите затворени, нищо, че е Великден. Магазините според зависи. За музеите, честно казано, не знам, не съм се интересувала.
Темпорада алта е висок сезон, да. Във връзка с цените, предполагам.

# 12
  • Мнения: 773
Официални почивни дни са  петък, неделя и понеделник. Някои големи магазини като Карфур ще работят в петък и неделя. Музеите са отворени в неделя, като голяма част от тях са безплатни. Temporada alta означава, че цените са възможно най-високите. Има много туристи, местните обикновено се изнасят от града, кой на екскурзия, кой на село.
https://valenciasecreta.com/museos-gratis-valencia/

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Местните се изнасят, ама идват останалите, от всички краища на Испания+ чужденците Simple Smile

# 14
  • Мнения: 773
Да, аз точно това написах, че има много туристи - национални, интернационални. Местните пък пътуват по други испански градове и села, някой ходят в чужбина, други при семействата си и роднини, трети в апартаментите си на плажа. Важно е движение да има! 😁

Общи условия

Активация на акаунт