Египет /Тема 16/

  • 3 351
  • 60
  •   1
Отговори
# 1
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Mileto, благодаря за новата тема! 🌹
Пожелавам си отново да мога да се разпиша тук, споделяйки впечатления от следващо посещение.🍀☺️

# 2
  • Мнения: 174
Благодаря за новата тема

# 3
  • Мнения: 106
Здравейте - от къде е удобно да се развалят дребни за бакшиши. От България или там на място? Искам да обменя поне едни 100-150 лв на по 1 / 5 / 10 египетски паунди. Предполагам петиците ще ми трябват най-много, защото отговарят на около 20 стотинки.

Също - за визата - има ли смисъл да имам точно 25 долара или приемат в евро или плащане с карта?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Много малко ми се виждат на мен 20 ст., като за бакшиш. Ние оставяхме по доларче за по-дребните услуги. За по-големите – по повече.

# 5
  • Мнения: 14
Много малко ми се виждат на мен 20 ст., като за бакшиш. Ние оставяхме по доларче за по-дребните услуги. За по-големите – по повече.

От къде успяхте да намерите банкноти по 1 долар? Никъде не намираме нито дребни египетски паундове, нито долари.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
От къде успяхте да намерите банкноти по 1 долар? Никъде не намираме нито дребни египетски паундове, нито долари.

Ние пътувахме в края на 2022 г. Обиколихме доста банкови клонове в София (поне 9-10), докато намерим достатъчно банкноти. На повечето места ни даваха по 10-15 доларчета (банкноти от $1).

# 7
  • Мнения: 294
Бакшишите по 1$ са достатъчни за обичайните неща. За местните 1$ е много пари. С египетски паундове почти нищо не съм купувал, въпреки, че имах някакви. Всичко плащах в долари. Там на повечето места приравняват долар-евро- британска лира 1:1:1. Така, че най-изгоден е доларът. От тук тръгнах с едри банкноти, на летището като слезеш, първо отиваш и си взимаш предплатена карта с интернет, плащаш с долари, пазариш се млко и ще ти развалят колкото искаш по 1$. Всичко е пазарлък там, даже се кефят.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 925
Галактик,  а ако агента не е до теб или не успееш да се свържеш веднага?

А и пътуващите нали си имат документ за резервацията.
Явно просто трябва да си подготвен и на щрек.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 668
Благодаря за новата тема, нашето пътуване наближи- 27.04 в джаз макади.

# 10
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Галактик,  а ако агента не е до теб или не успееш да се свържеш веднага?

А и пътуващите нали си имат документ за резервацията.
Явно просто трябва да си подготвен и на щрек.

Е, то няма как до всеки да застане агент. Примерът ми беше, че и в топ хотели пак прилагат номерца. Просто малко човек трябва да е по-критичен към това, което му казват. А ако искат пари да провери при гидовете ни, дали наистина е така.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 057
Не се хабете да обикаляте по банки тук да събирате по 1 долар. Като пристигнете и си купите нещо искайте да ви върнат по 1.На рецепция в хотела също могат да ви уедрят.

# 12
  • Мнения: 106
Много малко ми се виждат на мен 20 ст., като за бакшиш. Ние оставяхме по доларче за по-дребните услуги. За по-големите – по повече.

На мен пък 1 долар за дребни услуги ми се вижда страшно много. Тук не даваме такива бакшиши Grinning

Говоря от рода на - някой да ти покаже или каже нещо, да си вземеш напитка от бара (ще се случва често по хотели и кораби) . Разбира се за по-големите услуги като такси или Юбер, бакшиша би следвало да е по-голям. Четох в чуждестранна тема, писано от туристи и местни, че нормален бакшиш за Юбер шофьор би бил 50 египетски паунди (2лв., да кажем 1$) и самите те не очакват повече (освен ако не са супер алчни, при което е дори по-малко вероятно да го получат).

За дребните неща като сервитьори, бармани, упътвания и т.н по 5 паунди (20ст.).

Може би аз съм с грешна представа и за по-дребните неща дори не се очаква бакшиш? Може ли да ми дадете примери вие за какво оставяхте бакшиши, защото аз съм с очакване, че всеки ще е с протегната ръка, макар и всичко да ми е предплатено?

# 13
  • Мнения: 1 636

За дребните неща като сервитьори, бармани, упътвания и т.н по 5 паунди (20ст.).

Може би аз съм с грешна представа и за по-дребните неща дори не се очаква бакшиш? Може ли да ми дадете примери вие за какво оставяхте бакшиши, защото аз съм с очакване, че всеки ще е с протегната ръка, макар и всичко да ми е предплатено?

Всеки е господар на джоба си. Ние "протегнати ръце" не сме виждали, но всеки ден съм оставяла при почистване на стаята, на бара вечер, на плажа на сервитьорите. Да, всичко е предплатено, но чистачите и сервитьорите за това са там - за някой долар, защото заплатите им изобщо не са големи. А и срещу 1 долар, който няма да Ви бутне семейния бюджет, ще получите много повече старание и позитивно отношение.
И те са хора, и те хляб ядат.

# 14
  • Мнения: 425

За дребните неща като сервитьори, бармани, упътвания и т.н по 5 паунди (20ст.).

Може би аз съм с грешна представа и за по-дребните неща дори не се очаква бакшиш? Може ли да ми дадете примери вие за какво оставяхте бакшиши, защото аз съм с очакване, че всеки ще е с протегната ръка, макар и всичко да ми е предплатено?

Всеки е господар на джоба си. Ние "протегнати ръце" не сме виждали, но всеки ден съм оставяла при почистване на стаята, на бара вечер, на плажа на сервитьорите. Да, всичко е предплатено, но чистачите и сервитьорите за това са там - за някой долар, защото заплатите им изобщо не са големи. А и срещу 1 долар, който няма да Ви бутне семейния бюджет, ще получите много повече старание и позитивно отношение.
И те са хора, и те хляб ядат.

Октомври бяхме в Египет. Всеки ден оставяхме долар в стаята за камериера. Стаята блестеше, всичко се зареждаше на макс. По басеините сервитьор ни пита, дали искахме напитки, поръчахме и след като ги донесе мъжът ми му даде долар. Докато не се махнахме от басеина този сервитьор ни обгрижваше все идно сме му дали 50 долара. Докато намалее нещо и веднага е при нас да пита дали да донесе нещо друго LaughingLaughingLaughing

Общи условия

Активация на акаунт