Кога можем да поставим обички?

  • 2 543
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Чак тя да си поиска....не мисля...
Аз също нямам търпение, но ще изчакам да навърши годинка и тогава ще и сложа....

# 46
  • Мнения: 140
Аз не бързам.Имаме обици,но ги пазя за по-нататък.Подари ги сестра ми и все ме пита кога ще ги слагаме.Защо да тормозя детето още от сега.То трябва да внимаваш да зарастне,че да не се закачи някъде-луда работа!Има време според мен.

# 47
  • Мнения: 4 621
Според мен изчакай известно време. Има период, в който е много вероятно да почне да си дърпа ушичките и съответно обеците, така че най-добре изчакай докато не започне да разбира какво е това и защо и седи на ушите Hug

# 48
  • Мнения: 2 159
Остави я някой ден сама да поиска.
Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 581
Винаги се възмущавам ,като видя бебе с обеци какъв е този зор направо незнам.Бих му дала право на избор това е най-правилното според мен. Naughty

# 50
  • Мнения: 1 029
Много, много по-нататък.
На твое място бих оставила детето само да реши иска ли дупки в ушите-когато е в състояние да преценява такива неща. Ако каже че иска-бих го завела на проверено място, където няма да рискува с инфекции.
Направо ми е неестествено да видя бебе с обици на ушите. Лично мнение.  Peace

Като гледам бебето ти е само на 2 месеца и не виждам за къде бързаш  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 28
Аз смятам да ги сложа на благовещение,но ние сме на 8,5месеца-колкото е по-малко детето по не се усеща да ги пипа и по бързо ще забрави за болката,ако като порасне не иска обици,ще ги махне и ушите сами ще си зарастнат

# 52
  • Мнения: 873
аз самата имах обици много от малка и още си спомням как ми се възпаляваха дупките,как си губех обиците и как ми се караха за това #Cussing out............аз също ще имам дъщеря и мисля да я оставя сама да реши,когато е готова да понесе болката от пробиването на ухото,пъпчето и каквото се сети там Grinning

# 53
  • Мнения: 160
По препоръка на педиатъра  след 1год.сложих на благовещение,тогава беше на 1год. и 4 мес.,ти сама можеш да прецениш но те съветвам да го направиш при лекар,а на при козметик!

# 54
  • Мнения: 651
Едвам удържах фронта до...петия месец. Свекърва ми много настояваше.
Но имаше и такива, които още в родилното искаха да пробият ушите на момиченцата си. Ей това вече ми беше много странно.

# 55
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
По принцип съм чувала че е хубаво да се пробият (ако майката иска) когато още не се е осъзнало съвсем,за да не си пипа ушите и да предизвика някоя инфекция.Със сигурност мога да те посъветвам да направиш тази манипулация най-рано месец след последното ДТК (ваксината) защото опасността от инфекция е по голяма.

# 56
  • Мнения: 209
Аз поставих обичка на дъщеря ми ,като беше на 7 месеца.Още тогава жената,която й дупчи ушите ми каза,че е желателно да изчакам до годинка,но аз пусти зор да видя детето с обици...не я послушах. Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 1 986
  И на нас подариха обеци и гривна Crazy-но някак не ми се връзва да закича бебето си отсега/да не говорим,че ми е много грозно да видя малко дете със златна гривна,обеци и синджирче Sick/-аз лично не бих избързвала със слагането на обеците Wink

# 58
  • Станимака
  • Мнения: 123
   На каката сложихме обици, когато беше на 6 м. , но сега за малката ме е страх и незнам дали да не изчакам повече. Но като си помисля - колкото по-малко е детето, толкова по лесно ще понесе болката, затова няма да чакам да порасне толкова, че сама да пожелае.

# 59
  • Мнения: 469
На дъщеря ми и сложихме обички,когато беше на 11м.Изобщо не плака много бързо зараснаха и никога не ги е дърпала.Сега много се харесва и не ми дава дори да сменям обеците.

Общи условия

Активация на акаунт