Барселона - тема 13

  • 6 987
  • 144
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 250
Здравейте. Търся апартамент за 4-5-6 седмици в Барселона, но всичко, което се предлага е по-туристическо и краткосрочно. На мен ми трябва нещо в по-северните райони - Сария, Грасия, т.е умишлено по-далеч от туристическите места, но нещо няма предлагане.
Ще ви бъда благодарна за всякакви насоки.

# 106
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 605
В кои сайтове търсите?

# 107
  • София
  • Мнения: 1 250
http://www.airbnb.com/
https://es.rentalia.com/
https://www.apartmentbarcelona.com/
Тези пресях, но някои имат голяма такса за сайта, други искат депозит.

# 108
  • Мнения: 3 398
Здравейте. Търся апартамент за 4-5-6 седмици в Барселона, но всичко, което се предлага е по-туристическо и краткосрочно. На мен ми трябва нещо в по-северните райони - Сария, Грасия, т.е умишлено по-далеч от туристическите места, но нещо няма предлагане.
Ще ви бъда благодарна за всякакви насоки.

Това са двата най скъпи квартала в града, нормално е цените да са доста високи.

# 109
  • София
  • Мнения: 1 250
Здравейте. Търся апартамент за 4-5-6 седмици в Барселона, но всичко, което се предлага е по-туристическо и краткосрочно. На мен ми трябва нещо в по-северните райони - Сария, Грасия, т.е умишлено по-далеч от туристическите места, но нещо няма предлагане.
Ще ви бъда благодарна за всякакви насоки.

Това са двата най скъпи квартала в града, нормално е цените да са доста високи.

Aaa, мерси. Аз мислех, че центърът и крайбрежието са най-скъпи. А то дори там може да се намери нещо по-евтино.
Таксата за фирмата в размер на един и повече наем и депозита в размер на 2 наема е най-гадното. Airbnb са най-скромни в това отношение.
Ели, знаеш ли някои по-месни сайтове за краткосрочен наем - видях, че изписват мин.32 дена. Може и на испански да е - ще се оправя.

# 110
  • Мнения: 3 398
Няма точно местни сайнове.. това, което се използва доста е idealista.com y Airbnb.
Предвид че града наистина е малък ( 4 пъти по малък от Сф) и транспорта е идеален, не се страхувай да пробваш други квартали.

За повече от месец винаги ще искат депозит. Аз бих пробвала да им предплатя там 3-5 седмици, колкото време ви трябва.

# 111
  • here and now
  • Мнения: 4 238
А някакви групи във фейсбук няма ли?
Тук, в БГ има и доста хора ги използват за да заобиколят брокери, платформи и да им излезе по-изгодно.

# 112
  • ново
  • Мнения: 5 965
Срещала съм обяви, в които през лятото българи преотдават жилищата си докато са на почивка или в Бг за две-три седмици. Нещо като българи в Барселона, или на кафенце в Барселона се казват групите.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 250
Благодаря ви, момичета. Ще харесвам от наличните сайтове. Хубавото е, че има избор все пак. Бях се настроила за около 1500евро на месец, но май ще са 2500 поне. Дано не свършат, че сега сигурно е як туристически сезон там. А на нас ни трябват още няколко дена за уточняване на датите.

# 114
# 115
  • София
  • Мнения: 1 250
Зори, благодаря ти Flowers Hibiscus
Всъщност сайтът е:
https://housinganywhere.com/
И тук има интересни предложения, но трябва да се гледа хубаво, защото има и скрити такси - не са включени битовите сметки и са листнати отделно за немалка сума.

# 116
  • Мнения: 577
Здравейте,

Приключи и нашата екскурзия в Барселона преди няколко дни. Четох доста в групата и използвах максимално информацията от вас. Групата ни беше от 8 човека  - възраст от 70 до 10 години. Успяхме да видим всичко, което бяхме набелязали. Използвахме карти T-usual, които се оказаха голямо преимущество. Градът е голям и за нашата група пешеходното придвижване беше трудно. Бях резервирала нощувки в апартамент в EasySleep Apartment, на пешеходно разстояние от Саградата.
Колкото и невероятно да звучи нашата група беше най-впечатлена от CosmoCaixa! Всички деца тръгнаха с голееееми резерви (Ъ, музей), но наистина останахме впечатлени. Мен лично най-ми хареса тропическата гора.
Това което не ми хареса - Аквариума. Пълна загуба на време, не препоръчвам. И другото, което ми се стори много прехвалено - Саградата и качването на кулата. Самата катедрала отвътре е внушаваща и трябва да се види, но качването на кулата - можете да си го спестите. Представлява изкачване с един асансьор, излизате от него и минавате 10 крачки, в които има отдясно ремонтни дейности, а от ляво едно прозорче, от което да видите града. И това е - започвате да слизате 400 стъпала надолу. Не са толкова страшни, бързо се слизат.
Ходихме с cable car-a  до Монтджук. Посетихме музеят на Пикасо - хареса ми, Испанското село, Историческият музей на Каталуния - много впечатляваща сграда и отвън и от вътре. Впечатли ме също и болницата Сеинт Пал, крайбрежната алея. Къщите на Гауди са ясни - впечатляват с визия и брой туристи.  Ла Рамбла и пазара Boqueria бяха много, много натоварени с туристи и общо взето не ми харесаха.
На много места в Барселона има ремонтни дейности, но въпреки това не сме имали никакви проблеми с придвижване от точка А до точка Б.
Това, което не успяхме да посетим, беше Монсерат. Но не исках да настоявам, вече се бяха изнервили пътешествениците от забележителности.
Барселона си заслужава и определено ще я посетя отново.

Последна редакция: ср, 17 апр 2024, 16:33 от GSam

# 117
  • Мнения: 1 444
Хахах, GSam, аз пък много исках да видя El Gat de Botero, но и аз така - не посмях да настоявам. Simple Smile

# 118
  • На зелено
  • Мнения: 655
Здравейте,

въпрос към тези, които са пътували с малки деца <2 години. Такситата имат ли седалки за малки деца? Трябва ли да бъдат предварително заявени и налична ли е опцията онлайн? Препоръчайте ми
моля и дрогериен магазин, тип ДМ, където има парперси, козметика, детски снаксове и т.н. Благодаря!

# 119
  • Мнения: 565
Благодаря за предложението за научния музей. Май месец ще бъдем два непълни дни в Барселона, ден преди круиз и деня след като слезем. За трети път ни е да сме в Барселона и повечето забележителности сме разгледали. Колко време за отделя на музея?

Общи условия

Активация на акаунт