Отговори
# 360
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Ако всички бяхме толкова единни като таксиджиите, държавата щеше да е на друг хал.... Колко смърт, колко неправди, колко ужас видяхме за тези години... калко подписки пускахме, защо нито веднъж не успяхме да се съберем и 1000 майки , за да защитаваме правата си и правата за живот на родените ни и неродени деца?!?!

А тази прослойка на обществото, която наричаме с какви ли не обидни имена- включително и аз самата - не само блокира София , но и успя да докара стотици хора от цяла България за броени часове- това не ви ли звучи страшничко....

А за човека ми е жал- никой не заслужава такава смърт, жалко за близките му, за него самият, но помислете- колко шофьори ще си монтират прегради и ще сложат камери, ако това не стане ЗАДЪЛЖИТЕЛНО- спестявайки от собственият си живот?

Тези неща отдавна ги има в Европа, какво им пречеше да ги монтират превантивно????

Въпроси, въпроси..... ще си останем балканци още дълго време....  Sad

# 361
  • Мнения: 1 455
ще цитирам:
Ааа, и още нещо. Това за преградите. Те не могат да си ги сложат ей така. Или фирмата- лизингодател да го направи сама. Трябва изрично да е упоменато в правилника на ДАЙ, че е е препоръчително или задължително. Както е задължително кола, която се регистрира за такси да е с 4 врати (не с 2), да има фискален апарат, да е минала през така нар. *валци* (машина, която изчислява дали ширината и височината на гумите отговарят на зададените параметри в таксим.апарат)и т.н. Иска се промяна в закона за регистрация на таксметров автомобил.
А тези от тях, които сте видели и чули, че не искат такава преграда, повечето са от такситата- *ментета* и не им се дават допълнително пари за каквото и да било в измислените им коли. Точно те са освирквали и излъчените представители на гилдията, защото представителите.

# 362
  • София
  • Мнения: 6 999
gery gerry, защо да не могат сами да си ги сложат? Някъде да пише, че са забранени?

Всичко, което не е забранено е разрешено.

По твоята логика излиза, че ако в правилника на ДАИ не пише, че е задължително колите да са с 4-ри врати, то не може да има такси с 4-ри врати... или ако не е задължително да имат касов апарат - то не можеш да го имаш?

Че то в правилника на ДАИ не пише, че следва да имат газови уредби, ама имат - нали?

...не само блокира София , но и успя да докара стотици хора от цяла България за броени часове- това не ви ли звучи страшничко....
.............................
но помислете- колко шофьори ще си монтират прегради и ще сложат камери, ако това не стане ЗАДЪЛЖИТЕЛНО- спестявайки от собственият си живот?

Права си - страшно е. А още повече е страшно, защото 'тази прослойка' не го прави за пръв път и докато власта не й покаже, че не могат да го правят когато им скимне, те ще продължават....

Не искам да мисля колко шофьори ще си сложат стена ако не е задължително. Не е работа на закона да ги насилва да правят нещо за собствената си сигурност. Мен никой не ме е задължил да си сложа СОТ и паник бутон - направила съм го, защото се грижа за сигурността си.

# 363
  • Мнения: 5 877
Защо гледате, че са таксита? Става въпрос за убййство. Днес шофьор, утре може да е в банка, болница, магазин и т.н. Както е и ставало. Не съм ли права?

Баш... на улицата убиват касиерка, работеща в банка - всички банки солидарно затварят врати (или в знак на солидарност не издават никакви бележки за извършената работа, ако случайно работят) и дружно всички служители отиват и блокират центъра на града; протестират и искат бронежилетки за всички касиерки, безплатна застраховка живот и правителството - долу. От всички клонове на банките в цялата страна прииждат солидарни служащи.

Или така - Прегазен е лекар, незнайно от кого. Всички медици (лекари, медсестри, санитари) излизат на протест, присъединяват се към тях от цялата страна; всички болници и поликлиники затворени, никой не лекува никого, освен платено и случайно. Настояват полицията веднага да намери безотговорния шофьор, "иначе лошо".

На някой случайно да му звучи вероятен такъв сценарий? Не? И на мен не...
Абсолютно. Вчера сутринта се возихме в такси.
Както шофьорът обясни,
убийството било само повод.
Причината била, че искали да им върнат патентния данък,
да им разрешат да не ползват колани,
да минават по Витошка... и още нещо беше.
Но основното бяха парите.

Същият шофьор изказа желание да пали парламента, къщите и колите на работещите там. Трябвало да стане като палежите във Франция, ама го било яд, че не е станало още.

# 364
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Но основното бяха парите.

Същият шофьор изказа желание да пали парламента, къщите и колите на работещите там. Трябвало да стане като палежите във Франция, ама го било яд, че не е станало още.
А, да си дойдем на думата Thinking
Използват смъртта, за да получат облаги и да натиснат за още.
Няма смисъл да ми обяснявате, че целите са им били други - всичко е за пари.

# 365
  • Мнения: 2 821
Аз пък не съм видяла ни един таксиджия да е с колан...

# 366
  • Пловдив
  • Мнения: 704
pipi67, дълбоко вярвам, че ако същите тези майки се размотават по улиците по цял ден с коли и постоянна връзка помежду си и нямат 1-2 ревящи деца на рамо - я щото е гладно,я щото е напикано, ще бъдат много по-страшна сила от тази на таксиметровите шофьори.

# 367
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
pipi67, дълбоко вярвам, че ако същите тези майки се размотават по улиците по цял ден с коли и постоянна връзка помежду си и нямат 1-2 ревящи деца на рамо - я щото е гладно,я щото е напикано, ще бъдат много по-страшна сила от тази на таксиметровите шофьори.

Абсолютно съм съгласна, АЗ лично се размотавам по цял ден насам-натам с кола по улиците, вършейки десетки задачи и ИМАМ задължително ПОНЕ ЕДНО ревящо дете в колата, така че знам каква сила съм #Cussing out.
Проблемът не е в липсата на коли или ревящите деца- кола вече има почти всеки, а децата са допълнителен фактор в плюс. Тъжното е ,че ние чакаме НЯКОЙ да ни разреши проблемите, а таксиджиите използавт всеки удобен случай, за да манипулират законите в тяхна изгода. Интересно ми е, ако ме спре катаджия и ме пита защо карам без колан- защото аз карам често без колан- дали ще приеме обяснението, че коланът ми пречи да тикам в ръцете на бебето шишета, биберони и играчки само и само да трае, докато аз лавирам между тъпите невъзпитани шофьори на таксита, маршрутки, рейсове и камиони , дето си мислят че пътят е техен?!?! #2gunfire

# 368
  • Мнения: 1 045
Анда е точно това много хора не го разбраха ... че всичко беше за лична облага  Tired
Ей сега гледах новините как поредния нагъл бакшиш обясни , че той си имал достатъчно работа и пари и тия дето протестирали днеска заради тяхната блокада в петък били нещо с психични отклонения  newsm61
Направо не ме свърта на едно място каква пасмина са тия и как се мислят за непоклатими и всемогъщи  smile3514

Общи условия

Активация на акаунт