Как успокоявате коликите на вашето кърмаче?

  • 1 487
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 791
Как успокоявате коликите на вашето кърмаче?
Моето бебче има колики следобедните часове и единственият начин да го успокоя е да му предложа гърдата - но така му се натоварва стомахчето му и се затваря цикълът на коликите, или да го притискам към рамото ми и така да се успокоява болката - но така ще се научи на ръце! Как да го успокоявам!? Жал ми е да го гледам как се мъчи и плаче!

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Правилно постъпваш и в двата случая. Няма опасност от натоварване на стомахчето с кърмата, а и на ръце няма да свикне. Моята бебка имаше също следобед колики и дори спеше върху мен. Търпение и нежност, това е моят съвет. Т на-добре знш как щ помогнеш на бебето си, не вярвай на бабин измислици, гушкай го и го успокявай.

# 2
  • Мнения: 1 212
Пробвай да го полюлееш или изведеш на разходка - също помага! Моя младеж на разходка винаги спи, въпреки , че го изкарвам ревящ и пищяш Peace

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Коремчето винаги да е топло, дали ще гушкаш в теб или затоплена бутилка с вода, увита в кърпа, когато слагаш да спи само. За кърменето вече е казано.
Търпение и кураж! Peace

# 4
  • Мнения: 999
При нас никакви капки не помогнаха. Носене, притискане към мама/или който я дондурка/ и пеене на песни, така се оправяхме ние.
Не се бой да го гушкаш, както се е научил на ръце така и ще се отучи.

# 5
  • Мнения: 1 559
  Инстинктът ти не те подвежда - щом ти е жал, че бебчето плаче и се измъчва, може да го гушнеш и успокоиш без угризения. Дори и да не можеш да му помогнеш по друг начин, мисля, че наистина е важно бебчето да усеща топлинката и съчувствието на мама. Самото гушкане или люлеене обикновено действат успокоително. Когато дребният имаше колики, го кърмех, танцувайки с него бавничко на тиха нежна музика и ... винаги се утешаваше от това. За съжаление, твърде късно се сдобих със слинг - иначе  би свършил чудесна работа.
Ето една много хубава статия по въпроса гушкането:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106744.msg1907051#msg1907051

# 6
  • Мнения: 88
При нас помогна вълшебното кенгуру LaughingСложим ли го в него,веднага се успокоява и заспива.Опитвала ли си?!

# 7
  • Мнения: 851
При нас беше Еспумизан-а и много гушкане. Mamma Eli  ти е дала линк към една прекрасна статия, която преобърна мисленето ми за гушкането на беба и трябва да ти кажа от личен опит че е 100 % вярна. Когато имаше колики Габриела заспиваше само гушната в мен, защото така се успокояваше. По два, по три часа съм я носила, люлеела и гушкала. Ако щеше да се е разглезила трябваше да е станало тогава. Точно обратното, сега като й минаха коликите въобще не иска да заспива на ръце и плаче, а като я оставя в кошарата сама след 2 мин е заспала. Така че и моя съвет е гушкане. При нас обаче кърменето водеше до по-силни колики, така че не съм я слагала на гърда, като я болеше /просто нямаше смисъл, както знаеш при всяко бебенце е различно  Rolling Eyes /Дано скоро ви минат коликите Hug

# 8
  • Мнения: 791
Благодаря, най-вече за утешението, че гушкането не е лош навик  Blush
Толкова се притеснявам като ме види някоя баба и още повече като кажат "Ха така, на ръце ще се учим!"
Благодаря!!!  bouquet

# 9
  • Мнения: 320
Моята сладка педи ми каза :"Гушкане му е майката!" и май наистина е така. Наскоро чух много странна рецепта против колики - пускаш сешоара срещу коромчето на бебо- така му затопляш коремчето, а шумът го успокоява( или изплашва до смърт!!!). Аз лично не съм го пробвала.....

# 10
  • Мнения: 201
Наскоро чух много странна рецепта против колики - пускаш сешоара срещу коромчето на бебо- така му затопляш коремчето, а шумът го успокоява( или изплашва до смърт!!!). Аз лично не съм го пробвала.....
При нас сешоара помагаше на бебо да заспи, но след като преминеха най-силните болки. Дотогава го гушках и го носех на ръце , подпирайки коремчето му.

# 11
  • Мнения: 5 178
На разходката винаги спеше, докито ни показа и люлеене нагоре-надолу и пак го успокояваше..
А иначе Chamomilla Vulgaris 15 CH ни спаси от коликите

# 12
  • Мнения: 259
На нас ни помагат страшно много капките саб симплекс /еспумизан не ни успокояваше/.

Много гушкане и /ако щеш вярвай!/ силна музика ...бях резервирана към силните децибели, но щом ги чуе моментално млъква, успокоява се и заспива...

# 13
  • Мнения: 73
На моето момиченце най-много помага шума на сешоара - веднага се успокоява и спира да се превива

# 14
на нас ни помагаше чайче Бебезан и капки Бебинос, също така съм пробвала с истинска дъвка в 200 мл. вода се слагат 3-4 зърна истинска дъвка и се вари. Много е ефикасно и едно хомеопатимно лекарство казва се MAGNESIA CARBONICA 9ch, можеш също така да вариш и чайче от анасон. Успех  breastfeeding

# 15
  • Мнения: 2 616
В книжките пише, че трябва да го оригваш като му сменяш гърдите при кърмене, за да му намалиш коликите.
Тия пусти чайчета на Хип не помагат ли за коликите?

# 16
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Гушкане и песнички и много търпение. По времето на бабите ни гушкането е било вредно, защото е трябвало да работят на полето, милите ни баби. А ние можем да си гушкаме хубавите бебоци и да споделяме болката и тъжното с тях, че да им мине по-бързо breastfeeding

# 17
  • Мнения: 4 915
Гушкане и сешоар.   Laughing
Дори звукът само на последното има магическо въздействие.   Wink

# 18
  • Мнения: 1 503
Аз ползвах  сешоар,а и кремче за коремче Бейбинос.Сешоара  е 8 чудо на природа при коликите PeaceСамо да не е от  много близо Naughty
Това за натоварването на стомахчето  е нещо като лаф а на 20ти век за мен.Моето чудо ядеше  неспирно и не е с разширен стомах или нещо да се е повредило.Това е кърма -не е АМ или КМ
Нашите колики бяха до около 40 ден и после край
Успех   bouquet

# 19
  • Мнения: 581
стопли пелена с ютията и сложи на коремчето, а бебо го обърни по коремче върху ръката ти

успокоява  Peace и леко потупване по дупето

# 20
  • Мнения: 2 309
При нас само гушкане помагаше, денонощно спеше в ръцете ми или върху гърдите ми...и така 3 месеца SadУжасен период, много е тежко, но и при вас ще мине.

# 21
  • Мнения: 753
Здравей!
Инстинктът ти не те лъже. Действай така, без да се боиш от прехранване и "лошо научаване на ръце".
Аз също пеех нежно песнички, гушкахме го с баща му, полюшвайки го и до 2 1/2 месеца мина. Сега не е научен на ръце, по-удобно му е да си е в легълцето.
Просто тъпение и знай, че отминава!!!
Успех и от мен.

# 22
  • Мнения: 3 550
Със сушоар - топличкото облекчава болките, а шумът го унася.  Grinning

# 23
  • Мнения: 2 159
Моята сладка педи ми каза :"Гушкане му е майката!" и май наистина е така. Наскоро чух много странна рецепта против колики - пускаш сешоара срещу коромчето на бебо- така му затопляш коремчето, а шумът го успокоява( или изплашва до смърт!!!). Аз лично не съм го пробвала.....
при нас това единствено помагаше Mr. Green

# 24
  • Мнения: 266
Моята сладка педи ми каза :"Гушкане му е майката!" и май наистина е така. Наскоро чух много странна рецепта против колики - пускаш сешоара срещу коромчето на бебо- така му затопляш коремчето, а шумът го успокоява( или изплашва до смърт!!!). Аз лично не съм го пробвала.....
при нас това единствено помагаше Mr. Green
При нас също действаше безотказно! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт