Съмнения за кератоконус

  • 455
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 021
Здравейте, при последния ми очен преглед, на който отидох по друг повод - зачервяване на очите, лекарката като ми преглеждаше очите на апарата, изрази съмнения за кератоконус, тъй като диоптрите на астигматизма ми значително са се повишили, спрямо стойностите по които са направени очилата ми преди 2-3 години.
Искам да попитам някой, който е имал съмнения за това заболяване - каква е процедурата, чух, че се прави топографско измерване на окото, но колко често се прави такова изследване, за да се види дали има някакво изменение в стойностите, за да се определи дали действително е кератоконус? И ако се окаже това заболяване, в какъв срок трябва да се направи процедура за заздравяване на роговицата (чух за процедура с ултравиолетова светлина и Витамин В).
Въобще, ако има някой тук, диагностициран с това заболяване и е от София, нека ми пише. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 688
Отидете на преглед в клиника Ден при доц. Андреев.

# 2
  • Мнения: 1 281
Аз и преди съм писала, в друга такава тема. Съпругът ми от дете е с това заболяване. Сега е на 48 години и ползва твърди лещи. Ходи на няколко години да го преглеждат в една софийска клиника. Създава му неудобства и дискомфорт, но не му пречи да живее напълно нормален живот.

Общи условия

Активация на акаунт