Термин Август 2024 ♥ - тема 5

  • 20 645
  • 733
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 14
Аз съм с Maternea пише,че е точно за бременни.

# 526
  • Гр. София
  • Мнения: 182
Аз от години ползвам Sebamed 3.8 pH и съм много доволна.

# 527
  • Мнения: 515
Преди ползвах Sebamed, сега съм с Lactacyd. И от двете съм доволна.

# 528
  • Мнения: 70
Здравейте, момичета,

И моята фетална мина в 20 + 5 дни. Бях при др. Василев в Щерев. Харесва ми, подробен и спокоен е, което се отразява добре и на мен. Според него всичко е наред и няма забележки към бебето. 358 гр. е и се развива добре  Simple Smile
Остана да отида и на втора ехокардиография, при др. Маринов, и ако потвърди, че всичко е наред да си отдъхна малко. След първия преглед пожела да се видим след 30 дни за да проследи развитието на аортата и аортната дъга, като ни изпрати със заключение, че сърчицето е здраво за срока на бремеността. Колкото й да се опитваше да ме успокой, не му се получаваше. С първата бременост не ни е викал на втори преглед и това ми беше достатъчно да се напрегна.

# 529
  • Мнения: 227
Привет, мацки, отдавна не съм писала, но ви чета всеки ден 🤗
Относно интимните гелове - с Lactacyd съм от години и сега продължавам пак с него.
На тези от вас с притеснения - стискам палци за хубави новини от лекарите и всичко да е наред до финал! 🙏
Моите бебки си растат, днес бях на ЖК и в 24 гс едната е 660 г, а другата - 720. Шават си редовно и ми е голямо удоволствие да ги усещам 🥰 Доки каза, че е важно да устискаме до 30 гс и после вече дори и да се родят преждевременно, всичко ще е наред. Аз естествено се надявам да си стоят на топличко до 36 гс, но все пак Божа работа Simple Smile
С килограмите съм +9 вече и доста ми тежи, а след по-дълги разходки започнаха да ми отичат ръцете и краката, но няма начин. Лекарят ми препоръча да огранича крачките вече, както и качването на стълби, тъй че ще трябва малко да се кротна явно Simple Smile
Иначе днес ни пристигнаха бебешките мебели и съм супер развълнувана 🥰 другия месец таткото ще ги сглобява, тогава мислим да купим и количката и да сме спокойни, че сме отметнали поне по-големите покупки.
А вие докъде сте с приготовленията? Simple Smile

# 530
  • Мнения: 1 715
Да ви попитам ,въпреки , че съм имала подготвителни контракции.. този път не ми се втвърдява целия корем , а предимно ниско долу за кратко , понякога има и лека болка/дискомфорт.При вас има ли такива ? Колко често?
Пия магнезии и нош па, но вечер като си легна ми се случва по няколко пъти, както и като стана да пишкам през вечерта , като легна пак става понякога.Може би от рязкото ставане от покой.Знам ли.
От време на време и десен яйчни ме наболява, та вторник на прегледа ми ще попитам , но все пак да си питам и вас.

# 531
  • Мнения: 227
Marbellaa, и аз съм с такива болки ниско долу понякога, обикновено след дълга разходка или друго физическо претоварване. По колко магнезий пиеш? Моята доза е 4 по 1, тоест на 6 часа.

# 532
  • Мнения: 1 715
Marbellaa, и аз съм с такива болки ниско долу понякога, обикновено след дълга разходка или друго физическо претоварване. По колко магнезий пиеш? Моята доза е 4 по 1, тоест на 6 часа.

Какъв магнезии пиеш?
Аз пия диаспорал 250 -2 пъти на ден.
Ама май ще го увелича на 300.
С близнаците още в 18 седмица имах много стягания , сега почнаха в 21-ва.
Дано да са рядко.

# 533
  • Мнения: 227
Marbellaa, може би ти е ниска дозата, но все пак нека лекарят ти да прецени. Аз пия Магнерот от 500, тоест 2000 мг за денонощие.

# 534
  • Мнения: 1 715
Marbellaa, може би ти е ниска дозата, но все пак нека лекарят ти да прецени. Аз пия Магнерот от 500, тоест 2000 мг за денонощие.

Магнерота е доста по-слаб.Разчети се , реално не приемаш 2000 мг.
Аз с предишната бременност го разбрах.
Важното е , че ти действа добре.
Ше го изкоментирам с Аг и сигурно ще вдигна дозата.

# 535
  • Мнения: 1 773
Марбела, това твоето ми звучи като болки в лигаментите, което се води норма. Кажи ми дали с писар можеш да слагаш глобули, ако ти се е налагало...
Ivchoni, ще си стоят до девети месец. Ти си с хубава шийка, пази се Hug

# 536
  • Мнения: 1 715
Марбела, това твоето ми звучи като болки в лигаментите, което се води норма. Кажи ми дали с писар можеш да слагаш глобули, ако ти се е налагало...
Ivchoni, ще си стоят до девети месец. Ти си с хубава шийка, пази се Hug

Не ми се е налагало , след слагането си стоях в болницата.Каквото се е налагало са ми го пускали венозно.
Ти имаш ли песар?

# 537
  • Мнения: 186
Марбела, аз предния път и да съм имала, не съм разбрала от подготвителните контракции нищо. Сега в събота след обикалянето в зоопарка цял ден, като си тръгнахме в колата имах такова стягане точно ниско долу. Беше ми странно и чудно като усещане, но реших, че сигурно това са тези подготвителни контракции, които споменавате и не му обърнах особено внимание. Не беше болезнено или дискомфортно, при мен само тогава еднократно се случи, но не знам какво беше.

Аз  минавам да помрънкам - така и не се научих да ям малки порции на често и сега като обядвам или вечерям ми е зор. Хем усещам, че няма място вече, хем не спирам, докато не си изям каквото съм си наумила. И после с часове се чувствам, че ще се пръсна и имам киселини. Ама не си научавам урока и на следващото ядене пак същата работа. И явно всичко се натиска от моята глупост, та не мога и въздух да си поемам напълно, от време на време звуча все едно въздишам, а то просто да напълня хубаво дробовете.

# 538
  • Мнения: 1 773
Марбела, това твоето ми звучи като болки в лигаментите, което се води норма. Кажи ми дали с писар можеш да слагаш глобули, ако ти се е налагало...
Ivchoni, ще си стоят до девети месец. Ти си с хубава шийка, пази се Hug

Не ми се е налагало , след слагането си стоях в болницата.Каквото се е налагало са ми го пускали венозно.
Ти имаш ли песар?
Още не, но след две седмици ще ми сложат. Шийката е 3.1, но докторката каза: не ми се рискува.

# 539
  • Мнения: 208
Ivchoni, ние сме до никъде , решихме да пазаруваме по-късничко, юни месец примерно Hug

Общи условия

Активация на акаунт