Колко често миете косичката

  • 3 762
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 272
Всяка вечер.

# 31
  • Мнения: 5 026
До 10 месец-всяка вечер, а после- през вечер.

# 32
  • Мнения: 201
Два пъти седмично измивам косата и тялото с гел без сапун , а останалите дни от седмицата къпя само с вода.

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Всеки ден

# 34
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
През ден. Peace

# 35
  • Мнения: 2 757
Своята коса всеки ден ли миеш с шампоан? Не си ли чула, че не е полезно. А още по-малко за бебе, което нито се поти, нито се цапа. За тялото се отнася същото. Иначе всички баби ще ти кажат, че се къпе всеки ден. Но в цивилизованите страни тази практика отдавна е отречена

# 36
  • София
  • Мнения: 4 294
До 6 месеца всяка вечер, след 6 месец през вечер. Тялото задължително всяка вечер.  Peace

# 37
  • Мнения: 2 757
На 3 дни веднъж  Peace
Бебешките шампоани са адаптирани и не изсушават.
Понеже съм бременна и кожата ми е много суха и раздразнителна и реших да се окъпя с шампоана на бебо, който е уж адаптиран за бебета и е за коса и тяло. Ефектът не беше по-различен от този, когато се къпя с мой си сапуни, които също са с омекотители и т.н. - поне така пише на тях. Умирам от сърбеж след всяко къпане и особено като си легна и се въртя и се чешам като шугава. А на бебетата и потните им жлези не са развити. Да ти кажа ако и те усещат същото като мен искрено им съчувствам - сърбежът направо може да побърка човек.
Не отричам полезното действие на топлата вода върху бебешкото телце, ама смисъл от сапуни до ден днешен не мога да видя. Ние специално се къпем на този етап 1 път седмично. До 1 год бяхме 2 пъти. И с възможно най-пестелива употреба на миялни препарати  Peace

# 38
  • Мнения: 942
Всяка вечер, само ако сме някъде на гости и не съм подготвена - пропускаме.
И ние така.Все още продължаваме всяка вечер Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 4 294
Своята коса всеки ден ли миеш с шампоан? Не си ли чула, че не е полезно. А още по-малко за бебе, което нито се поти, нито се цапа. За тялото се отнася същото. Иначе всички баби ще ти кажат, че се къпе всеки ден. Но в цивилизованите страни тази практика отдавна е отречена
Тази глупост, че за тялото се отнася същото - я чувам за първи път newsm78
Разбира се че тялото на човек трябва да се къпе всеки ден. Научила съм на това и голямата ми дъщеря - на 8 години е, всяка вечер преди да легне тя задължително е в банята. Аз съдя по себе си - след баня тялото ми сякаш диша по-добре. Малката също я къпя всяка вечер - само тялото, а косата през вечер.
И точно в цивилизованите страни и в съвремения свят при наличието на всякакви удобства -баня, топла вода в изобилие и т.н. се прави така.
А в миналото не са се къпали всеки ден -защото са си топлили вода и са се поливали с канчета. Joy


# 40
  • Мнения: 999
Вече я мием по два пъти в седмицата.

# 41
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Всеки ден  Peace вечер де  Hug

# 42
  • Мнения: 8 505
До около 2г-всеки ден.Сега през ден.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 424
през 2 дни

# 44
  • Мнения: 351
И ние мием косичката през ден от 6-тия месец.  Peace
Не се притеснявам, че косичката ще се изсуши прекалено (а нашата е доста дълга вече - на 1 г. и 5 м. сме), защото ползваме специален бебешки шампоан (на мустела) и предполагам че е съобразена честата му употреба. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт