За или против тютюнопушенето?

  • 9 650
  • 307
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 99
Аха  Laughing

Диди, ти  нали беше някакъв модел. Запитвала ли си се, колко момичета, гледат теб и колежките ти и спират да ядат. Тровенето има различни лица... Simple Smile



Skiny моделите вече не са на мода, агенциите по света се събраха и обявиха бойкот на кльощавите момичета. Стандарта е минимум ханш 90. А и това да си слаб или дебел е личен избор.
Май не виждам общото baby_neutral. Не държа в никое заведение дете за устата да не яде, но пък майки си пафкат покрай децата в заведения и пушат докато са бременни Sick.
А и не мога да разбера тук, какво общо има това с какво се занимавам. Това някаква лична война ли е или спрямо цялото модно съсловие?! Peace

Баце, пускам Фешън Канала и продължават да бълват анорексички. Сори, но не мога да приема шайка гейове да ми казват кое пиче е топ и кое пиче е тираджийка.

От друга страна имаме и нещо друго. Ку.вите в българия (манекенките от известните агенции за по 150 - 500 евро) обаче масово имат целулит. Гледам понякога ревюта на визажките и баце става ясно, че ни диета ни спорт нема. Разнородните пичета не са нещо лошо - у нас можеш да намериш и свиня и нормална и анорексичка. И трите ще са 'известни моделки'. По този начин всички вкусове са задоволени и като че ли родния пазар на ку.венца е доста по-логичен от западния. Еваларка им бичим ако се сещаш все пак, а?

Баце щом има търсене, ще има и предлагане, ако ме рабираш?  Wink А България не е пазар, за съжаление, тук са го обърнали на ........  Embarassed Embarassed
Дай и в тази тема да не дълбаем, че и тука мнооого кир и мръсотия. Sick Ако се сещаш все пак?! Peace
А за шайката, Баце гледай си теб какво те влече, другото е комерсиал.

# 46
  • Мнения: 14 654
какво общо манекенството с цигарите да попитам
нали за наглите пушачи е темата, а не за фините манекенки
пък който е дебел, манекенкте са му криви, че много яде...
анорексията не е заразна, булимията- също, тютюневият дим дразни и е вреден за всички
грозно е майка да бута количка и да дърпа цигара, грозно е да си цъкнеш фаса на улицата
пушачите смъдят винаги и по-често не се съобразяват (изключвам тези, които пишат в темата, те не са такива)

# 47
  • Мнения: 99
Диди ти що не си гледаш манекенството!!!???
Знаеш ли защо обявиха бойкот??? Щото манекенките си подържат килцата не с Боро...а с алкохол и марихуана...Пафкат си тревицата за да нямат апетит.....
Хайде тия ги разпрявай на някой друг.....пък може и да ти вярва..... #Crazy

Мила манекенка не съм, нямам височина, но благодаря за комплимента.  Hug
А и си гледам фирмата за медицинска техника и консумативи, а и си гледам прекрасната половинка Heart Eyes Heart Eyes.
Ти обаче малко озлобена ми се виждаш newsm78, да не е заради не запалената цигара в последните 5 мин. Моля те запали я на терасата, а не близо до прекрасното ангелче на снимката Peace.
Въпреки, че защо да не те оставя да се порадваш, сега ти е паднало да се правиш на конмпетентна.
Лека вечер ти пожелавам, приятни сънища и чиста съвест.  Peace Peace Peace

# 48
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Всеки сам избира дали да бъде грозен или не....Радост!!!
Пък и ние сме виновни за мръсотията в БГ??? Ти чуваш ли се изобщо????
Те изпаренията от газовете на колите са вредни.....трябва да спреш да дишаш като вървиш по улицата!!!

# 49
  • Мнения: 239
Бацьонъче, мисля, че разбираш макроикономиката по-добре от мен и не мога да ти дам компетентен отговор най-вече поради две причини: 1) това си завършила 2) жена си все пак. Аз с умни хора не споря и ще се доверя на мнението ти ако се сещаш за кое гражданско общество става дума все пак, а?

Напротив - точно България е пазар и ще ти кажа защо. Имаме търсене, но имаме и предлагане. Основните 3 задачи на икономистите са да държат инфлацията ниска, да има ръст на производството, но и да нямаме безработица все пак. Имаме ли добри пазарни условия при ку.вите все пак?
Заети ли са? Да. Правят ли пари? Да. Вдигат ли се бясно цените на услугите им? Не. Стават ли повече ку.вите? Да. Произвеждат ли повече услуги? Да.

Какви са изводите? Манекенките у нас са заети, правят пари, има ръст на услугите им, има ръст на потреблението на услугите им (при 6% ръст на БВП), няма инфлация. Има пазар. Аре кажи ми сега нещо и ще ти дам телефона на професора си по макроикономика от Датския Колеж да те видим колко знаеш все пак.

# 50
  • Мнения: 239
какво общо манекенството с цигарите да попитам
нали за наглите пушачи е темата, а не за фините манекенки
пък който е дебел, манекенкте са му криви, че много яде...
анорексията не е заразна, булимията- също, тютюневият дим дразни и е вреден за всички
грозно е майка да бута количка и да дърпа цигара, грозно е да си цъкнеш фаса на улицата
пушачите смъдят винаги и по-често не се съобразяват (изключвам тези, които пишат в темата, те не са такива)

е за това говорим и съм напълно съгласен.

# 51
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Диди....за жалост си много далече от моята компетентност!!!! Няма да можеш да ме разбереш миличка....нищо че продаваш мед. техника.....
Затова и не мисля да се хабя....

# 52
  • Мнения: 239
Диди....за жалост си много далече от моята компетентност!!!! Няма да можеш да ме разбереш миличка....нищо че продаваш мед. техника.....
Затова и не мисля да се хабя....

Да не си учителка по китайски?

Един човек се гледа колко пари има, а не колко книги е изчел. Всеки може да е търтей и балък. Малцина сме тарикатите.

# 53
  • Мнения: 1 111
грозно е майка да бута количка и да дърпа цигара
Аз пък го правя, не мисля, а и не оставам с впечатление че съм грозна гледка.  Laughing

# 54
  • Мнения: 99
Диди....за жалост си много далече от моята компетентност!!!! Няма да можеш да ме разбереш миличка....нищо че продаваш мед. техника.....
Затова и не мисля да се хабя....

Шехерезада.... радвам се, че съм далеч от твоята компетентност!
Наистина няма да мога да те разбера, препинателните знаци в постта ти са повече от смислените неща.
Медицинска техника не продавам, продават я компетентни, които наемам за тази работа. Светът е малък, може някой ден и в моя офис да подадеш молба.
Не се хаби, доизпуши си цигарата, загаси фаса в пепелника и отиди да си легнеш при прекрасното детенце, което имаш.
Зарежи постовете ни това са глупости. Поздравявам те за малкото ангелче. Hug  bouquet

# 55
  • Мнения: 239
Диди....за жалост си много далече от моята компетентност!!!! Няма да можеш да ме разбереш миличка....нищо че продаваш мед. техника.....
Затова и не мисля да се хабя....

Шехерезада.... радвам се, че съм далеч от твоята компетентност!
Наистина няма да мога да те разбера, препинателните знаци в постта ти са повече от смислените неща.
Медицинска техника не продавам, продават я компетентни, които наемам за тази работа. Светът е малък, може някой ден и в моя офис да подадеш молба.
Не се хаби, доизпуши си цигарата, загаси фаса в пепелника и отиди да си легнеш при прекрасното детенце, което имаш.
Зарежи постовете ни това са глупости. Поздравявам те за малкото ангелче. Hug  bouquet

За първи път виждам някой да поздравява някого за дете все едно му честити S 550 4MATIC. Да имаш дете си е разход както и да го погледнеш и поздравът ти ми мяза на комунизма - всички сме ентусиазирани от плана за петилетката, а държавата през това време изнемогва.

# 56
  • Мнения: 4 555
Не знам дали пушачите по начало са си дебелокожи нагли егоисти или след като пропушат стават такива.
Факт е обаче, че не можеш да убедиш пушач, че ти пречи, даже и да издишва на 5 см от лицето ти.
Първо, на него няма да му мине през ум да се съобрази, а ако му обърнеш внимание над факта, че ти пречи, ще ти каже да се махнеш. Той по някакъв начин да наруши личния си комфорт като проява на възпитание спрямо друг човек е абсолютно невъзможно да се случи.
Представете си например ситуацията - компания от пушачи и непушачи отива на заведение. Избират си маса за непушачи, а пушачите не палят през това време. Фантастика, нали?
А обратната ситуация, в която пушачите си пафкат, а непушачите търпят е ежедневие.

И понеже пушенето върви точно с тази черта на характера, много се радвам, че нямам нито един приятел пушач, а сред близките ми познати има изключително малко такива.

# 57
  • Мнения: 1 942
Aз съм пушачка /от тия гадните - дето пушат без да питат, бутат количка и пафкат  Twisted Evil, и тем подобни изброени по-горе, че и кърмя отгоре на всичко/. Закон забраняващ пушенето на обществени места ми се види тъп. Ако забранят да се пуши в заведения ще спра да ходя по заведения, но няма да се оставя някой да ми казва какво да правя. Смятам че сладкарниците трябва да са обезателно за непушачи, все пак мястото на децата е там, а не по дискотеки и барчета  Peace Все си мисля, че ако направят заведения отделно за пушачи и отделно за непушачи, вторите ще са предимно празни. Мисля си - ако утре някой реши, че всички трябва да сме здравословно слаби, какво ще ми забранят да си поръчвам храна в заведенията ли? Защо вместо да се забранява и да се хвърлят пари за следене на забраните не се помисли как цигарите да станат по-безвредни и за пушещи и за пасивно пушещи? Защо хората все се хвърлят да променят другите, а не да направят вредните им навици по-безвредни?

# 58
  • Мнения: 7 723
ВЪЪЪЪЪЪЪЙЙЙЙЙ, много задълбахте  #Crazy

# 59
  • София
  • Мнения: 4 590
Абсолютно съм съгласна с авторката на темата. Ако аз бях решила да пиша такава тема щях да напиша абсолютно същото.  smile3501 smile3501 smile3501

Полудявам smile3515 като ми запафкат в лицето  smile3546и ми заговорят за права. А моите дробове нямат ли права. И защо все на мен предлагат да напусна помещението, нали не аз замърсявам въздуха.
Пушачите  smile3513 smile3513

Според мен пушачите в България ( или поне повечето от тях) нямат елементарна култура, която да ги накара да се съобразяват с тези, които не пушат. С това не искам да обидя пушачите като цяло - и сред пушачите, и сред непушачите има свестни хора, има и "мърша" ( като във всяко стадо).
Но не е честно спрямо хората, които не пушат във всички заведения  да се пуши "на поразия". Съмнявам се обаче, че ако се забрани пушенето в заведенията нещата ще се оправят. Надали някой би могъл да убеди  някой селяндур ( не казвам "селянин") с половин мозъчна клетка, че в заведението не се пуши.  

Все пак добре би било всеки пушач да се замисли, че не е правилно да налага избора си дали да пуши или не и на другите около него - като ги принуждава да дишат дима от цигарата му. А иначе нямам нищо против пушачите - стига да не пречат на останалите и да пушат в определени за това места. Всеки има право на личен избор. Hug
Абсолютно! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт