НЕСПОКОЕН СЪН ПРИ МАЛКО БЕБЕ......

  • 4 755
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 134
И моя син спи доста неспокойно и до ден днешен, с тази разлика, че по 5-6 пъти на нощ леко се събужда и проплаква, като повечето пъти после си заспива сам. Сутринта като отида да го взема всички завивки и чаршафи са на топка. Вече започвам да си мисля че е нещо нормално.

# 16
  • Мнения: 7 418
Съвсем нормално е - за разлика от възрастните, бебетата прекарват 80% от съня във фазата на лек сън, когато са възможни такива движения на тялото, на очите, звуци и т.н. Само 20% от времето спят дълбоко - за разлика от възрастните, при които това съотношение е точно обратното (80% дълбок сън и 20% лек сън). За бебетата това е много важно - тъй като контролът на нервната система още е несъвършен, се предполага, че това състояние на лек сън, от който бебето лесно може да се събуди, играе роля в предпазването от синдрома на внезапната детска смърт и в контролирането на апнеята (периодите,в който бебето сякаш спира да диша).
    Какъв е този синдром?Как може майката да предпази бебето от него?
    hedra мила,били пояснила?
    За съня...мисля,че откакто сме в къщи аз прекарвам 0% в дълбок сън от притеснение в какво ли не!

# 17
  • Мнения: 4 915
Синдром на внезапната бебешка смърт  - резултати от Google.

На български.

А ето и нещо, което да може би ще те успокои малко: http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=11545

Като майки не можем да спрем да се тревожим за децата си, и онова, което е в силите и възможностите ни, е да се информираме качествено за здравето и развитието им.

За съжаление, не сме въздесъщи, разбира се, и не можем да предвидим и избегнем всичко лошо; но съветът ми е да не се вглъбяваш прекалено много в страховете си. Може би истината за баланса е някъде по средата между майчината тревога, трезвата преценка и емоционалния мир.
  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт