Постите идват със страшна сила + рецепти за пости!

  • 49 060
  • 306
  •   1
Отговори
# 75
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Сухарите в повечето варианти са постни, но в "растителните" сметани май има някои млечни съставки като лактоза например!
А за витамините - някои от мултивитамините ще свършат работа.... Simple Smile
Мерси за информацията. Днес питах в кафенето за сметаните, с девойката четохме - има яйчен белтък и някакъв млечен концентрат - значи не става. А в повечето сухари май има мая - та затова се чудех Simple Smile

# 76
  • Мнения: 293
И у нас постим ,но само без плечни и месни продукти.Днес  направиш печени посни зелеви сарми та това ще се яде днес!!

# 77
  • Мнения: 784
А в повечето сухари май има мая - та затова се чудех Simple Smile

И маята е постна - какъв е проблема.... По-скоро в някои хлябове и сухари слагат мляко, та това евентуално....

# 78
  • Мнения: 836
не се плашете толкова, има огромно количество храни, които са допустими за постещите.
има хора, които карат цял живот на такъв режим и са в добро здраве.
използвайте соя, нахут и други бобови, гъби и ядки, като източник на белтъчини.
оцелява се  Laughing

ето малко инфо за калция

необходимо количество калций

Възраст / пол                                   Калций (mg/ден)
Деца (в зависимост от възрастта)         350-550
Момиче подрастващо                            800
Момче подрастващо                              1000
Възрастни (мъже & жени)                      700
Кърмачки                                                допълнително 550

Примери за храни, които съдържат по 100мг калций

Вид храна   
Черна меласа               20g
Сушени смокини          40g
бадеми                         42g
Соево брашно             44g
магданоз                      50g
Бразилски орех            59g
Пълнозърнест хляб      185g

Източник Vegan Society

# 79
  • Мнения: 784
Я да обяснят сега тия, дето постили, ама не защото били вярващи, ами по незнам си какви причини - що не вземете да постите и да се разтоварвате по Байряма или според будистките практики например ...... че съм се зачудила от доста време  newsm78 newsm78 newsm78???
Пък за разтоварването - каквото и да си говорим, християнският пост не е най-здравословния вид диета ....... има гладолечение, разделно хранене и други такива полезни работи, защо не се разтоварвате с тях?

# 80
Аз реших да постя до когато могал.Помислите са ми чисти.Искам да проверя мога ли да се откажа от нещо.Все едно трябва да спреш цигарите .Това не е диета.Вповечето случай се напълнява,защото ядеш повече хляблНо има много вкусни манжи.
Картофени
Ориз с гъби ,с домати,със зеленчуци
зеле
грах
зелен боб
туршии, салати,

# 81
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Аз реших да постя до когато могал.Помислите са ми чисти.Искам да проверя мога ли да се откажа от нещо.Все едно трябва да спреш цигарите .Това не е диета.Вповечето случай се напълнява,защото ядеш повече хлябл
И аз съм решила да постя този път. Постя от няколко години. Трудно ще кажа, че постя по религиозни причини, защото никога не съм се причестявала - и аз вярата я разбирам по-своему, но и не го приемам само като диета. Понеже обичам вкусотиите, трудно си отказвам, та това е нещо като тренировка на духа за мене - малко да се вкарам в нормата, вместо да отивам към чревоугодничество.

Първият път ми беше най-трудно, защото не се бях ориентирала добре за постните алтернативи, особено като ядеш навън - направо гладувах, ядях само филийките, които си бях приготвила вкъщи, но и отслабнах с 4-5 килограм, доколкото помня.

Само си спомням, че 2-3 дни преди края, като минах покрай един грил с пилета, едвам устисках да не завия и да грабна едно  Joy

Следващите пъти дори не усетих някакъв проблем - но и не отслабнах толкова. Зависи от това, какво ядеш. Ако се тъпчеш с хляб и теста за компенсация, ще напълнееш. Този път съм се решила да се опитам да контролирам колко ям, за да отслабна колкото мога - стискайте палци.
Мъжо също се присъединява, така че помагайте с рецепти, всеки ден трябва да измислям по нещо, пък той не е лесен - не яде боб, маслини Rolling Eyes и въобще - сложна работа. newsm78

# 82
  • Мнения: 1 564
Не съм постила никога.Не мога без месо,не мога без млечни,и най-вече не мога да мина на тази вълна.
Peace

# 83
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Постен сладкиш /стара рецепта от една баба - правели я за раздаване едно време /--- 1ч.ч. хладка вода , 1/2 ч.ч. олио , 1/2 ч.ч. захар , 3-4 с.л. препълнени сладко , 1ч.л. сода бикарбонат угасена в 1с.л. оцет . Брашното е на око - до по-гъстичко кексово тесто . Аз добавям подобрители на вкуса - 1-2 с.л. какао , канела и орехи . Дозата е за тава с диаметър около 25см. Подмазва се само с олио и се пече до силно зачервяване . Поръсва се обилно с пудра захар. Колкото седи по- хубав става.

# 84
  • Мнения: 2 926
Постни сърми  Peace

# 85
  • Мнения: 3 647
малко информация...

  bouquet  Благословен, успешен и достоен пост!
Благодаря  bouquet
още малко информация за авторката на темата - моля те оправи го тоя велик ден в анкетата си, освен ако не е нещо различно от Великден, трудно схващам някои идей може би... ooooh!
Peace  ех не можа да се стърпиш нали
да видим още колко корективи ще се появят
 Twisted Evil

# 86
  • Мнения: 3 647
Опитвам се да постя , дано издържа .Стискайте ми палци  Praynig
стискаме палци
а за млечните продукти - има доста заместители на растителна основа 
кашкавали и майонези на соева основа
предимно в големите супермаркети
също така има и соеви продукти заместители на кайма
Wink

# 87
  • Мнения: 3 647
Я да обяснят сега тия, дето постили, ама не защото били вярващи, ами по незнам си какви причини - що не вземете да постите и да се разтоварвате по Байряма или според будистките практики например ...... че съм се зачудила от доста време  newsm78 newsm78 newsm78???
аз съм от тази групичка дето пости но не съм страшно религиозна Wink
сега ще ти обясня - в ранното християнство никъде в  религията не е казано че трябва да се иска причастие или кога и как да се молиш
според намерени наскоро  текстове на арийски  се казва " не ме търси в храмове от дурво и камак и не ми се кланяй пред идоли от злато и сребро"........
 всеки си решава защо и как и най-вече за какво ще пости
искам да помоля поне в една тема в този форум да  не обсъждаме правописа и  да не създаваме "джангъри"
приемете, че може да съществува и друго освен вашето виждане
  bouquet

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 22:25 от ANGYA

# 88
  • Мнения: 6 461
Опитвам се да постя , дано издържа .Стискайте ми палци  Praynig
Ооооо ще издържиш ...как няма само не поглеждай към чинийките със сухи мезета,към скарата ,и към фурната където се пече пилето... Mr. Green Laughing
Успех ...има много голямо разнообразие от постни храни както и много много рецепти за постни ястия Hug

# 89
  • Мнения: 2 926
И мен пишете в групата, аз постя по религиозни причини.
Тези пости карам някак по - леко./сигурно защото сме в началото още Embarassed/

Общи условия

Активация на акаунт